Juniorům se v Rize líbí, do 2. zápasu si věří

Energetici v prvním utkání na lotyšské půdě nevyválčili žádný bod, výkon však nepředvedli špatný. I proto Jakub Flek, Štěpán Csamango a Tomáš Sýkora z Rigy hlásí, že v neděli chtějí body!

Jak hodnotíte sobotní utkání?
Jakub Flek: Jako vždy nás čekal kvalitní soupeř. Šli jsme do zápasu s jasným cílem zvítězit a urvat na ledě Rigy 3 body. Hrálo se na malém kluzišti, takže hra byla velmi rychlá a tvrdá. Na začátku druhé třetiny se soupeři podařilo vstřelit velmi rychlý gól a po něm v poměrně krátkém sledu následovaly další dva. Povedlo se nám snížit na 3:2, ale v závěrečném tlaku už se nám vyrovnat nepodařilo.

Tomáš Sýkora: Do zápasu jsme nastoupili připravení na soupeře, první třetina byla z naši strany vydařená, ale bohužel jsme si neuhlídali soupeře. Začátek druhé třetiny kdy jsme dostali gól a soupeř se dostal na koně. Po chybách jsme dostali ještě dva góly a jeden dali. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že musíme dat ještě jednu kontaktní branku, což se nám podařilo. Ke konci zapasu, měli jsme šance i hráli jsme power play, ale srovnat se nám nepodařilo.

Máte z dnešního zápasu pocit, že v neděli je nějaké body možné urvat?
Jakub Flek: Myslím si, že určitě máme šanci spoluhráči to stoprocentně cítí stejně. Vstoupíme do zápasu se stejným cílem jako v sobotu a to vyhrát.

Štěpán Csamango: Šanci určitě máme, jen musíme proměňovat šance.

Tomáš Sýkora: Když budeme koncentrovaní na celý zapas a nebudeme dělat individuální chyby, tak věřím, že je porazíme. Atmosféra v týmu zůstává dobrá. Porážku hodíme za hlavu a v neděli nastoupíme s čistou hlavou.

Jaká byla v Rize divácká kulisa?
Jakub Flek: Hala byla téměř zaplněna, nicméně jsme hráli na aréně, která neměla moc velkou kapacitu. Tipuji, že na zápas přišlo okolo 300 diváků.

Jak zvládáte cestovaní? Líbí se vám v Rize?
Jakub Flek: Cestování je náročné, ale když soupeř cestuje k nám, také ho musí také podstoupit. J to tedy jen na každém z nás, jak se s tím popereme. Riga je krásné město. Počasí nám tu zatím přeje a je slunečno. Včera v osobním volnu jsme se s klukama šli projít do města a opravdu se mi Riga líbí.