Kohout: Zápas jsme si prohráli sami

Energie a Vsetín se v soutěžním utkání mužů utkaly po dlouhé, více jak desetileté, pauze. Zápas byl ovšem pikantní nejen pro pamětníky. Dvaadvacetiletý útočník Martin Kohout zavítal na stadion Na Lapači, kde hokejově vyrůstal.

Martine, jak hodnotíte zápas na Vsetíně?
Zápas hodnotím špatně, protože nám za stavu 2:0 stačilo dát jeden gól a mohlo to vypadat úplně jinak. Bohužel jsme branku inkasovali a soupeře to nakoplo. Ten zápas jsme si tedy bohužel prohráli sami.

Už od začátku utkání šlo vidět, že Vsetín přebruslujete a máte navrch. Vnímali jste to na střídačce stejně?
Hráli jsme to, co jsme měli hrát, a fungovalo to. Do druhé třetiny jsme ale špatně nastoupili a dostali jsme hloupý gól. Minutu do konce třetiny jsme dostali ještě vyrovnávací a potom se to s námi už vezlo. Vsetín začal dobře bránit, fanoušci je hnali a začali hrát líp než my. A podle toho to také dopadlo.

V mládežnických kategoriích jste hájil barvy Vsetína. Jak jste vnímal svůj návrat na Lapač?
Byl jsem určitě rád, že si tady můžu zde zahrát. Ale mrzí mě, že jsme tu prohráli. Doufejme, že to bude příště lepší.

Z extraligy musíte být zvyklý na početné zástupy fanoušku. Nezarazila vás přesto trochu bouřlivá atmosféra?
Vsetín je v první lize považován za klub s nejlepšími fanoušky. Tedy se nehraje na kotel, ale prostě fandí celý zimák. Je tady určitě super atmosféra. Mohlo nás to vyburcovat hrát lépe, předvést se. Nakonec to ale dopadlo jinak.

V dalším zápase vyzvete Třebíč, co očekáváte?
Budeme se určitě dívat na video, jak hrají. Pro nás je ale nejdůležitější vyhrát za tři body, protože ze dvou zápasů máme pouze tři body. To je podle mě málo.