Lukáš Pech: 4:0, to je splněný sen

Už je tomu tak! Rok se s rokem sešel a můžeme se těšit na semifinále. První část play-off má Energie za sebou, a to bez zbytečného zdržování. Dnes už to sice chvilku vypadalo, že se tým bude muset vypravit opět do Litvínova, ale nakonec byl čtvrtý čtvrtfinálový souboj soubojem posledním. Že tomu tak opravdu bude, začalo být jasné ve 47. minutě, kdy přidal perfektním způsobem čtvrtý gól domácí Lukáš Pech. Sice se chvíli čekalo na potvrzení videem, ovšem všichni přítomní měli jasno. A jasno měl i sám střelec.
Lukáši, velká gratulace Vám i celému týmu, je to pro vás všechny určitě paráda.
Je to super, my jsme hrozně moc rádi, že jsme postoupili do semifinále, ještě pak takovým stylem. 4:0 je náš splněný sen a jsme rádi, že už nemusíme jet do Litvínova.

Vaše ofenzíva vám vyšla. Jaký máte na to recept?
Je to o dobrém bránění. Někdo musí být vždy vzadu a někdo musí držet modrou čáru. Je potřeba se dozadu vracet, napomáhat si, sledovat puk a blokovat soupeře...

Marek Melenovský měl šanci vsítit při trestném střílení. Nakonec se tedy ukázalo, že se vůbec nic nestalo, když netrefil, ale nebyla to přece jen trošku škoda?
Samozřejmě je to trošku škoda, že to nevyšlo, bylo by lepší, kdybychom vedli 2:0, ovšem Marek to myslel dobře, udělal to pěkně.

Oproti včerejšku se dnes Litvínovským podařilo vyrovnat, potom dokonce byli část hry ve vedení. Cítili jste v tu chvíli, že je to napružilo, že dostali nový impuls?
Tak určitě. Díky tomu jsme i začali faulovat. Přestali jsme bruslit, tři minuty to bylo 5 na 3 a jsme jedině rádi, že jsme z toho nedostali více gólů.

Chvilku se čekalo na verdikt rozhodčího ohledně vaší branky. Nemá cenu se ptát, zda jste Vy sám také pochyboval?
Já jsem slyšel, jak puk vletěl do kamery v bráně, takže jsem si byl naprosto jistý. Věděl jsem, že to nebylo někam mimo do tyče, protože takhle tyč rozhodně při kontaktu s pukem nezvoní.

Energie je tedy v semifinále. Sice ještě soupeř není znám, ale chcete mu něco vzkázat?
Já nic vzkazovat nebudu, to se totiž nevyplácí. Počkáme si, kdo to bude a budeme pokorní.