Milan Kraft: Celé mužstvo bylo v pohodě

P a r d u b i c e – Na ledě byl jedním z nejlepších hráčů svého týmu. Připravoval šance spoluhráčům, dal vyrovnávací branku, zaujal zdravým důrazem a zejména výbornou úspěšností při vhazování. Útočník Milan Kraft se po příchodu z Plzně ukazuje ve velmi dobrém světle. Po úspěšném utkání v Pardubicích měl karlovarský centr důvod ke spokojenosti.
Sympatický výkon korunoval Milan Kraft první brankou v karlovarském dresu. Potřeboval k ní čtyři utkání. Bodovou sbírku mohl v Pardubicích rozšířit, kdyby například Ľubomír Hurtaj přetavil v gól jeho geniální přihrávku z 28. minuty. “Osobně mám z výkonu dobrý pocit,“ rozpovídal se útočník po střetnutí se silným protivníkem. “Myslím si, že nejenom já, ale i celé mužstvo bylo v pohodě a to se projevilo na naší hře,“ pokračoval v hodnocení čerstvých zážitků z pardubické ledové plochy.

Domácí hokejisté začali dle očekávání snahou o nápor a vedli si celkem úspěšně. První třetinu díky Hejdukově brance vyhráli 1:0 a představení se mělo dále odvíjet podle stejného scénáře. Zkraje druhé dvacetiminutovky však změnil vývoj duelu právě čtyřiadvacetiletý český reprezentant. Nejprve na sebe upozornil několika za sebou vyhranými vhazováními, aby na konci 24. minuty potrestal ve spolupráci s Róbertem Tomíkem chybu obránce Novotného a vyrovnal na 1:1. Od té doby Pardubičtí jako by nevěděli co hrát a Karlovy Vary dokázaly skóre otočit. ”Nevím, jestli nás podcenili,” uvažoval Kraft o úskalích role favorita. ”Možné to je. Dali první gól a pak nám to tam chtěli nasypat, jenže my jsme se nedali,” pravil s lehkým úsměvem na tváři. ”Dalo se počítat s tím, že budou mít v úvodu převahu. Hráli doma a diváci je hnali dopředu, ale my to zvládli.”

Ne zrovna oslnivou statistiku si odnesl ze zápasu slovenský reprezentační brankář v domácím dresu Ján Lašák. “Na Lašáka jsme chtěli hodně střílet, protože dost puků vyráží. Věděli jsme to,“ poodkryl Kraft karty a možnou cestu k úspěchu. Ten určitě potěšil, protože nad formou Energie se po náporu nepříjemného onemocnění vznášel otazník. “Chřipková epidemie je po dnešku doufám definitivně zapomenuta,“ rozloučil se jediný hráč NHL v karlovarském kádru.