Mládež: Ke konci sezóny se daří

K a r l o v y V a r y – Jeden z posledních pravidelných týdenních souhrnů v této sezóně přináší velice dobré zprávy pro karlovarský mládežnický hokej! Junioři se v play off dostávají do dalších bojů díky výhře nad Olomoucí 2:1 na zápasy a postupují do čtvrtfinále, kde změří své síly s HC Oceláři Třinec. Jejich mladší kolegové ze čtvrtých tříd přehráli v prvním finálovém zápase regionálního přeboru domácí HC Teplice 4:8 a mají tak na domácí odvetu výbornou pozici. V případě výhry se na karlovarské čtvrťáky můžeme těšit v republikovém přeboru. Podrobnosti k těmto i další zápasům se dočtete dále v článku.

extraliga juniorů

1. kolo play off
HC Olomouc – HC Energie K. Vary 2:6 (0:1, 2:2, 0:3)

Branky: Sláma 3, Zaťovič, Gasparik, Budinský
Karlovarští byli po většinu utkání lepším týmem a ve třetí třetině rozhodli o své první výhře v serii.

2. kolo play off
HC Energie K. Vary – HC Olomouc 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)

Branky: Zucker, Gasparik, Zmeškal Asistence: Sláma 2, Boguský, Gasparik
Absence čtyř hráčů, kteří absolvovali utkání s A-mužstvem ve Vsetíně, byla znát. Hosté byli o malinko lepším týmem, především ve využití početních výhod a to rozhodlo.

3. kolo play off
HC Energie K. Vary – HC Olomouc 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky: Gasparik, Brňák, Hamerle Asistence: Zaťovič, Hamerle, Bušta, Brňák, Jakub Bauer
V úvodu rozhodujícího zápasu se karlovarským, kteří již nastoupili téměř kompletní, tedy i s hráči z A-mužstva, herně moc nedařilo. Když hosté vstřelili  na začátku prostřední části branku, domácí ještě více znervózněli, ale bojovnost jim nechyběla. Na té pak položili základ svého úspěchu ve třetí části, kdy soupeře zatlačili do jeho třetiny a důrazem v koncovce stav otočili. Stav serie je tedy 2:1 a do dalších bojů postupují karlovarští

žákovská liga starších žáků - 9. třída

HC Tábor - HC K. Vary 0:6 (0:1, 0:2, 0:3)

Branky: Schopf, Putyera, Hampl, Chocholáč, Flieger, Fusek Asistence: Fusek 2, Sýkora 2, Vaněk, Schopf, Šik
Tradičně slabou první třetinu zachránil pro karlovarské vynikajícím výkonem brankář Endal. Ve zbytku utkání se jako rozhodující chvíle zápasu ukázal brutální zákrok táborského hráče na Putyeru. V následné pětiminutové přesilovce se mladící z K. Varů ujali tříbrankového náskoku a zaslouženě odvezli z Tábora dva body.

žákovská liga starších žáků - 8. třída

HC Tábor - HC K. Vary 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Branky: Mareček 2, Vachovec, Záhora, Frk Asistence:Mareček, Kovář, Záhora, Vachovec, Frk
Karlovarští jeli do Tábora vybojovat 2 body a své předsevzetí splnili na 100%. Dobrou kolektivní hrou domácí přehrávali a zaslouženě se jim podařilo vyhrát.

žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC K. Vary - HC Tábor 3:3 (2:0, 1:0, 0:3)

Branky: Táborský 2, Formánek Asistence: Vrána 2, Táborský
Čtyřicet minut měli domácí utkání pod kontrolou, ve kterých si vypracovali tříbrankový náskok. V poslední části nezvládli zápas především mladší hráči, kteří inkasovali všechny branky. V závěrečném náporu již nedokázali domácí vsítit vítězný gól. Přes ztrátu bodu lze vyzvednout individuální výkony trojice - Troška, Táborský, Vrána.

žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC K. Vary - HC Tábor 7:0 (1:0, 3:0, 3:0)

Branky: Bečka 2, Flégl 2, Čoudek, Miškovský, Duda Asistence: Čoudek 2, Červenka, Miškovský, Klíma
Domácím herně nevyšla 1. třetina, ve které předvedli výkon bez nasazení a kombinace. Od druhé části hry výrazně zlepšili pohyb, začali si vytvářet brankové příležitosti, které začali i proměňovat.

severočeský regionální přebor elévů, 4. třída – 1. finále

HC Teplice - HC K. Vary 4 : 8 (4:1, 0:5, 0:2)

Branky: Vrána J. 5, Michálek 2, Rubeš 1 Asistence: Rubeš 3, Michálek 2, Červenka 2
V 1. třetině byla hra vyrovnaná, přesto ji domácí díky lepší koncovce vyhráli 4:1. Ve druhé části došlo k obratu ve skóre, kdy během osmi minut vstřelili hosté pět gólů, což s domácími zatřáslo natolik, že v závěru ještě dvakrát inkasovali. V domácí odvetě si mohou karlovarští „dovolit“ i porážku o tři branky, aby se stali vítězem přeboru a zahráli si turnaj o republikového přeborníka „čtvrtých tříd“.