Mládež: Konec sezóny se neodvratně blíží

K a r l o v y V a r y – Junioři bohužel do další fáze play off přes Třinec nepoustoupili a tak jediná věková kategorie, která ještě v karlovarském hokeji zůstala a daří se jí, jsou čtvrťáci, kteří mají postup do republikového finále na spadnutí. Ovšem zmatek ve verdiktech hlavního sudího v odvetném zápasu s Teplicemi způsobil, že na skutečnost, zda -li skutečně do republikového finále postoupí Karlovy Vary si musíme ještě nějaký čas počkat, až do rozhodnutí STK. Co se dělo, ale i jiné informace k uplynulým zápasům se dočtete dále v článku.

extraliga juniorů – čtvrtfinále play off

1. Utkání HC Oceláři Třinec - HC Energie K. Vary 4:1 (1:1, 3:0, 0:0)

Branka: Satora
O důležité první výhře v serii rozhodli domácí v první polovině druhé třetiny, ve které vstřelili rychle za sebou tři branky a náskok si do konce zápasu pohlídali.

2. Utkání HC Energie K. Vary – HC Oceláři Třinec 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Branky: Sedláček, Hamerle Asistence: Jakub Bauer, Bušta
Hosté s náskokem prvního vyhraného zápasu a s vědomím, že případný rozhodující duel sehrají na svém ledě, působili klidnějším dojmem. Spoléhali na rychlé protiútoky a naskytnuté šance. V úvodu třetí třetiny mladí energetici využili dvě početní výhody, ale krátce po vyrovnávající brance dokázali třínečtí opět proměnit šanci a vrátit vedení na svoji stranu. Po čtvrtém gólu si již výhru a postup pohlídali.

žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Slavi Praha - HC K. Vary 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Branka: Flieger Asistence: Šik
Trestuhodné neproměňování šancí připravilo karlovarskou „9“ již v úvodu o možnost dobrého výsledku. Slávisté naopak své příležitosti 100% využívali a v závěru již zápas kontrolovali.

HC K. Vary - HC Lasselsberger Plzeň 5:3 (2:2, 1:1, 2:0)

Branka: Putyera 2, Vaněk, Mareček, Chocholáč Asistence: Funk 2, Šik, Schopf, Mareček
Vyrovnané západočeské derby rozhodla skutečnost, že hosté přijeli do Karlových Varů pouze s deseti hráči a v závěru zápasu neměli dostatek sil ke zvrácení výsledku utkání.

žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Slavie Praha - HC K. Vary 6:2 (4:0, 1:2, 1:0)

Branky: Frk 2 Asistence: Táborský, Červenka
Karlovarští nestačili na rychlou kombinační hru domácích a nedokázali klást soupeři větší odpor.

HC K. Vary - HC Lasselsberger Plzeň 9:4 (4:0, 2:1, 3:3)

Branky: Baar 4, Vachovec 2, Frk, Frank, Hluchý Asistence: Frank 3, Sýkora 2, Hluchý, Kovář, Báar
Domácí nastoupili proti Plzni, která nepřijela v plné sestavě, s předsevzetím uhrát bod. To se podařilo především zásluhou skvělé první třetiny. V dalších částech utkání zvítězila větší vůle po celkovém vítězství.

žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC K. Vary 12:0 (0:0, 7:0, 5:0)

Hosté nastoupili do utkání proti vedoucímu mužstvu v sestavě postrádající jakoukoliv konkurenceschopnost. Domácí ve snaze vyhrát tuto kategorii a postoupit do republikového finále, si stáhli některé hráče z 8. třídy. Karlovarští hráči dokázali odolávat drtivému tlaku domácích pouze v první dvacetiminutovce, druhá a třetí část nerovného boje byla pouze otázkou výše skóre, a proto závěrečná siréna znamenala pro hosty vysvobození.

žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC K. Vary 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)

Branka: Brodský Asistence: Urbančok
Konečný brankový rozdíl je pro hosty hodně krutý, neboť byli domácím po celý zápas minimálně vyrovnaným soupeřem, avšak dostali krutou lekci z produktivity. Utkání se rozhodovalo v předbrankovém prostoru, ve kterém byli plzeňští důraznější.

severočeský regionální přebor elévů – finále 4. třídy

HC K. Vary - HC Teplice 5:3 (2:0, 3:2, 0:1)

Branky: Vrána J. 2, Fencl, Kodl, Rubeš Asistence: Červenka, Kovářík, Rubeš
V odvetném finálovém zápase měli karlovarští výhodu v podobě výhry v prvním duelu 8:4. Hosté tak působili na karlovarském ledě odevzdaným dojmem. Toho domácí využili a na začátku 2. třetiny již vedli 4:0. Hrubá chyba domácího brankaře a následné snížení na 4:1, byl pro teplické impulsem ke zlepšenému výkonu, ale na zvrat v zápase to nestačilo. Výhra mladých Karlovaráků byla zasloužená, ale zda si zahrají celorepublikové finále, rozhodne až STK. Rozhodčí totiž vyloučili karlovarského Vránu vyšším trestem, po kterém se měl odebrat do šaten, ale poslali jej na trestnou. Po návratu od časoměřičů pak vstřelil pátý gól domácích. Po druhé třetině se vše vysvětlilo a hráč již do utkání nenastoupil, přesto o definitivní podobě výsledku rozhodne STK.