Mládež: Mladíci Energie úspěšní jen napůl

Hokejová mládež karlovarské Energie nelenila ani v závěru roku a vánoční svátky orámovali svými zápasy hráči všech kategorií našeho klubu. Se střídavými úspěchy si vedli hráči mladšího dorostu, podobně si vedli i hokejisté našich žákovských tříd. Stoprocentní naopak byli malí hokejisté hrající za výběr třetích tříd, kteří si připsali dvě výhry nad chebským Stadionem. Kompletní výsledkový servis a další informace o odehraných zápasech mládeže naleznete v našem článku.

Výsledky mládeže v období 22.12.2014 - 4.1.2015

Extraliga mladšího dorostu - skupina o udržení

7. kolo - 3. 1. 2015

HC Energie Karlovy Vary - Rytíři Kladno 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)
Branky: Halberštát, Ptáček
Asistence: Štaif, Nídl, Vašíček, Halberštát
Po dlouhé přestávce herní projev domácích neodpovídal jejich představám a nedokázali se dobře bruslícímu soupeři vyrovnat. Na Energii se podepsalo, že v první části úvodní třetiny nevyužili dvě velké brankové příležitosti. A jak už to bývá, soupeř po hrubých chybách domácích hráčů svoje příležitosti využil. V dalším průběhu utkání zlepšení ze strany Energie nepřišlo, spíše naopak. Její hráči se dopouštěli mnoha chyb a to na body v tomto utkání nemohlo stačit.

8. kolo - 4. 1. 2015

HC Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 3:4 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:1)
Branky: Bečka 2, Halberštát, Holub
Asistence: Prošek, Hoang, Nídl
Až na první třetinu odehráli karlovarští velice dobré utkání. Trenéři byli s obrazem hry velice spokojeni, když po dlouhé době Energii výborně fungovalo založení útoku, se kterým má v průběhu sezony problémy. V samotném utkání byli aktivnější a k lepšímu výsledku chyběla efektivita v zakončení hlavně ve druhé třetině, ve které Západočeši měli tři stoprocentní brankové příležitosti, ale neproměnili je a nenavýšili tak svůj náskok, což je bohužel stálo tři body. Po hrubé individuální chybě se Litvínov dotáhl na rozdíl jedné branky a nešťastnou brankou půl minuty před koncem, kdy už hrál bez brankáře, vyrovnal na 3:3. Výkonem si hosté zasloužili výhru za tři body, ale i za zisk dvou bodů v samostatných nájezdech byli spokojeni.

Žákovská liga ročníku 2001

21. kolo – 22. prosince

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 11:3 (4:1,3:1,4:1)
Branky: Novotný 2, Křemen
Asistence: Novotný, Křemen, Stejskal
Hostující tým přicestoval na utkání pouze s jedenácti hráči. Důvodem bylo onemocnění hned osmi hráčů základního kádru. Kladno mělo zápas jednoznačně ve své režii a zaslouženě zvítězilo.

22. kolo – 23. prosince

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 4:2 (2:0,0:0,2:2)
Branky: Korčmaroš 3,Poizl
Asistence: Novotný 4, Křemen, Uxa, Binias
I přes poměrně velkou absenci nemocných hráčů dokázali karlovarští vyrovnané utkání dovést do vítězného konce. Velmi dobrý výkon podal gólman Horák a pochvala také patří trojici Korčmaroš, Novotný, Křemen. Velkou posilou byl hráč mladšího dorostu Daniel Poizl, který svým spoluhráčům pomohl zejména po psychické stránce.

23. kolo – 3. ledna

HC Děčín – HC Energie Karlovy Vary 0:10 (0:1,0:3,0:6)
Branky: Křemen 5, Novotný 2, Bártl, Stejskal, Mašek
Asistence: Novotný 2, Korčmaroš 2, Binias 2, Kursa
Od první minuty utkání byla zřetelná převaha hráčů Energie. Bylo pouze otázkou času jakým konečným skóre utkání dopadne. Soupeř se od poloviny utkání snažil pouze bránit.

Žákovská liga ročníku 2003

Rytíři Kladno – HC Energie Karlovy Vary 3:6 (1:2, 1:4, 1:0)
Branky: Rymon 2, Zapf 2, Černý, März
Asistence: Sapoušek 3, Kukačka, März, Rymon
Zlepšeným výkonem celého týmu hlavně ve druhé třetině si karlovarští připsali další dva body do dlouhodobé soutěže a upevnili si první místo v tabulce této skupiny.

HC Energie Karlovy Vary – Piráti Chomutov 13:1 (3:0, 3:1, 7:0)
Branky: Sapoušek 4, Černý 3, Galla 2, Vogel, Krnáč, März, Rymon
Asistence: Rymon 4, Sapoušek 3, Krnáč 3, Galla 2, März, Černý, Houdek
V posledním soutěžním utkání v kalendářním roce 2014 zavítali do Karlových Varů hráči nedalekého Chomutova. Po velmi dobrém týmovém výkonu domácích si odvezli pěknou vánoční nadílku.

HC Děčín - HC Energie Karlovy Vary 0:7 (0:3, 0:4, 0:0)
Branky: Skuhravý Matěj 2, Sapoušek 2, Vogel 2, Fuksa
Asistence: Rymon 3, Sapoušek 2, Skuhravý Matěj, Fuksa, Fořt
Energetici nastoupili k utkání velmi oslabeni, navíc přes polovinu hrací doby byli nuceni hrát pouze na devět hráčů. I přes tento fakt zvládli zápas velmi dobře a připsali si dokonce výhru bez obdržené branky. Nutno však dodat, že soupeř byl takřka bezzubý.

Žákovská liga ročníků 2001/2002 – nadstavba

1. kolo – 3. ledna

HC Slovan Louny - HC Energie Karlovy Vary (r.2002) 5:5 (2:2, 1:2, 2:1)
Branky: Bílek 4, Černý
Asistence: Matoušek 4, Stangar 2, Bílek
Do prvního novoročního měření sil s neznámým soupeřem vstoupili hosté velmi bojovně a i s jedenácti hráči v poli dokázali v úvodních dvou třetinách starší a především fyzicky velmi vyspělé domácí hráče přehrávat. Domácí stříleli branky prakticky jen díky rychlým protiútokům, v nichž dokázali být velmi nebezpeční. V poslední třetině už ale hosty začaly opouštět síly, čehož lounští využili a v samotném závěru výsledek utkání srovnali. Čtyřmi brankami se blýskl Tomáš Bílek.

Žákovská liga ročníků 2003/2004 – nadstavba

HC Slovan Louny - HC Energie Karlovy Vary (r.2004) 10:3 (5:0, 3:3,2:0)
Branky: Czingel, Neubert, Říha
Asistence: Czingel, Dvořák
Domácí o svém přesvědčivém vítězství rozhodli již v první třetině, ale i s jedenácti hráči a bez tradičních opor podali karlovarští v úvodním utkání nadstavbové části velmi bojovný výkon.

Minihokej 3. tříd - ročník 2006

3. ledna

HC Energie K.Vary I - HC Stadion Cheb 20:4 (6:2, 6:1, 8:1)
Branky: David 4, Příplata 4, Teuchert 4, Poizl 3, Krejbich, Terla, Halberštát, Černok, Voves.

HC Energie K.Vary II - HC Stadion Cheb 22:12 (7:4, 5:4, 10:4)
Branky: Jelen 6, Gregor 4, Holoubek 3, Skuhravý Jakub 3, Kolář 2