Mládež: Mladší dorost padl, žáci úspěšní napůl

I uplynulý týden se nesl ve znamení hokejových bitev mladšího hokejistů našeho klubu. Po dlouhé době okusili hráči karlovarského mladšího dorostu chuť porážky a po neúspěchu v západočeském derby s Plzní přepustili svému soupeři vedení v tabulce skupiny Západ. Střelecky se dařilo Otakaru Šikovi (na snímku). Svá utkání měly na programu i žákovské naděje karlovarské Energie a ty si vedly se střídavými úspěchy. O jejich počínání v hokejových zápasech uplynulého týdne si můžete přečíst v našem článku.

Eliod Extraliga mladšího dorostu

13. kolo – 28. října

HC Energie Karlovy Vary - HC Letňany 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky: Holub, Maydl, Šik
Asistence: Pištěk, Prošek, Jiskra, Šťastný
V tomto kole na domácí hokejisty čekaly velmi bojovné a nevyzpytatelné Letňany. Karlovarským hráčům se podařil vstup do utkání, který je zklidnil a po zbytek duelu jeho průběh kontrolovali, soupeře nepustili do nějaké větší příležitosti a utkání dotáhli do vítězného konce.

14. kolo – 1. listopadu

HC Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 7:3 (4:0, 3:2, 0:1)
Branky: Šik, Šťastný, Klejna
Asistence: Pištěk 2, Šik, Prošek, Ptáček
V západočeském derby se střetli první dva týmy tabulky skupiny Západ. Energii se nevydařila první třetina, kterou prohrála 4:0 a prakticky tak ztratila šanci v utkání uspět. Plzeň předvedla velmi kvalitní výkon a po zásluze získala tři body a posunula se do čela skupiny.

Žákovská liga starších žáků ročníku 2002

Piráti Chomutov – HC Energie Karlovy Vary 2:8 (0:3, 0:1, 2:4)
Branky: Binias 2, Korčmaroš, Mareček, Bokštefel, Bílek, Sapoušek, Černý
Asistence: Matoušek 2, Bílek 2, Mareček, Remeš, Binias, Korčmaroš, Benda, Krutina, Kosina
Hosté byli po celé utkání velmi koncentrovaní, předváděli rychlý hokej s dobrou defenzivou a soupeře do brankových příležitostí moc nepouštěli a v útočné fázi dokázali být dostatečně efektivní. Od deseti vstřelených branek je dělilo lepší rozhodnutí rozhodčího, který dvě regulérní branky neuznal. Karlovarští zaslouží pochvalu za předvedený týmový výkon.

14. kolo – 31. října

HC Energie Karlovy Vary – HC Děčín 11:1 (4:1, 1:0, 6:0)
Branky: Binias 3, Kosina 2, Mareček, Matoušek, Bokštefel, Korčmaroš, Bílek, Pohanka
Asistence: Bílek 2, Bokštefel 2, Korčmaroš 2, Kosina 2, Pohanka 2, Vondráček Robin 2, hrůša, Benda, Ševčík
K utkání dorazil jeden z nejslabších týmů soutěže. Domácí v utkání dominovali, vytvářeli si nespočet dobrých brankových příležitostí, které částečnou laxností neproměňovali, a tak vstřelili soupeři "pouze" 11 branek.

Žákovská liga starších žáků ročníků 2002/2003

14. kolo – 29. října

HC Energie Karlovy Vary – HC Klášterec nad Ohří 13:3 (3:1, 2:2, 8:0)
Branky: Černý 3, Rymon 3, Remeš 2, Fuksa 2, März, Zapf, Fořt
Asistence: Remeš 3, Sapoušek 3, Fořt 2, Zapf 2, Galla, März, Rymon, Prošek, Fuksa, Skuhravý
Nepohledné utkání trvalo dvě třetiny, ale ve třetí třetině Karlovarští začali lépe kombinovat a vstřelili více branek než v předešlých dvou částech. I přes vyšší skóre byl výkon domácích pouze průměrný.

10. kolo – 31. října

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 6:7 (2:2,1:3,3:2)
Branky: Černý 4, Sapoušek, Rymon, Remeš
Asistence: Sapoušek 2, Rymon, Vogel, Prošek, März
Derby jak má být! Hráči podali v zápase bojovný výkon. Dvakrát jsme se v zápase ujali vícebrankového vedení nejdříve na 2:0 a později na 6:3. V obou případech se soupeři po našich chybách podařilo srovnat. Ve druhém případě 2 minuty před koncem 3. třetiny. Nakonec se nám ve vypjatém konci utkání podařilo strhnout vítězství na naši stranu gólem těsně před koncem utkání.

Žákovská liga mladších žáků ročníku 2004

HC Energie Karlovy Vary - HC Děčín 2:8 (0:1, 1:3, 1:4)
Branky: Galla, Vican
Asistence: Voroščuk
Pouze s jedenácti hráči do pole, navíc bez jediného kmenového brankáře (vypomáhat musel Petr Hájek z 05) nastoupili domácí proti aktivním a velmi houževnatým hostům. V první polovině utkání měli domácí herní převahu, nicméně trestuhodně zahazovali všechny šance, které si dokázali vytvořit. Oproti tomu hosté nekompromisně trestali jakékoliv zaváhání a i díky několika smolným gólům nakonec energetiky, kteří závěr zápasu psychicky nezvládli, přesnými zásahy srazili na kolena. I bez sedmi důležitých hráčů základní sestavy však domácí předvedli bojovný výkon.

Žákovská liga mladších žáků ročníků 2004/2005

9. kolo – 28. října

HC Tachov/M. Lázně „B“ - HC Energie Karlovy Vary (r.05) 0:16 (0:5, 0:3, 0:8)
Branky: Král 3, Zeman 3, Anton 2, Slavík 2, Šuma 2, Zich 2, Oberle, Pastor
Asistence: Anton, Kolář
Proti poslednímu celku soutěže si karlovarští s chutí zastříleli a zároveň se jim poprvé v sezoně podařilo neinkasovat ani jednu branku. Brankářka Michala Riedlová se tak mohla radovat z prvního čistého konta.

HC Energie Karlovy Vary - HC Klášterec nad Ohří 8:7 (4:2, 1:4, 3:1)
Branky: Šuma 2, Czingel, Pastor, Král, Slavík, Smýkal, Schöberl
Asistence: Zich
Od začátku zápasu to byli především domácí, kteří udávali tempo hry a dokázali si vytvářet šance, které proměňovali se střídavými úspěchy. Ve 32. minutě tak na časomíře svítil stav 5:2 pro domácí. Závěrečných osm minut druhého dějství však přineslo hororový scénář, kdy domácí svou laxností vrátili soupeře zpět do hry a nechali ho otočit skóre na 5:6. Klášterec vlétl do třetí třetiny jako pokropený živou vodou a vytvářel si jednu střeleckou příležitost za druhou. Karlovarští se však přeci jen vzchopili a díky třem přesným trefám první pětky nakonec zápas znovu otočili a slavili velmi vydřené vítězství.

HC Baník Sokolov - HC Energie Karlovy Vary 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)
Branky: Czingel, Zeman
Na půdě tradičního rivala ze Sokolova začali hosté ve svižném tempu a během prvních dvou třetin domácím velmi zatápěli, trestuhodně však zahazovali velké množství šancí. Sokolovští naopak dokázali trestat z rychlých protiútoků. Poslední třetina slibovala velké drama a na obou týmech bylo znát, že se vítězství nechtějí vzdát. Přetahovaná o konečné skóre nakonec vyšla lépe domácím, ovšem karlovarští prakticky porazili sami sebe především vinou velkého množství zahozených gólových příležitostí.