Mládež: Pravidelný souhrn výsledků karlovarské mládeže

Uplynulý herní týden karlovarské mládeže přináší opět zajímavé výsledky. Juniorům se v zápase se Slavii podařila prolomit šňůra šesti porážek v řadě, ale i přesto zůstává na čtvrtém místě zkrácené ligové tabulky. Starší dorostenci jsou naladěni opět na vítěznou vlnu a s přehledem si drží třetí pozici i díky střelecké formě Matěje Berana (na snímku). Velmi zajímavé čtení a výsledky se odehrávají dále v článku i u nižších mládežnických kategorii.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - BK Ml.Boleslav 1:2 SN (0:0,1:0,0:1 – 0:1)
Branky: Flieger
Asistence: Chaljavin, Topinka
V utkání jen velmi průměrné úrovně se dostali v polovině zápasu do vedení domácí. O hubený náskok přišli až 2 minuty před koncem ve dvojnásobném oslabení při power - play soupeře. Samostatné nájezdy rozhodla až 6 série.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 4:2 (2:0,1:1,1:1)
Branky: Kellner, Mareček, Putyera, Hudák
Asistence: Topinka, Mareček, Kellner, Flieger, Chaljavin
Po řadě porážek se karlovarští opět radovali z plného bodového zisku. Základem výhry byla výborná 1.třetina. Oproti předešlým utkáním domácí zlepšili obranu a neinkasovali ve hře 5 na 5. Na druhou stranu se jim vůbec nedaří přesilové hry, kterým se momentálně trenéři nemohou věnovat tak, jak by potřebovali, protože nemají delší dobu kádr pohromadě.

Extraliga staršího dorostu

HC Kladno – HC Energie Karlovy Vary 2:5 (2:0,0:3,0:2)
Branky: Beran, Vachovec, Frk, Tomeček, Matyáš
Asistence:Vachovec, Švec, Frk, Sýkora
Karlovarští na začátku střetnutí neproměnili své šance a naopak inkasovali z dvou protiútoků, a proto první třetina vyzněla lépe pro Středočechy. Po přestávce začali být hosté mnohem agresivnější, nekomplikovali přechod středního pásma a nátlakovou hrou se dostávali do šancí, které důrazně zakončovali. Kladno již nenašlo odpověď, a tak důležité body tak odvezli hokejisté Energie.

HC Energie Karlovy Vary – HC Plzeň 1:0 (0:0,1:0,0:0)
Branky: Beran
Asistence: Troška
Derby přineslo hodně urputný hokej s řadou osobních soubojů, ve kterých se jiskřilo na obou stranách. Defenzivní hra podpořená skvěle chytajícími brankáři dominovala nad ofenzivou. Obrana hostů přesto jednou chybovala, když nepokryla dorážku karlovarského útočníka Matěje Berana v polovině utkání. Energetici ziskem tří bodů potvrdili postup do finálové skupiny a v předstihu si zajistili účast ve vyřazovacích bojích.

Extraliga mladšího dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Litvínov 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky: Hroch 2, Molnár
Asistence: Priškin, Matyáš, Bečka, Jirušek
Domácí energetici byli od začátku na pohled lepším týmem. Bohužel jejich akce nekončili střelbou, ale zbytečnou kombinací, jak je patrno z výsledku 1. třetiny. Další snaha o dobití litvínovské branky se zúročila až v přesilových hrách, ve kterých se domácí prosadili ve všech třech případech a tím i uzavřeli skóre utkání.

HC Plzeň- HC Energie Karlovy Vary 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)
Branky:Gorčík 2, Bečka
Asistence:Vrána 2, Doskočil
Energetici proti Plzni vstoupili do utkání velmi bojácně. I přesto se jim podařilo vstřelit branku a jít do vedení. Bohužel vstřelený gól nepomohl hosty "nakopnout" a pokračovali ve svém bojácném a nevýrazném výkonu. Soupeř toho využil, skóre otočil a postupně se dostával do většího vedení. Ve třetí třetině ostych karlovarských opadl a z náskoku domácích začali energetici ukrajovat kousek po kousku. Dostali se až na rozdíl jedné branky, ale domácí si závěr zápasu pohlídali a nedovolili ani závěrečnou power-play.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Litoměřice - HC Energie Karlovy Vary 1:11 (1:5, 0:4, 0:2)
Branky:Novák M. 3, Červenka 2, Hubáček 2, Fencl, Šesták, Parshakov, Mikeš
Asistence:Bláha 2, Parshakov 2, Vodička, Truhlář, Novák J., Červenka, Hubáček, Novák M., Binas
Osmáci po delší odmlce (nemoc soupeřů) opět zažili zápasové vytížení a nastoupili proti Litoměřicím velmi dobře. Od první minuty byli jasně lepším týmem. Především výborným pohybem a skvělou kombinací se dostávali do šancí, a ty s přehledem proměňovali. Jednoznačná převaha hostů dovolila ve 3. třetině výměnu postů, kdy si obránci zahráli v útoku a naopak.

Žákovská liga starších žáků – 7. třída

HC Stadin Litoměřice: HC Energie Karlovy Vary 5:7 (3:0, 0:4, 2:3)
Branky: Baxa, Smolka 2, Trofimov 2, Hauzr 2.
Po čtrnácti denní zápasové pauze bylo na hráčích hostů vidět špatné nasazení v první třetině, kterou prohráli 0:3. Od druhé části se jejich hra zlepšila velmi výrazným způsobem a výsledkem bylo otočení výsledku. Ve třetí části hráli karlovarští již v poklidu a zápas dotáhli do vítězného konce.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

6.třída hostů pro nemoc nepřijela.

Žákovská liga mladších žáků – 5. třída

HC Energie Karlovy Vary - Stadion Litoměřice 8:2 (4:2, 2:0, 2:0)
Branky:Formánek, Maloušek, Přibyl, Šik, Prošek, Šetek, Hoang, Žeravík
Asistence:Maloušek 2, Chmiel, Šik, Prošek, Žeravík, Hoang
Družstvo domácích hrálo s velkou chutí a svého soupeře s převahou přehrávalo.

Západočeský přebor elévů a v minihokeji – 4. třída

HC Domažlice – HC Energie Karlovy Vary 6:11
Branky: Kořán 4, Šťastný 2, Čechlovský 2, Novotný D., Vecka, Ptáček
Asistence:Šťastný, Zrnová, Jílek
Se slabším soupeřem hosté celé utkání jasně dominovali. Nepovedený výkon brankářů a obránců však zdramatizoval průběh utkání, ve kterém domácí tým dával branky pouze z rychlých úniků.