Mládež: Tento týden se dařilo jen některým kategoriim

K a r l o v y V a r y – Máme za sebou další týden mládežnických soutěží a s tím Vám přinášíme další pravidelný souhrn všech zápásů karlovarských mladíků. Ačkoliv do konce zákládní části nejvyšší soutěže juniorů a dorostu zbývá šest zápasů, boj o postupová místa do playoff je plném proudu již dlouho. Stále blíže jsou tomuto junioři, které od postupové šestky dělí pouze skóre. V minulém týdnu vydřeli sice bod v Liberci, ale záhy o všechny přišli v domácím zápase se Slavii. Dorost předvedl skvělý výkon na Spartě, kdy remizoval 2:2, ale druhý den na ledě posledního celku v Ustí nad Labem vydřel povinnou výhru přesnou trefou Jiřího Nováka až v poslení minutě. Výsledky a stručný komentář k těmto i dlaším zápasům naleznete dále.

extraliga juniorů

HC Bílí Tygři Liberec – HC Energie K. Vary 3:3 (1:0, 1:2, 1:1)

Branky: Budínský, Hamerle, Zaťovič Asistence: Bušta, Sláma, Kloz, Budínský

Junioři Energie si poprvé vyzkoušeli led v nové liberecké aréně, na kterém se domácích nezalekli a předvedli velmi dobrý výkon. Přestože první třetinu prohráli, dokázali v dalším průběhu zápasu favorizované domácí potrápit a nebýt dvou sporných inkasovaných branek, zřejmě by si odvezli oba body.

HC Energie K. Vary – HC Slavia Praha 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)

Branky: Bušta Asistence: Bauer Jan, Sláma

Hned v první minutě vstřelila Slavia branku a karlovarské tím pěkně zaskočila. Ti oslabeni kvůli disciplinárním trestům o brankáře Jakubala a útočníka Gasparika se chvíli hledali. Nadějí pro Energii byl dobrý vstup do druhé třetiny a vyrovnávající branka. Ovšem Slavia radost domácích ihned po vyrovnání opětovně zmrazila, kdy po 31. vteřinách opět vedla. Náskok i přes velkou snahu domácích už do konce utkání nepustila a ještě jej navíc pojistila.

extraliga dorostu

HC Sparta Praha - HC Energie K. Vary 2:2 (1:1,1:1,0:0)

Branky: Polák 2 Asistence: Přindiš 2, Tollinger

Za průběh utkání si karlovarští zasloužili vyhrát, neboť se jim utkání po herní stránce poměrně vydařilo. Přesto i s bodem může být spokojenost, protože soupeř v poslední minutě neproměnil dvě velké brankové příležitosti.

HC Slovan Ústí nad Labem - HC Energie K. Vary 1:2 (0:0,1:0,0:2)

Branky: Rohan Tomáš., Novák Asistence: Mareček 2, Záhora

Po dvou dnech od utkání na Spartě, kde energetici zahráli povedené utkání, nastoupili na ledě posledního Ústí. Bohužel, tentokrát se jim herně vůbec nedařilo a předvedli jeden z nejutrápenějších výkonů. Za dva velmi cenné a hlavně povinné body vděčí za situaci z času 59:45, kdy využili početní výhodu.

žákovská liga starších žáků – 9.třída

HC Rabat Kladno - HC K. Vary 3:5 (1:0, 1:3, 1:2)

Branky: Putyera 2, Fusek, Mareček, Vaněk Asistence:Schopf, Hluchý, Putyera, Flieger, Hampl, Vachovec

Tři minuty, které otřásly Kladnem, tak by se dal stručně shrnout průběh utkání devátých tříd. Domácím se pracně vypracovaný dvoubrankový náskok nepodařilo udržet a v rozmezí mezi 39. až 41. minutou přišel rozhodující úder mladých karlovarských hokejistů, kteří se třemi brankami ujali vedení 4:2. V závěru utkání se pokusilo Kladno při přesilovce 5 na 3 vyrovnat což se jim však nepodařilo.

žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Rabat Kladno - HC K. Vary 5:0 (2:0, 0:0, 3:0)

Karlovarští přijeli do Kladna proti neporaženému lídrovi tabulky s oslabenou sestavou. Po celé utkání bojovali srdnatě a nedali domácím nic zadarmo, přesto to na lepší výsledek nestačilo.

žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC K. Vary - HC Rabat Kladno 2:8 (1:3, 1:2, 0:3)

Branky: Frk 2 Asistence: Vrána, Červenka

Z důvodu nemoci nastoupili domácí proti silnému Kladnu oslabeni, ale s vírou uhrát dobrý výsledek, což se jim bohužel nepodařilo. Slabá efektivita v koncovce a poměrně lacině inkasované góly byly rozhodujícími faktory o přesvědčivé výhře hostů.

žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC K. Vary - HC Rabat Kladno 4:2 (1:0, 2:0, 1:2)

Branky Brodský 3, Vrána Asistence: Šaling 2, Csamango, Kádě

Domácí podali bojový výkon a kromě produktivity v prvních dvou třetinách se mohli navíc spolehnout na výraznou oporu, kterou měli v brankáři Kaiserovi. I proto se radovali po zápase ze zisku bodů.

severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

HC K. Vary - KLH Chomutov 11:1 (6:0, 2:0, 3:1)

Branky: Krejsa 3, Bečka 2, Kalčík 2, Vrána J. 2, Černý, Opatrný Asistence: Opatrný 2, Krejsa 2, Bečka, Vrána, Suchý

Karlovarští hráli od začátku utkání s chutí a již v 1. třetině rozhodli o vysokém vítězství.

severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

HC K. Vary - KLH Chomutov 8:2 (0:1, 5:0, 3:1)

Branky: Mikeš 3, Červenka, Bláha, Řezníček, Rubeš, Obodzynskyy Asistence: Rubeš 2, Kodl, Fencl

Ačkoli měli domácí velký tlak, po 1.třetině prohrávali. Ve druhé části se však střelecky prosadili a v utkání nakonec s přehledem zvítězili.