Mládež: Žáci se utkali s německým Mannheimem

Po reprezentační přestávce se opět rozeběhly hokejové soutěže v Česku a krom utkání A týmu samozřejmě i ve všech ostatních kategoriích. Teprve třetí porážku v probíhající sezoně si připsali hráči mladšího dorostu, kteří se však i nadále drží v popředí své extraligové skupiny. K tradičnímu výjezdu do německého Mannheimu se vydali hráči žákovských mužstev, dařilo se však pouze zástupcům osmé třídy. Vše o těchto duelech včetně všech výsledků naleznete v našem článku.

Eliod Extraliga mladšího dorostu

15. kolo – 12. listopadu

HC Energie Karlovy Vary - HC Piráti Chomutov 2:3 (1:1, 0:1, 1:1)
Branky: Šik 2x
Asistence: Pištěk 2x, Šťastný, Ptáček
Po reprezentační přestávce se domácí utkali s tradičně silným soupeřem z Chomutova. Začátek zápasu z jejich strany nebyl vůbec dobrý a už po čtyřech minutách hry prohrávali 0:1. Do přestávky se jim sice podařilo vyrovnat, ale jejich hra nebyla zdaleka uspokojující, což mělo za následek inkasovaný gól ve druhé části. Rozhodující moment se odehrál ve třetím dějství, ve kterém karlovarští zlepšenou hrou dokázali soupeře přehrávat, ale místo vyrovnání přišlo chomutovské navýšení vedení. Závěr zápasu sice přinesl velký tlak domácích, ale ten přinesl jen jednu branku.

16. kolo – 14. listopadu

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:0, 1:2, 1:1)
Branky: Šik, Holub, Hudečka
Asistence: Novotný, Pištěk, Zavřel, Doubek, Cankov
Utkání bylo hodně ovlivněno nedisciplinovaností obou mužstev, a tak rozhodovaly přesilové hry, které zvládli hosté lépe a dokázali díky nim získat důležitý náskok. Slavia v závěru dotahovala a snažila se o vyrovnání, ale karlovarští dokázali odolat a dotáhli utkání k vítěznému konci.

Žákovská liga starších žáků ročníku 2002

9. kolo – 14. listopadu

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
Branky: Korčmaroš 3, Mareček, Bílek
Asistence: Binias 4

27. kolo – 15. listopadu

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: Korčmaroš, Binias, Bílek
Asistence: Binias, Korčmaroš
V obou utkáních se silným Mannheimem byli hosté aktivnější, vytvářeli si nebezpečnější brankové příležitosti a podařilo se jim být i dostatečně efektivní. Obzvláště druhé utkání podali Karlovarští dobrý týmový výkon bez výraznějších individuálních chyb a zvítězili bez inkasované branky.

Žákovská liga mladších žáků ročníku 2004

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 10:3 (1:1, 5:0, 4:2)
Branky: Rymon 3
Asistence: Mareš
Náročné dvojutkání na půdě již tradičního německého rivala absolvovali karlovarští v téměř plné sestavě, absentoval pouze Robin Sapoušek, který si své herní povinnosti plnil proti stejnému soupeři v kategorii 02. Do úvodního duelu vstoupili hosté ve velkém stylu a v první třetině domácí sice přestříleli, bohužel však trestuhodně zahazovali své šance. Naprostý kolaps přišel ve druhé části, kdy po dvou smolných gólech karlovarští psychicky naprosto rezignovali a pouze přihlíželi hernímu koncertu kapitána domácích, který energetiky vyřadil ze hry prakticky sám.

Jungadler Mannheim - HC Energie Karlovy Vary 5:2 (1:0, 3:0, 1:2)
Branky: Rymon, Zahraj
Asistence: Rymon, Zahraj
Druhý den karlovarští vstoupili do odvety s velkým respektem k soupeři, ovšem předvedli daleko vyrovnanější výkon. Jen vinou několika zbytečných individuálních chyb a jedné velmi sporné branky domácích v prokleté druhé třetině si nechali Mannheim odskočit na rozhodující rozdíl čtyř branek. Pozitivním faktorem byl alespoň daleko kvalitnější týmový výkon, kterým se hráči Energie v odvetě prezentovali.

Minihokej

15. listopadu

4. třída

HC Energie K.Vary - HC Stadion Cheb 20:12
Branky: Mikeš 5, Hruška 4, Vimr 4, Černok 3, Hes 3, Krejbich.

HC Energie K.Vary - HC Stadion Cheb 17:7
Branky: Hynek 4, Příplata 4, David 2, Gregor 2, Halberštát 2, Hlaváček ,Kolář, Skuhravý.