Mládež domácí maraton zvládla bravurně

K a r l o v y  V a r y - Po dvou zápasech na domácím ledě odehráli v závěru minulého týdne karlovarští junioři a dorostenci. Starší kategorie si vedla zcela suverénně, když jasné vítězství nad brněnským Ytongem doplnila osmibrankovým představením s Havířovem. Dvou výher dosáhli rovněž dorostenci, kteří si nejprve snadno poradili se Znojmem a v sobotu dovedli do úspěšného konce, i přes výraznou územní převahu soupeře, souboj s Přerovem. Vedle nezadržitelného Vojtěcha Poláka se v dobré formě prezentoval i Jakub Hamerle.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary - HC Ytong Brno 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)
Branky: Zaťovič 2, Kuběna, Kudláček. Asistence: Jan Bauer 2, Zaťovič, Bušta, Hamerle, Kocek, Kuběna, Jakub Bauer.

Utkání rozhodla první třetina, respektive rychlé tři branky v rozmezí 5. a 7. minuty. Vzápětí Karlovarští několikrát faulovali a soupeř v přesilovce skóroval. To však bylo vše co domácí Brňanům umožnili a v dalším průběhu utkání hru kontrolovali až do konce. Ve třetí třetině přidali ještě jednu pojistku a zaslouženě vyhráli.

HC Energie Karlovy Vary - HC Havířov Panthers 8:1 (0:0, 5:0, 3:1)
Branky: Polák 2, Bušta 2, Jan Bauer 2, Hamerle, Sedláček. Asistence: Polák 4, Hamerle 3, Bušta 2, Zaťovič 2, Kuběna, Kocek, Gasparik.

Po vyrovnané první třetině se karlovarským hráčům povedl nástup do druhého dějství, kdy dvakrát skórovali v téměř sedmiminutové přesilové hře a nakonec vyhráli druhou část 5:0. V posledním dějství mladíci Energie nepolevili a přidali další tři branky. V zápase se blýskl šesti kanadskými body Vojtěch Polák.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC JME Znojemští Orli 5:1 ( 3:1, 1:0, 1:0)
Branky: Šnajdr 2, Sláma, Budínský, Záhora. Asistence: T. Polák 2, Rohan, Topinka, Smolík, Dudek.

Nekoncentrovaný vstup do utkání způsobil ve 25. vteřině soupeřovo vedení, které však do deseti minut karlovarští dorostenci zvrátili na 2:1 a od té doby průběh utkání kontrolovali.

HC Energie Karlovy Vary - Přerov 2:1 ( 0:0,1:1,1:0)
Branky: Budínský, Smolík. Asistence: Schmidt, Budínský.

Klíčovým momentem bylo vyrovnání stavu utkání na 1:1 těsně před koncem prostřední třetiny brankou Budínského. Během poslední části hry bylo jasné to, že kdo vsítí gól vyhraje a to se povedlo domácím. Vynikající výkon podal gólman Benda, který vychytal několik jasných tutovek Moravanů. K výhře Energie pomohla i střelecká nemohoucnost hostů.

Liga starších žáků - 9. třída

HC Energie K. Vary - HC Tábor 3:3 (3:0, 0:2, 0:1)
Branky: Chocholáč 2, Hudák. Asistence: Chaljavin 2, Jemeljanov.

Domácí k zápasu nastoupili v oslabené sestavě, mnoho hráčů z týmu postihla marodka, přesto jim patřila první třetina, kterou vyhráli 3:0. Po příchodu z kabin ale nastoupili na led s laxním přístupem, který hosté potrestali dvěma góly. Snížení na rozdíl branky je nabudilo a přestože Karlovarští šli do poslední části s cílem náskok udržet, nakonec se jim to nepodařilo.

Liga starších žáků - 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 5:2 (3:0, 0:1, 2:1)
Branky: Vaněk 2, Hromádka, Vachovec, Frank. Asistence: Frank 2, Schopf, Šik, Mohl, Hampl.

V okleštěné sestavě, do pole nastoupilo pouze 11 hráčů, podali karlovarští osmáci velmi bojovný a kolektivní výkon. Rozhodující náskok získali již v první třetině, soupeře však tříbranková ztráta nedostala do kolen a Západočeši museli o své vítězství tvrdě bojovat až do závěrečné sirény.

Liga mladších žáků - 7. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 3:6 (1:1, 0:3, 2:2)
Branky: Baar 3, Fišar 2, Tretjakov. Asistence: Hluchý 2, Frk 2, Kverka.

Hosté se v úvodní dvacetiminutovce po ledě spíše ploužili a na nerozhodném stavu 1:1 měl zásluhu především brankář Nový. Po domluvě o přestávce nastoupilo na led zcela jiné mužstvo, které již nasazení, bojovnost a pohyb nepostrádalo. Obraz hry se rázem změnil a Karlovarští vyjádřili svou převahu i brankově.

Liga mladších žáků - 6. třída

HC Tábor – HC Energie Karlovy Vary 1:1 (0:1, 0:0, 1:0)
Branka: Formánek.

V nepříliš pohledném utkání se karlovarským šesťákům nepodařilo překonat urputnou obranu domácích. Západočechům vázla kombinace a chyběla i kvalita ve finální fázi, a proto hosté odjížděli pouze s jedním bodem.

Severočeský regionální přebor elévů - 5. třída

SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 2:7 (0:3, 1:1, 1:3)
Branky: Svoboda 3, Csamango 3, Šaling. Asistence: Šaling 3, Čoudek, Csamango, Kučaba.

Karlovarští překypovali nápady v koncovce a svoji herní převahu dokázali zrealizovat ve vysoké vítězství.

Severočeský regionální přebor elévů - 4. třída

SK Kadaň - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)
Branka: Vrána. Asistence: Bečka.

Hosté byli lepším týmem (poměr střel na branku 14:30), ale neuměli si poradit s výborným brankářem soupeře. Kadaňští se spoléhali na brejkové situace a ty jim vycházely.