Mládež se připravovala s Litvínovem

Další přípravná utkání mají za sebou karlovarští mládežníci. Nově budovaný juniorský výběr trenéra Neubauera se stále sehrává, čehož využili mladíci z Litvínova. Stejného soupeře vyzvali i dorostenci, kteří své starší kolegy dokázali pomstít a z Litvínova přivezli vítězství 5:4. Třemi kanadskými body se prezentoval Martin Frk (na snímku).
Junioři: HC Energie Karlovy Vary – HC Chemopetrol Litvínov 4:7 (0:1, 3:4, 1:2)
Branky: Majer 2, M. Topinka a M. Rohan. Asistence: Tomeček, Chaljavin, Schusser a T. Rohan. Vyloučení: 8:8. Využití: 2:4. Rozhodčí: M. Kostourek.

. Vstup do pátečního utkání se juniorce Energie nevydařil podle představ a jako by to poznamenalo celý zápas. Ve druhé třetině se pak strhla menší přestřelka, ale Litvínov si stále udržoval svůj náskok. Trestal chyby obrany a po druhé třetině už vedl o dvě branky. Naděje na obrat pak vzala za své hned v úvodu třetí části hry, když se trefil Koma.

Dorost: HC Chemopetrol Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 4:5 (0:0, 3:4, 1:1)
Branky: Formánek, Troška, Kubáč, Konečný a Frk. Asistence: Valeš 3, Frk 2, Winkler. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2.

V dalším přípravném utkání vyhráli karlovarští dorostenci v Litvínově. Po vyrovnané první třetině se jako první zapsali do listiny střelců domácí. Za Energii vyrovnal záhy Formánek, jenže za necelé dvě minuty kontroval litvínovský útočník Dvořák. Ještě více se domácí radovali ve 29. minutě utkání, když Steklý zvýšil na rozdíl dvou branek. Pak se karlovarským dorostencům podařilo snížit a za necelou minutu dokonce vyrovnat. Hra se přiostřila a ve 38. minutě to přehnal domácí obránce natolik, že oslabil svůj tým na pět minut. Za malou chvíli pak hráli domácí dokonce ve třech a Energie trestala. Gól z přesilovky ji dostal vedení a na začátku třetí části hry završil Martin Frk další přesilovkový vzorec pěknou trefou. V 53. minutě sice Litvínov snížil, ale víc mu už dorostenci Energie nedovolili a odvezli si ze žlutočerného zimního stadionu vítězství.