Mládež se vrací do starých kolejí

Mládežnické celky Energie už opět sklízejí úspěch. Po menších nezdarech s převahou drtí soupeře, jako na běžícím pásu. Ano, i v posledním kole se najdou vyjímky, ale takové, které opravdu potvrzují pravidlo. Dorost roznesl oba soupeře, junioři porazili dva soupeře ze tří. Toto kolo asi nejlépe sedlo junioru Tomáši Slámovi, který ve třech zápasech celkem třikrát skóroval a jednou asistoval. Úspěšné byly i ostatní oddíly mládeže.

Extraliga juniorů

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:4 po SN (1:1, 1:1, 1:1, 0:0, 0:1)
Branky: Sláma 2x, Budínský, Dej. Asistence: Mareček, Topinka, Boguský, Budínský, Dej, Kellner.
Tři roky si karlovarští junioři z Plzně neodvezli více než jeden bod. Tuto negativní bilanci prolomili v předehrávce 26. kola. Oba týmy sehráli výborné utkání plné nasazení, bojovnosti, ale i pěkných hokejových momentů. Zisk všech tří bodů pro Energii zastavila čtyřikrát nastřelená tyč, proto si bod navíc určitě zasloužila.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slezan Opava 3:5 (0:0, 2:4, 1:1)
Branky: Přindiš, Sláma, Budínský. Asistence: Tollinger, Dej, Mareček, Schmidt, Kroupa.
Rozhodující moment zápasu nastal ve 34. minutě. Energie vyrovnala na 2:2, ale vzápětí přišla individuální chyba, kterou hosté potrestali. Po dalších třech minutách karlovarští opět vyrobili hrubou chybu a hosté nečekaně vedli o dvě branky. V závěrečné třetině si domácí vytvořili tlak ve kterém snížili, ale v power play inkasovali do prázdné branky.

HC Energie Karlovy Vary – HC Olomouc 3:2 po SN (2:1, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0)
Branky: Rohan M., Záhora, Budínský. Asistence: Topinka, Sláma, Rohan T., Tollinger.
Třetí utkání ve čtyřech dnech bylo pro Energii fyzicky i psychicky náročné. V průběhu utkání měla sice více šancí než Moravané, ale k plnému bodovému zisku jí chyběla lepší koncovka.

Extraliga dorostu

HC Slezan Opava – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1,1:1,0:1)
Branky: Vaněk, Putyera, Flieger. Asistence: Flieger 2, Putyera, Schusser, Endal.
Hosty zisk tří bodů stál hodně úsilí. Průběh celého zápasu byl velmi vyrovnaný a o výhře Západočechů rozhodly využité přesilové hry.

HC Draci Šumperk – HC Energie Karlovy Vary 2:3 SN (2:0,0:0,0:2 – 0:1)
Branky: Kverka, Fusek, Vaněk. Asistence: Sýkora, Dlapa, Schusser.
Karlovarští nastoupili do utkání oproti pátečnímu zápasu oslabeni o tři hráče. Oslabení se projevilo v úvodní třetině, která se jim vůbec herně nepovedla, čehož domácí dokonale využili. Po důrazné domluvě trenérů v kabině mezi třetinami se obraz hry změnil a Západočeši začali soupeře dostávat pod tlak, který vyvrcholil v poslední části hry vyrovnáním na 2:2. Při samostatných nájezdech pak rozhodli o bodu navíc. Za odvedenou dřinu v obou utkáních hráči Energie zaslouží pochvalu.

Žákovská liga starších žáků – 9. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kolín 12:0 (5:0, 5:0, 2:0)
Branky: Troška 3, Urbančok 3, Formánek 2, Lintermer, Táborský, Tomeček, Winkler. Asistence: Winkler 2, Miškovský, Troška, Gombár, Tomeček, Vrána, Lintemer.
Od 1. minuty bylo utkání pouze otázkou celkového skóre. Po druhé třetině svítilo na tabuli skóre 10:0, a tak si mohli v závěrečné třetině obránci vyzkoušet hru na postu útočníků a naopak.

HC Moundfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: Urbančok, Kubáč. Asistence: Troška.
Hosté předvedli další kvalitní výkon. V utkání přestáli velký počet oslabení a sami dokázali po individuálních akcích skórovat. O výhru a zisk dvou bodů Energii nepřipravila ani závěrečná minutová power play domácích a vítězstvím si upevnili 3. místo v tabulce po základní části.

Žákovská liga starších žáků – 8. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Kolín 10:2 (3:0, 2:1, 5:1)
Branky: Brodský 3, Csamango 2, Duda 2, Čoudek, Šaling, Flegl. Asistence: Bečka 2, Flegl 2, Brodský, Šaling, Csamango, Bouda, Duda.
Jednoznačná záležitost domácích, kteří si s chutí zastříleli a dosáhli vysokého vítězství.

HC Moundfield České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:2,1:0,0:0)
Branky: Csamango 2. Asistence: Grundler.
„Osmákům“ Energie se daří a předvedli to i na horkém jihočeském ledě, kde podali vynikající výkon založený na organizované defenzívě a rychlém přechodu do útoku. Karlovarští měli k dispozici opět pouze 11 hráčů, což se projevilo v závěru zápasu úbytkem sil. Nesmírnou obětavostí a vůlí vedení nakonec udrželi a zajistilo jim před dělením soutěže 1. místo.

Žákovská liga mladších žáků – 7. třída

HC Kolín – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky : Klíma 2, Zikmund. Asistence : Kodl, Kalčík.
Utkání bylo první dvě třetiny vyrovnané. Hosté se začali více prosazovat až ve třetí třetině, ale naráželi na výborně chytajícího brankáře domácích, kterého překonali jen jednou. Poměr střel ve třetí třetině byl 4 : 23!

HC Energie Karlovy Vary – HC Moundfield Č. Budějovice 4:6 (2:3, 2:2, 0:1)
Branky : Zikmund 2, Kalčík, Ziegler. Asistence : Černý 2, Zajíček. poměr střel : 24 : 52
Domácí měli respekt k vedoucímu mužstvu soutěže. Sice bojovali, bruslili, ale rozdíl mezi oběma týmy byl v přístupu k hráčům, přesněji, v bránění protihráče. Hosté bránili výborně a těžko se přes ně energetici prosazovali, přesto sahali po bodu, ale šestý gól dostali při hře bez brankáře.

Žákovská liga mladších žáků – 6. třída

HC Kolín – HC Energie Karlovy Vary 1:6 (0:2, 0:2, 1:2)
Branky : Vrána 4, Mikeš, Obodzynskyy. Asistence : Bečka, Binias.
Karlovarští od začátku utkání šli za vítězstvím. Svým pohybem si vytvářeli brankové situace, které dokázali využít. Dobré utkání odehráli Vrána a Nguyen.

HC Energie Karlovy Vary – HC Moundfield Č. Budějovice 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Branky : Řezníček 2, Obodzynskyy, Kovářík. Asistence : Rubeš 2.
Energie odehrála výborné utkání. Skvěle zvládala obranou hru, i hru v obranném pásmu soupeře, kde dobře kombinovala. Pochvalu zaslouží celý tým.

Západočeský regionální přebor elévů – 5. třída

HC Energie K. Vary - HC Tachov / Mariánské Lázně 16 : 1 (3:0, 5:0, 8:1)
Branky: Hauzr 4, Vodička 3, Troška, Prachař, Vildumetz a Hubáček po 2, Jakubův. Asistence: Vodička 3, Krich 2, Prachař, Jakubův, Hauzr, Ozom, Vildumetz a Hubáček.
Hráči Energie postupně zvyšovali svůj tlak, který vrcholil v závěru zápasu, kdy soupeři došly síly.

Západočeský regionální přebor elévů – 4. třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Tachov / Mariánské Lázně 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
Branky: Václav 3, Rozhon 2, Bečka, Smolka, Trapl. Asistence: Hanák, Trapl, Kubálek.
Domácí byli po celý zápas jasně lepší. Od vyšší porážky hosty zachránil výborně chytající brankář.