Mládež: starší kategorie bodovaly, mladší si připsaly i ztráty

Hodně různorodý je pohled do výsledků karlovarské hokejové mládeže v minulém týdnu. Většina týmů odehrála hned dvě utkání, ale stoprocentně úspěšní byli pouze osmáci a deváťáci. Poměrně úspěšní byli i dorostenci, kteří smetli PZ Kladno a následně dokázali vybojovat bod i ze zdánlivě ztraceného duelu s lepším kladenským týmem, HC Rabat. Individuálně se dařilo především dorosteneckému útočníkovi Tomáši Mistolerovi, který celkem přihrál na pět gól.

Extraliga juniorů

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 7:3 (3:1, 2:0, 2:2)
Branky: Jan Bauer 2, Budínský 2, Baran, Polák, Záhora. Asistence: Kuběna 2, Sláma 2, Polák, Záhora, Smolík, Mareček, Rohan.

Rozhodl výborný nástup Energie do utkání, kdy v 7. minutě vedla 3:0. Soupeř potom výrazně přidal a podařilo se mu snížit. Další důležitý okamžik nastal ve druhé třetině, ve které během minuty vstřelili domácí dva góly a odskočili soupeři na rozdíl čtyř branek.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)
Domácí využili svého malého hřiště k agresivnímu a jednoduchému způsobu hry s častým nastřelováním kotouče a velmi účinným forčekingem. Energii se po předešlých brankových hodech tentokráte v ofenzívě nedařilo. O výhře Slavie rozhodl sporný gól zaznamenaný pravděpodobně do posunuté branky.

Extraliga dorostu

PZ Kladno – HC Energie Karlovy Vary 0:8 (0:4, 0:3, 0:1)
Branky: Kellner 2, Chaljavin 2, Vaněk, Putyera, Fusek, Hudák. Asistence: Mistoler 4, Chocholáč 2, Tomeček, Hudák, Vaněk.

Utkání se soupeřem hrajícím o záchranu zvládli Karlovarští velmi dobře. Klid a další bezproblémový průběh utkání jim zajistila hlavně první třetina, ve které si vytvořili dostatečný náskok.

HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno 3:4 po sn (0:1, 1:2, 2:0)
Branky: Kellner 2, Hudák. Asistence: Ryžuk, Chaljavin, Mistoler.

Po dvě třetiny bylo Kladno aktivnějším týmem a po právu vedlo. Ke stahování dvougólového náskoku hostů nastartovala Energii hrubá individuální chyba soupeře, po které snížila. V této sezoně se karlovarským mladíkům ještě nepodařilo srovnat dvougólový náskok soupeře. Tentokrát se to podařilo při power-play. Když ani jeden tým neskóroval v prodloužení, rozhodlo se o druhém bodu při samostatných nájezdech, které letos energetici potřetí prohráli.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

SSC Kolín - HC Energie Karlovy Vary 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)
Branky: Švec 2, Vachovec, Baar. Asistence: Škrdle, Kverka, Švec, Záhora.

Po lehkovážně odehrané první třetině přišly v sestavě hostů změny a zároveň důrazné upozornění hráčům na jejich absenci potřebného nasazení. Od druhé třetiny se výkon hráčů Energie zvedl především z hlediska bojovnosti. Přestože hra nebyla podle představ trenérů, podařilo se utkání otočit a odvézt si povinné dva body.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 10:1 (4:0, 3:0, 3:1)
Branky: Švec 2, Kverka 2, Škrdle, Baar, Kovář, Winkler, Záhora, Frk. Asistence: Vachovec 2, Frk 2, Kverka, Kaš, Sýček, Baar, Švec, Valeš.

Karlovarští deváťáci podali velmi kvalitní výkon, který podtrhli efektivním zakončováním vypracovaných šancí. Od začátku až do konce měli zápas jednoznačně pod svojí kontrolou.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

SSC Kolín - HC Energie Karlovy Vary 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)
Branky: Táborský 2, Urbančok, Zadražil. Asistence: Táborský, Troška, Tomeček, Grundler.

Domácí předváděli svůj tradiční herní styl, který je založen na úporném bránění, drobných faulech a zahuštěným předbrankovým prostorem, ve které se soupeř těžko prosazuje. Karlovarští se dlouho nemohli proti tomuto stylu hokeje prosadit a po prohrané úvodní části se zvedli díky využití přesilových her. Po získání vedení na svou stranu zápas kontrolovali až do závěrečné sirény.

HC Energie Karlovy Vary - HC Kobra Praha 8:5 (3:3, 2:1, 3:1)
Branky: Táborský 2, Zadražil 2, Miškovský 2, Tomeček, Brodský. Asistence: Táborský 2, Tomeček 2, Zadražil, Červenka, Miškovský, Brodský.

V utkání sousedů v tabulce docházelo k častým chybám v defenzivní činnosti na obou stranách, výsledkem toho byla velká gólová přestřelka, ve které měli Západočeši přesnějším mušku.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary - SSC Kolín 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Branky: Csamango, Svoboda. Asistence: Šaling 2.

Hosté přijeli do Varů s taktikou urputného bránění na hranici regulérnosti. Domácí se přes tuto obranu těžce prosazovali a když se dokázali dostat do šance, zklamali v koncovce. Výsledkem toho všeho byly jen dva vstřelené góly, které na body nestačily.

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 10:7 (2:1, 1:5, 7:1)
Branky: Vrána 3, Opatrný 2, Suchý, Klíma. Asistence: Krejsa 2, Opatrný, Klíma, Řezníček, Suchý.

Hosté se do domácích pustili hned od prvního vhazování, dostávali se do šancí, ale s koncovkou měli problémy. Ve druhé třetině se obraz hry nezměnil, hosté začali lépe nakládat s vypracovanými šancemi a branky se dostavily. Jak dokáže být hokej nevyzpytatelný ukázala závěrečná třetina. Domácí se nevzdali, vstřelili kontaktní branku, po které hosté začali zmatkovat a výsledkem to všeho bylo sedm branek v síti Karlových Varů.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary - SSC Kolín 8:5 (4:1, 1:3, 3:1)
Branky: Krejsa2, Řezníček2, Vrána, Opatrný, Klíma, Fencl. Asistence: Řezníček2, Klíma, Michálek, Fencl, Opatrný, Vrána.

Domácí začali utkání dobře, dobrým pohybem a dobrou kombinací si vytvářeli šance, které dokázali proměňovat. Když v úvodu druhé třetiny zvyšovali na 5:1, zdálo se být utkání rozhodnuté, ale Kolínští se nevzdávali a rychle snížili na rozdíl jedné branky. Po domluvě v šatně domácí opět přidali a rozhodli o tříbrankovém vítězství.

HC Kobra Praha – HC Energie Karlovy Vary 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
Branky: Šaling, Zikmund, Čoudek. Asistence: Čoudek, Csamango 2.

Hosté odehráli další utkání s urputně bránícím soupeřem podpořeným výborným brankářem. Tento styl hry karlovarským šesťákům evidentně nesedí a ukázal to i tento zápas. Do půle utkání hosté drželi s Pražany krok, ale na tři branky v jejich síti nenašli již sílu odpovědět.

Západočeský přebor elévů – 4. a 5. třída

HC Energie Karlovy Vary – DDM Rokycany – pro nemoc hostů se utkání neuskutečnilo. Severočeský přebor v minihokeji