Mládežnické soutěže v plném proudu

K a r l o v y  V a r y - Stejně jako extraliga dospělých, i mladým hráčům začínají ostré souboje o body do ligových tabulek v polovině září. Dnes se vracíme k výsledkům z minulého týdne, kde jednoznačně zaujme nehokejové skóre 0:0, které zářilo na světelné tabuli v utkání juniorů Energie se stejně starými kladenskými hokejisty i po závěrečném hvizdu. Nejvyšší vítězství si připsali šesťáci. Nejen díky čtyřem zásahům Fejtla a hattricku Tretjakova deklasovali svého soupeře desetibrankovým rozdílem.

Juniorská extraliga

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 8:2 (3:0, 4:1, 1:1)
Branky: Nový, Tašner.
První letošní západočeské derby se juniorům HC Energie vůbec nepovedlo. Nepodařilo se jim zachytit nástup domácích v první ani ve druhé třetině. O výsledku bylo rozhodnuto již po polovině zápasu, kdy vedli Plzeňané rozdílem šesti branek. Slabou útěchou zůstává jen fakt, že trenérům chyběla čtveřice hráčů základní sestavy, která se na předzápasový sraz dostavila se zvýšenou teplotou.

Kompletní reportáž ze zápasu HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary

HC Energie Karlovy Vary - HC Rabat Kladno 0:0 Po debaklu v Plzni se junioři proti úřadujícímu mistrovi soustředili na maximální bojovnost a defenzívu. Hvězdami utkání byli oba brankáři, ale větší štěstí měl hostující gólman, kterého v polovině poslední třetiny od inkasování zachránila tyčka.

Kompletní reportáž ze zápasu HC Energie Karlovy Vary – HC Rabat Kladno

Dorostenecká extraliga

HC Energie Karlovy Vary - HC Slavia Praha 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)
Branky: Bauer, Kuběna.
Vstup do utkání se lépe vydařil hostujícím hokejistům. Již v první minutě dostal Slavii do vedení její kapitán Sobotka. Pak se Energii podařilo vyrovnat hru a posléze i skóre, branku dal kapitán Bauer. Ve druhé třetině se domácí při vlastním oslabení dokonce ujali vedení. Vyrovnání však přišlo záhy. Tečku v podobě dvou bodů pro Slavii zařídil opět kapitán hostí, jehož rukopis tak nesou všechny branky mladé Slavie.

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branka: Slovák.
Domácí Plzni se zatím v letošním ročníku daří velmi dobře, a tak se chlapci Energie snažili od začátku střetnutí soustředit především na defenzívu. Pustili se však do soupeře s takovou vervou, že jej v první třetině přestříleli v poměru 17 ku 6. Zatímco plzeňský brankář Ulč statečně odolával, za zády brankáře Energie se červené světlo rozsvítilo v úvodním dějství hned dvakrát. I zbytek zápasu byl ve znamení dobývání branky západočeského rivala, ale když karlovarští mladící neproměnili ani převahu dvou mužů v poli uhájili domácí dvoubrankové vítězství.

Liga starších žáků - 9. třída

Tábor - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (2:3,0:3,0:0)
Branky: Truhlář 2, Vondryska, Majer, Přindiš, Klcso.
V první třetině utkání hráči Karlových Varů vyráběli hrubky ve vlastním obranném pásmu, čehož soupeř využil ke vstřelení dvou gólů. O přestávce byli karlovarští chlapci důrazně napomenuti, což si vzali k srdci a zlepšenou hrou při napadání v útočném pásmu pak soupeře donutili k chybám a zaslouženě zvítězili.

Liga starších žáků - 8. třída

Tábor - HC Energie Karlovy Vary 0:6 (0:1,0:4,0:1)
Branky: Šaling, Sýkora, Kellner, Tašner, Mistoler, Čižniar.
Přestože soupeř kladl v první třetině tuhý odpor, odváží si osmáci z jihu Čech zasloužené vítězství. Po úvodní rychlé brance podlehli karlovarští hráči trochu uspokojení, čehož však domácí k vyrovnání nevyužili. Především slepené branky v úvodu druhé části rozhodly utkání ve prospěch hostující osmé třídy.

Krajská liga mladších žáků - 7. třída

HC Rabat Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:4
Branky: Chodounský 2, Šaling, Holba.
Soupeř byl bruslařsky lepší, ale nedokázal svou výhodu využít. Výborným výkonem se o výhru se zasloužila především první karlovarská pětka.

HC Energie Karlovy Vary - HC Tábor 5:5

Krajská liga mladších žáků - 6. třída

Kladno - HC Energie Karlovy Vary 2:5 (0:2, 1:1, 1:2)
Karlovarští šesťáci přehrávali dobrým pohybem své kladenské vrstevníky už od začátku utkání a zaslouženě si připsali první dva body v soutěži.

HC Energie Karlovy Vary - Tábor 12:2 (5:0, 3:1, 4:1)
Branky: Fejtl 4, Tretjakov 3, Frk, Baar, Vaněk, Kostroun, Frýbert.
Přestože nastoupili karlovarští šesťáci oproti poslednímu zápasu ve značně pozměněné sestavě, svého soupeře jednoznačně rozstříleli.

Krajský přebor elévů - 5. třída

Most - HC Energie Karlovy Vary 1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Branky: Hluchý 2, Frk, Martinovský, Kovářík.
Od prvních okamžiků se hrálo zcela podle not hostujícího celku. V 7. minutě přibrzdilo karlovarské přísné vyloučení kapitána mužstva na 5 minut plus do konce. Po přečkané přesilovce domácích pěti ku třem nebylo o vítězství malých Karlovaráků pochyb.

Krajský přebor elévů - 4. třída

Most - HC Energie Karlovy Vary 1:7 (0:2, 1:3, 0:2)
Branky: Csamango 3, Vrána 3, Brodský.
Po slabším začátku utkání se nakonec nejmladší energetici rozehráli k dosud nejlepšímu výkonu letošní sezóny a zaslouženě zvítězili.