Mladí energetici bojovali do posledních sil

Skutečně náročný týden za sebou mají mladé naděje karlovarského hokeje. Junioři vyrazili o víkendu do Prahy k souboji s místními velkokluby. Na Spartě sice prohráli jediným gólem, se Slavií to také dlouho nevypadalo dobře, ale drtivý finiš poslal tři body na západ. Tam se snažil výrazně oslabený dorost o úspěch se stejnými soupeři. Přes tuhé boje ale obě utkání o branku prohrál, se Spartou alespoň v prodloužení. Se třemi kanadskými body se výrazně připomněl Michal Vachovec (na snímku). Příkladem šla tentokrát sedmá a osmá třída, jejichž zástupci dokázali zvítězit v obou duelech.

Extraliga juniorů

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Karlovarští sehráli s domácími velmi vyrovnané utkání, ve kterém jim chybělo k bodovému zisku i trocha štěstí v koncovce.

HC Slavia Praha – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (0:0, 1:0, 1:3)
Branky: Šnajdr, Kellner, Mareček. Asistence: Kellner, Šnajdr, Sláma, Budínský.
Podobně jako na Spartě o den dříve, tak i v Edenu hráli energetici s domácími vyrovnané utkání, ve kterém se nemohli dlouho střelecky prosadit. Když Slavia po 46 vteřinách třetí části vstřelila druhý gól, mohlo se zdát, že se bude opakovat den starý scénář a Západočeši si nic neodvezou. Ale nestalo se tak! Karlovarští za 15 vteřin snížili a nastartovali se k velkému obratu, který necelé dvě minuty před koncem dokonal Mareček

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary – HC Sparta Praha 3:4 sn (0:1, 1:2, 2:0 - 0:1)
Branky: Frk 2, Dlapa. Asistence: Vachovec 2, Hluchý 2, Kverka.
Proti druhému celku tabulky domácí odehráli velmi dobré utkání, ve kterém se jim herně nezadařilo jen ve druhé třetině. Především vyrovnání dvoubrankového manka v závěrečné části svědčí o jisté síle i momentálně velmi oslabeného mužstva. Za výkon v utkání si hráči Energie bod zasloužili.

HC Energie Karlovy Vary – HC Slavia Praha 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)
Branky: Vachovec, Kverka. Asistence: Frk, Vachovec.
Je obdivuhodné, kde karlovarské mužstvo bere v závěrečných třetinách ve velmi oslabené sestavě fyzické i morální síly na vyrovnání nebo zvraty nepříjemně se vyvíjejících utkáních. To byl i případ závěru utkání se Slavií, ve kterém se jim podařilo v power - play 90 vteřin před koncem snížit a poté dokonce vyrovnat. Bohužel branka nebyla uznána pro údajné postavení hráče v brankovišti. Přestože mužstvo doma z dvojutkání získala „jen bod“, zasluhuje maximálního uznání, neboť zápasy byly odehrány skutečně velmi vyrovnaně, a to i přes již zmíněnou velmi oslabenou sestavu.

Žákovská liga starších žáků - 9. třída

PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)
Branky: Svoboda, Tomeček, Kubáč. Asistence: Táborský 2, Formánek, Tomeček.
V první části hosté hráli ustrašeně a nedostali se do vážnějšího ohrožení domácí branky. Po přestávce začali karlovarští mladíci lépe napadat, byli aktivní a dokázali smazat dvoubrankové manko a dokonce jít do vedení. Ve třetí třetině však přišly hrubé individuální chyby jednotlivců, které rozhodly o tom, že po závěrečném hvizdu se radovali domácí.

HC Energie Karlovy Vary - HC Pardubice 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky: Tomeček 3, Táborský, Urbančok. Asistence: Tomeček, Miškovský, Brodský.
Pouze 12 hráčů měli trenéři Energie v utkání k dispozici. Ti však podali disciplinovaný výkon plný nasazení a příkladně bruslili do obranných pozic. V utkání se dařilo V. Tomečkovi, který vstřelil tři branky.

Žákovská liga starších žáků - 8. třída

PZ Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:3 (0:2, 2:0, 3:1)
Branky: Bečka 2, Csamango. Asistence: Šaling 2, Michalica.
Energie zaslouženě ztratila dva body, neboť odehrála disciplinovaně pouze první třetinu. Od druhé části přestali hosté hrát důrazně, špatně se zajišťovali a soupeř toho dokázal využít k obratu skóre.

HC Energie Karlovy Vary - HC Pardubice 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)
Branky: Šaling, Csamango, Bečka, Zikmund. Asistence: Bečka, Zikmund, Šaling, Sturma.
Karlovarští „osmáci“ předvedli agresivní, kontaktní hokej, ve kterém byli patřičně důrazní v brankovém prostoru. Důraz, s jakým hráli před oběma brankami, byl rozhodujícím faktorem celého duelu.

Žákovská liga mladších žáků - 7. třída

HC Energie Karlovy Vary – PZ Kladno 4:1 (3:0, 0:1, 1:0)
Branky: Opatrný, Kalčík, Řezníček, Krejsa. Asistence: Černý 2, Suchý, Kodl.
Domácí odehráli výbornou první třetinu, ve které měli dobrý pohyb, soupeře aktivním napadáním dostávali pod tlak, po kterém si vytvářeli šance, jež tentokrát využili. Zbytek zápasu již nebyl ze strany Energie tak dobrý, ale ta přesto dokázala náskok udržet a zaslouženě zvítězit. Utkání se povedlo oběma brankářům domácích.

HC Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: Kalčík, Ziegler, Řezníček. Asistence: Černý, Opatrný, Ziegler.
Energetici předvedli opět bojovný výkon. Přestože v polovině utkání prohrávali 0:2, dokázali vývoj otočit ve třetí části ve své konečné vítězství. Velmi dobré utkání odehrál Řezníček.

Žákovská liga mladších žáků - 6. třída

HC Energie Karlovy Vary – PZ Kladno 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)
Karlovarští odehráli dobré dvě třetiny, kdy se snažili, bruslili, hráli aktivně, ale přes zhuštěnou obranu hostů se nemohli prosadit. Kladenští výborně bránili a vyráželi k brejkům, které dokázali využít. HC Pardubice – HC Energie Karlovy Vary 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)
Branka: Fencl. Asistence: Sus.
Hosté začali hrát až od druhé třetiny, kdy již prohrávali o čtyři branky a to už bylo pozdě. Domácí vyhráli zaslouženě, protože po celé utkání byli herně lepším mužstvem.