Na jeden gól se venku nevyhrává, smutní Václav Benák

Ani druhé letošní derby nepřineslo energetikům žádaný úspěch. Na ledě Plzně prohráli v pátek 1:3 a Václav Benák měl o příčinách porážky jasno. „Dvě třetiny jsme neměli dobrý pohyb. Nebyl to ten náš hokej, jaký jsme předváděli poslední zápasy, a na to jsme potom dojeli,“ říká zkušený karlovarský obránce.
Druhé derby, druhá prohra. Co rozhodlo?

Nebyli jsme silní v osobních soubojích, dvě třetiny jsme nebyli dostatečně agresivní. Ve třetí části jsme přidali, měli jsme i gólové šance. Domácí to ale zavřeli a výsledek si pohlídali. Je to veliká škoda. Bohužel, na jeden gól venku se nevyhrává.

Domácí měli přes čtyřicet střel. Jak těžko se bránil ofenzivní nápor Plzně?

Oni mají výborný útok, my ale máme výborného gólmana, který zase fantasticky zachytal. Musíme přidat, pomoci mu, vrátit se k našemu hokeji, který je založen na bruslení a agresivitě a zase to půjde.

Váš jediný gól dal osmnáctiletý Milan Davídek, který byl zvolen i nejlepším hráčem zápasu. Jak se vám líbí jeho výkony?

Milan je výbornej kluk. Má postavu pro moderní hokej, je mladý a dravý. Všechno má ještě před sebou. Je dobře, že se mu podařilo dát branku takhle brzy, jeho sebevědomí půjde nahoru. Ze srdce mu to přeju, musí na sobě ale dál tvrdě makat.

Před lety jste v Plzni hrál. Jsou pro vás zápasy pořád něčím výjimečné?

Určitě, já jsem tady doma. Každý zápas v Plzní je pro mě výjimečný. V hledišti i na opačné střídačce je plno známých lidí. Pro mě to jsou vždy pikantní zápasy.

V dalším zápas vás čeká Sparta. Co je třeba změnit, abyste dosáhli na body?

Hlavně se z toho nepodělat. Vrátit se k tomu našemu poctivému hokeji a znovu začít hodně střílet, což nás letos zdobilo.