Odhodlání hráčů bylo obrovské, konstatuje trenér juniorů Karel Mlejnek

Karlovarská juniorka ukončila své putování letošní sezonou ve čtvrtfinále play off, což může být pro hráče po velice povedené základní části spíše zklamáním. I přesto však mladí energetici ukázali ve vyřazovacích bojích velký hokejový um i bojovné srdce. Osudným jim nakonec byl celek zlínského PSG, na který narazili po vítězné osmifinálové sérii s Pardubicemi. Z míry je nevyvedla ani porážka na domácím kluzišti a po vyrovnání série ve druhém zápase prohráli junioři rozhodující třetí duel až na samostatné nájezdy. „Odhodlání našich hráčů bylo obrovské. Bohužel prohrát poslední utkání sezony po samostatných nájezdech je absolutní zklamání,“ vrací se ke klíčové události juniorského play off hlavní kouč karlovarských mladíků Karel Mlejnek.

Základní část se Vám a Vašim klukům povedla velmi dobře. Bylo tedy vyřazení ve čtvrtfinále zklamáním?
Nakonec jsme vypadli s pozdějším mistrem, kterému i touto cestou gratuluji k titulu. Myslím, že vypadnout v rozhodujícím utkání na samostatné nájezdy musí být vždy obrovské zklamání a momentální bezmoc. To jsme prožívali i my. První moje myšlenka byla, že by se rozhodující utkání série mělo hrát do vítězného gólu vstřeleného v průběhu prodloužení.

Došlo před nebo během vyřazovacích bojů k nějakým pohybům v sestavě?
Sestavu jsme s Jardou Kverkou pozměnili pouze po prvním prohraném čtvrtfinále doma se Zlínem. Martina Frka jsme přesunuli od Michala Vachovce a Jaromíra Kverka k Jakubovi Marečkovi a Tomáši Rohanovi. Slibovali jsme si od toho zvýšení produktivity, což se nám povedlo. Martin Frk v následujícím druhém čtvrtfinále vstřelil naše obě branky v regulérním čase.

Jak byste popsal třízápasové osmifinále s Pardubicemi? Řekl byste, že Vám postup výrazně ulehčil jejich velmi úzký kádr?
Soupeř i tak měl velmi kvalitní tým, ve kterém byli hráči se zkušenostmi z extraligy a první ligy seniorů a vůbec bych náš postup nezlehčoval. Po úvodní prohře na soupeřově ledě jsme museli doma dvakrát vyhrát, což není jednoduché, ale naši hráči odvedli obrovský kus poctivé práce. Zaslouženě jsme postoupili.

Bylo těžké hráče po prvním prohraném utkání s Eatonem nabudit do dalších bojů?
V žádném případě. Kluci chtěli postoupit do dalšího kola a svým přístupem a výkonem v domácích utkáních podali jasnou odpověď.

Po postupu do čtvrtfinále přišla ihned domácí prohra se Zlínem, ale vzápětí výhra na ledě soupeře. To je trochu paradoxní, čím to?
Hráči podali v první třetině prvního utkání velmi kvalitní výkon, který bohužel přinesl pouze jednu branku. Od druhé třetiny soupeř přebíral iniciativu a dokázal ji i brankově využít. I přes porážku jsme do Zlína jeli s cílem dvakrát vyhrát a postoupit. V prvním utkání ve Zlíně jsme podali velmi dobrý výkon po celých šedesát minut i prodloužení. Hráči odvedli absolutní maximum. Dokázali jsme otočit z 0:1 na 2:1 v náš prospěch a nakonec i rozhodnout v prodloužení.

Poslední zápas sezony rozhodly až nájezdy. Určitě jste cítili velkou šanci, že?
Ano cítili. Odhodlání našich hráčů bylo obrovské. Bohužel prohrát poslední utkání sezony po samostatných nájezdech je absolutní zklamání.

Paradoxně vyřadil Zlín i karlovarské dorostence. Navíc také na nájezdy v rozhodujícím utkání. Dostal jste nějaké rady od trenéra Eismanna?
Probírali jsme to spolu po jejich návratu ze Zlína, ale nenapadlo nás, že by se něco takového mělo opakovat. Stejně brankáři a hráči byli z jiné kategorie a nějaká speciální příprava by tedy byla bezpředmětná. Paradoxní spíš je, že soupeř vyhrál první utkání v sezoně po samostatných nájezdech a hned tím postoupil do semifinále.

Berete jako malou satisfakci skutečnost, že jste jen těsně vypadli s budoucím mistrem juniorským mistrem?
Moc ne. Do semifinále jsme chtěli my, stejně jako náš soupeř.

Jaký je aktuální program juniorky, kdy začíná letní příprava a jak bude probíhat? Plánujete nějaké soustředění?
Přípravné období na sezonu 2010 - 2011 začne v pondělí 26. 4. 2010 a skončí ve středu 30. 6. 2010. V týdnu absolvujeme sedm tréninkových jednotek. Plánujeme drobné změny oproti loňské přípravě. Soustředění máme v plánu, jeho termín stanovíme po individuálních pohovorech s hráči podle jejich školních povinností v podobě maturit či školních kurzů.

V současné době jste se vrátil z ruské mise. Co bylo hlavním cílem soustředění v Ufě?
Soustředění absolvovalo mužstvo mladšího dorostu pro následující sezónu. Cílem trenérské stáže bylo provést analýzu sportovní činnosti mužstev ročníku narození 1996, 1995, 1994, 1993 a mužstva mládežnické hokejové ligy Tolpar Ufa složených z hráčů ročníku 1988 - 1992 a samozřejmě pozorovat celkovou práci s mládeží v klubu Salavat Julajev Ufa.

Určitě je to i spousta zkušeností a nových poznatků. Budete nějaké praktikovat i na Vaše svěřence?
Využití poznatků a jejich přizpůsobení v našich podmínkách bylo samozřejmě jedním z hlavních cílů stáže.

Vy osobně za sebou máte svou první sezonu na pozici hlavního trenéra juniorského výběru HC Energie. Jakými slovy byste ji chtěl uzavřít?
Ještě jednou rád poděkoval celému mužstvu, realizačnímu týmu a vedení klubu za velmi dobrou práci v sezoně. Hráčům, kteří opouští mužstvo bych popřál hodně úspěchů v další kariéře.