Ohlasy po utkání Karlovy Vary - Sparta

K a r l o v y V a r y - Sparta přijela na západ Čech prolomit šňůru šesti nevyhraných utkání na cizím kluzišti v řadě. Místo toho jim na toto konto naskočila sedmička. Paradoxně Energii k výhře za dva body pomohl i Pražan, ještě nedávno ve službách Slavie. Byl jím Michal Vondrka, který přišel do lázeňského města na měsíční hostování. Krom jeho jsme po zápase vyzpovídali i Lukáše Pecha a Václava Skuhravého.

Lukáš Pech

Jak vidíte průběh utkání?
Myslím, že byl trochu smolný, protože jsme krátce před koncem dostali takovou zvláštní branku v oslabení pět na tři. Je to škoda, protože si myslím, že jsme měli utkání dobře rozehrané. Vedli jsme dva jedna, pak jsme dostali gól. Snažili jsme se držet výsledek do poslední chvíle, ale dostali jsme se do třech…Jestli to byl faul to nevím, ale to je na rozhodčím.

Máte dva body, jste s nimi spokojení?
Samozřejmě jsme, ale tři by byly lepší.

Můžete nějak popsat Váš gól?
Nahrával mi Martin Zaťovič zpoza brány, vztáhl na sebe dva hráče. Nahrál mi to před bránu, kde se to odrazilo od sparťanského hráče a zpátky ke mně. Já pak do prázdné brány.

Shodou okolností jste tu tři hráči v jednom útoku, kteří působili v Kadani. Je tu znát nějaká sehranost?
S Martinem Zaťovičem už jsem v Kadani nehrál, ten tam hrál minulý rok, ale s Kamilem Tvrdkem si rozumíme hodně, protože jsme spolu hráli od juniorů a v Kadani jsme spolu taky hráli. Takže si myslím, že spolupráce tady funguje.

Bylo na Spartě znát, že prohrála šest utkání venku v řadě?
Nevím, jestli to bylo znát, ale my jsme odehráli utkání velmi dobře. První třetinu jsme je nepustili prakticky k ničemu a je jenom škoda, že jsme to nedokázali využít.

Jak se těšíte na derby?
Tak je to derby, ale my potřebujeme tři body. Tabulka je vyrovnaná, každá výhra nás posouvá vpřed a každá prohra vzad. Potřebujeme bodovat.

Václav Skuhravý

Jak vidíte utkání?
Hráli jsme dobře. První třetinu super, měli jsme ji pod kontrolou, dali jsme dva góly. Ve druhé třetině jsme měli asi dát na 3:0 když jsme měli řadu přesilovek. Nevyužili jsme je a pak jsme dostali smolný gól. Zranil se Lukáš Mensator, šel tam Lukáš Sáblík, který chytal skvěle. Ve třetí třetině jsme dostali gól v pět na tři, tak jsme si řekli, že to musíme aspoň v prodloužení zkusit. Jsme rádi, že to vyšlo.

Teď trošku z jiného soudku. Po reprezentačním utkání se Švédskem jste mi říkal, že už se šancí nepočítáte. Proč myslíte, že přišla?
(s úsměvem) Já nevím, to se musíte zeptat trenéra. Já jsem rád, že jsem na Karjalu jel. Myslel jsem si, že nepojedu, protože jsem byl dodatečně nominovaný. Vlastně jsem byl nejdřív jako náhradník. Mělo se účastnit plno útočníků, tak jsem s tím moc nepočítal.

Máte signály, jestli ještě bude zájem o Vaše reprezentační služby?
Tak žádné signály nemám, protože jsem byl letos už na dvou akcích, takže tento rok už jet nemůžu.

My se těšíme na každý zápas, takže na tento taky. Pro mě osobně to žádný zvláštní nádech nemá. Pro ostatní kluky možná ano, protože je jich hodně z Plzně. Určitě bude zápas vyhecovaný, ale pro mě ne. Pro mě to bude zápas jako každý jiný. Musíme tam jednoduše vyhrát.

Michal Vondrka

Jak vidíte dnešní utkání?
K rozhodčím se vyjadřovat nebudu. Jinak myslím, že jsme si zasloužili vyhrát. K tomu, co se stalo na konci zápasu…takový je asi hokej…Já si stojím za tím, že jsme si zasloužili vyhrát.

Jste spokojení se dvěma body?
Nevyhráli jsme, tak jsou dobré.

Jak jste se dozvěděl o Vašem hostování ve Varech?
Já už jsem o tom věděl asi měsíc dopředu, ale na Slávii mě nechtěli pustit. Nakonec se to udělalo takto, takže jsem to vlastně věděl. Změnu jsem uvítal, protože poslední čtyři zápasy jsem nehrál.

Je to vyústění situace, ve které Slávie je nebo byla?
Vary o mě měly zájem a navíc já jsem chtěl někam odejít. Vary jsem uvítal, protože kluci jsou tady bezvadní, jsem z toho až překvapený. Parta je tady dobrá, takže zatím super.

Když je to jen na měsíc, má to smysl? Nemáte například sníženou motivaci, když víte, že je to pouze krátkodobě?
To se mě netýká, já mám motivaci velkou. Já chci hrát, tady dostávám prostor a jsem za to rád, motivace mi rozhodně nechybí. Já budu dělat všechno proto, abychom vyhrávali a já hrál dobře. To potom záleží na Varech a na Slávii, jestli hostování bude pouze na měsíc nebo tu zůstanu déle.

Vy sám byste tu chtěl zůstat?
Asi ano, asi určitě ano. Protože já si myslím, že na Slávii je situace taková, že spíš hrají ti starší hráči než mladší v téhle situaci. Oni jsou prostě v krizi a ti mladí hráči nedostávají šanci.

A na závěr otázka i pro Vás. Jak se těšíte na derby?
Tak hrával jsem pražská derby a teď budu hrát západočeská (úsměv). Vždycky je kolem těch derbíček takový mediální humbuk, tak uvidíme jaký bude mít utkání náboj. Pro mě je to jako každý jiný zápas a udělám všechno pro to, abychom vyhráli.