Polovinu baráže uzavře souboj s Motorem

Boje o extraligu se po dvou výjezdech vrací do Karlových Varů. Energie na svém ledě přivítá v důležitém souboji zatím poslední celek barážové tabulky, Motor České Budějovice. V prvním vzájemném střetu na jihu Čech zvítězila Energie a Motor už si brousí zuby na očekávanou nedělní odvetu. Posune se Energie v neděli zpět na postupové příčky, nebo spadne na dno tabulky? Více napoví už první minuty utkání, které začíná v 15:30.
Kde sledovat utkání: Online přenos | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Budějovice zatím ztrácí, dávají málo gólů

Motor začal baráž skvěle vítězstvím v Pardubicích, ale od té doby už se z výhry radovat nemohl a získal už jen dva body. Oba proti Jihlavě, s níž došel Motor jednou až k nájezdům a podruhé padl v prodloužení. Asi nejslabší stránkou Budějovic je nepříliš zdařilá koncovka. Za pět zápasů dal Motor jen devět branek, což je oproti zbylým členům baráže jen větší polovina. Společně s tím samozřejmě souvisí i malé procento využití přesilových her, jehož zlepšení by se mohlo proti nejčastěji vylučovanému týmu, kterým je Energie, docela hodit.

Opory týmu

Jedním z největších pilířů jihočeské sestavy je mladičký brankář Petr Kváča, který bojuje v brankářských statistikách baráže o první příčku s jihlavským duem. Petr si pokryje přes třiadevadesát procent střel, které na něj letí. Z hráčů v poli nikdo výrazně nevyčnívá. Čtyři body za dvě asistence a dva gól dokázal nasbírat Michal Chovan. Na obránce si ale vedou celkem dobře také Mitchell Fillman (2+1) a Žiga Pavlin (1+2).