Pořádně jsme na ně vlétli, okomentoval rozhodující začátek Ondřej Němec

Brankový koncert na jehož konci čekal na hráče Energie mečbol. I tak by se dal ve stručnosti zhodnotit pondělní zápas v Karlových Varech. Domácí si v první třetině vytvořili tříbrankový náskok, kterým vzali hostům vítr z plachet. Sparťané i přes dvě vstřelené branky v dvojnásobných přesilovkách s nimi krok neudrželi. „Cílem bylo vstoupit do utkání jako včera a doslova na soupeře vlítnout,“ začal své hodnocení čtvrtého semifinálového duelu bek Ondřej Němec.
Stav po první třetině byl 3:0 pro domácí. Jak byste popsal rychlý vstup do utkání?
Samozřejmě bylo naším cílem vstoupit do utkání tak jako včera, což si myslím, že se nám povedlo. Vliv na to mělo, že jsme hráli doma a chtěli jsme hrát i tak trochu pro lidi, a tak jsme na ně vlítli. A možná, že je to až zaskočilo, jakmile jsme dali tři branky hned ze začátku.

Na začátku druhého dějství jste se dostali do dvou oslabení, ve kterých exceloval Lukáš Mensator. Jak moc to týmu pomůže?
Určitě jsme počítali s tím, že na nás ve druhé třetině vletí a Mensi (Lukáš Mensator) tam měl úžasné zákroky. Takže v tomto ohledu obrovská opora týmu, která si zaslouží jedničku, ale to se zkrátka nedá ani popsat.

Hosté dali dva navazující góly z konce a začátku třetin. Připouštěli jste si v tu chvíli možný obrat zápasu?
Určitě ne, my jsme si prostě řekli, že nic takového nedopustíme, jako se nám to stalo třeba vloni v semifinále s Budějovicemi, kde jsme vedli 5:1 a najednou během pár minut to bylo 5:4 a my jsme se báli o výsledek. Takže jsme si to vůbec nepřipouštěli, chtěli jsme hrát pořád aktivně a myslím si, že se nám to podařilo.

Konec zápasu se nesl ve znamení častých osobních soubojů. I když vedete, jak se s touto hrou tým vyrovnává?
Tak my jsme to od nich víceméně čekali, provokovali, chtěli se prát. A řekli jsme si, že nic takového nedopustíme, a že se nenecháme vyhecovat a oni se můžou třeba stavět na hlavu.

Oba domácí zápasy se vydařily a vedete sérii 3:1. S jakou taktikou pojedete do Prahy?
Samozřejmě budeme chtít hrát hodně aktivně, alespoň tak, jako doma. A k těm domácím zápasům lze říct, že jsme je odehráli skvěle a rozhodně nemůžeme na Spartě hrát nějakého „zanďoura“. Určitě budeme chtít hrát i nadále svižně. Je vidět, že jim to dělá problémy a možná postoupíme už ve čtvrtek, kdo ví.