Předvánoční dohrávku ovládli Sharks a mají jisté play-off

Dárek v podobě výhry 6:2 nad Pardubicemi a jistotu vyřazovací fáze si nadělili karlovarští Žraloci v náhradním utkání 5. kola České sledge hokejové ligy. Vysoké skóre se zrodilo na pomezí druhé a třetí třetiny, ale kuriozitou zůstane pětkrát nastřelená tyč pardubické branky v první části hrací doby. Soutěžní zápas vystřídala akce pro fanoušky, při které si někteří poprvé, jiní už poněkolikáté, vyzkoušeli náročnost sledge hokeje na vlastní paže.

SKV Sharks Karlovy Vary - SHK Pardubice 6:2 (1:0, 2:0, 3:2)

Branky: 9. M. Geier (Hrbek), 27. Forgo, 30. J. Berger (Hrbek), 32. Forgo (J. Berger), 32. M. Geier (J. Berger), 44. Wágner (J. Berger) - 33. Motyčka, 37. Kvoch (P. Kubeš). Rozhodčí: Suchý, Matas. Vyloučení: 1:2. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 39. Vývoj utkání: 5:0, 5:2, 6:2. Hráno 22. prosince 2013 v Ostrově.

Karlovy Vary: B. Mach - Hrbek, Berger, Forgo, Geier, Lindák, Schneider, Wágner, Kovářík.

Pardubice: Boček - P. Kubeš, Kvoch, V. Buhr, Kolek, Michalec, J. Kubeš, Chudomský, Horníček, Kořínek, Motyčka, R. Buhr.

Žádná vánoční pohoda. Pěkně v tempu rozehráli soupeři téměř sváteční utkání a hned ve 2. minutě byl blízko gólu v pardubické síti Jiří Forgo. Jeho zakončení se od tyče odrazilo do zad brankáře Bočka a poté znovu do tyče. Mach na druhé straně také nemohl dřímat, pěkně štiplavý pokus jeho vyrážečce poslal zadák Kvoch. První gól tak připadl v 9. minutě Michalu Geierovi, jenž ideálně trefil do protipohybu Bočka.

Pardubice odpověděly tlakem na branku, vydatně jim v tom pomáhaly domácí chyby v obraně. Finální střelu Pavla Kubeše však zlikvidoval Mach. Do konce třetiny ještě třikrát zněla branková konstrukce hostů a v jejím trefování se činil zejména Geier. Další gól ale do přestávky nepadl.

Prostřední část se dlouho nesla ve vyrovnaném duchu s minimem šancí, svižný sledge hokej přesto hrstku diváků nenudil. Na konci 25. minuty se zjevil osamocený Motyčka před Machem a spálená šance ho musela mrzet dvojnásob. Za minutu a půl totiž Jiří Forgo obloučkem přehodil roztaženého Petra Bočka a zvýšil na 2:0.

Okamžitě po rozehrání úspěšný střelec uháněl sám s Geierem vstříc třetí trefě, ale bekhendové zakončení prošlo brankovištěm mimo. Závěr třetiny Žraloci zcela ovládli. Pardubický muž s maskou vytáhl tři skvělé zákroky v řadě, přesto 57 sekund před sirénou kapituloval proti skryté střele Jiřího Bergera a na světelné tabuli svítilo už 3:0.

A pohodu si domácí tým přenesl i do poslední třetiny. Ve 32. minutě uspěl Jiří Forgo mazácky provedeným nájezdem a za pouhých 35 sekund zaokrouhlil do vzdálenějšího horního rohu Michal Geier už na 5:0. Hosté se ale nevzdali a brzkou odpovědí David Motyčka ukázal, že také umí zamířit přesně nad rameno brankáře.

Pardubický útočník se pak ještě dvakrát zapsal do statistik, pokaždé ovšem jen sledoval góly při svém vyloučení. Nejprve Mustangové překvapivě přehráli Žraloky ve vlastním oslabení a Tomáš Kvoch snížil na tříbrankový rozdíl. Při vzájemném vyloučení Motyčky a Hrbka pak definitivní podobu výsledku dal přesně střílející mládežník Karel Wágner. Karlovarští si nadělili tři body, které jim zajistily účast v play-off, v němž se budou snažit o obhajobu titulu.

Ohlasy

Jiří Berger (Karlovy Vary): "Dnes to byl pěkný hokej z obou stran. Paradoxně jsme vyhráli přesvědčivěji než v prvním zápase v Pardubicích, kde se hrálo prakticky na jednu branku a málem jsme neměli ani bod. Jsem rád, že jsme náhradní zápas zvládli a o tabulce se rozhoduje na ledě. Uklidnili jsme tak některé pochybovače."