Přehled výsledků mládeže: Junioři dvakrát ztratili, st. dorost vstupuje do druhé části

Skvělá série juniorů je u konce. Prohráli totiž dvě utkání v řadě, a porušili tak pravidlo pětizápasové vítězné série zakončené jednou porážkou, které „repetovali“ celkem třikrát. Z první příčky tak klesli na třetí a mají pětibodovou ztrátu na vedoucí Slavii. Starší dorostenci zakončili likvidací Litvínova první část své ligy a celkově si nepočínali ani dobře, ale ani špatně. Skončili totiž pátí, a ve druhé části tak budou bojovat o play off ve skupině B. Malé zhoršení zaznamenali mladší dorostenci, kteří potřetí prohráli, a to je odsunulo z první příčky na druhou. Žáci osmé třídy pokračují svou ligou stále bez ztráty jediného bodu. Výsledky dalších kategorií shrnujeme v článku.

Extraliga juniorů

Pátek 26. listopadu

HC Dukla Jihlava - HC Energie 3:4 (0:0, 1:1, 2:3)
Branky: Kentoš, Vachovec, Půlpán, Sýkora.
Asistence: Vachovec 2, Vaněk, Kverka, Baar, Záhora.
Po vyrovnané 1. třetině hosté převzali iniciativu v utkání a nepoložila je ani branka domácích v úvodu poslední třetiny, kterou šli do vedení 2:1. Svoji herní převahu dokázali Západočeši zužitkovat otočením výsledku v konečné vítězství.

Sobota 27. listopadu

HC Rebel Havlíčkův Brod - HC Energie 1:4 (0:4, 0:0, 1:0)
Branky: Hudák 2, Daniška, Vachovec.
Asistence: Sýkora 2, Vaněk, Baar, Kverka, Záhora, Kentoš.
Utkání rozhodlo prvních 12 minut, ve kterých Karlovarští domácí doslova knokautovali čtyřmi góly. Ve zbylé části utkání pak hru kontrolovali a připsali si velmi cenné 3 body.

Pondělí 29. listopadu

HC Plzeň 1929 - HC Energie 3:7 (2:0, 0:4, 1:3)
Branky: Vachovec, Vaněk, Šik, Sýkora, Hudák, Funk, Kentoš.
Asistence: Vachovec 2, Kentoš 2, Hudák 2, Vaněk, Sýkora, Kentoš, Daniška.
První třetinu derby Karlovarští působili matně až ospale. Do druhé třetiny však přišel zcela jiný tým, který výsledek obrátil ve svůj prospěch sedmi góly v řadě. Hráči Energie si opět, a opět jednoznačně zaslouženě, zasluhují velkou pochvalu.

Pátek 3. prosince

HC Energie - HC Oceláři Třinec 1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Branky: Tomeček.
Asistence: Půlpán.
V úvodní třetině udělali energetici dvě hrubé individuální chyby, po nichž soupeř šel do dvoubrankového vedení, které v dalších minutách zápasu navýšil až na 4:0. Výhru si hlídal velmi dobrou hrou po celé utkání.

Sobota 4. prosince

HC Energie - AZ Havířov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: Kverka, Hudák, Vaněk.
Asistence: Schusser 2, Vaněk, Valeš.
Bylo to utkání zvratů. Havířov vedl 0:1, domácí otočili na 2:1, ale Moravané poté dvěma doslova slepenými brankami utkání otočili. Ve třetí části pak hosté vedení navýšili a přes snížení domácích v závěru zápasu, svoji nečekanou výhru ubránili.

Extraliga staršího dorostu

HC Energie - KLH Chomutov 7:3 (3:0, 3:2, 1:1)
Branky: Zikmund 2, Gorčík, Svoboda, Tomeček, Koblasa, Winkler.
Asistence: Bečka 3,Tomeček 2, Zadražil.
Energetikům vyšel vstup do utkání, kdy lépe bruslili a agresivním napadáním obránců soupeře získávali spoustu kotoučů na své hole, čímž neustále ohrožovali brankáře hostů. Svojí herní převahou si vytvářeli šance, a ty pak dokázali proměňovat. S přibývajícím skóre chomutovští postupně rezignovali a utkání dohráli pouze z povinnosti.

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Vyrovnané utkání se hrálo s obrovským nasazením a rozhodla jej jedna branka v úvodu zápasu. V první třetině měli více puk na hokejkách domácí, ale druhá a třetí část patřila hostům. Ti se však nedokázali střelecky prosadit, přestože měli řadu šancí, včetně tří samostatných nájezdů na brankáře. Kladno si vítězství pojistilo v závěrečné power play hostů.

HC Energie - HC BENZINA Litvínov 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: Kubáč 2, Tomeček 2.
Asistence: Winkler 2, Svoboda, Bečka, Šafář.
V posledním kole základní části předvedli domácí kvalitní ofenzivní výkon, když jejich branky padaly po rychlých kombinacích a přesném zakončení. Energetici měli po celý zápas herní převahu a zaslouženě zvítězili.

Extraliga mladšího dorostu

Neděle 28. listopadu

HC Plzeň 1929 - HC Energie 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: Řezníček, Jirušek.
Asistence: Gorčík.
V utkání na sebe narazily první dva celky průběžné tabulky a podle toho také vypadala úroveň zápasu. Hrál se vyrovnaný hokej s maximálním nasazení všech hráčů. O výsledku rozhodla lepší koncovka Plzeňských. I přes porážku dostali karlovarští za předvedenou hru pochvalu.

Neděle 5. prosince

HC Energie - HC Sparta Praha 2:5 (0:3, 0:0, 2:2)
Branky: Vrána, Priškin.
O osudu utkání rozhodla první třetina, ve které se soupeř ujal vedení hodně lacinými brankami. Tříbrankový rozdíl si hosté pohlídali až do konce zápasu a zcela zaslouženě si odvezli z karlovarského ledu 3 body.

Žákovská liga starších žáků

8.třída

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: Janata 2, Svoboda, Trofimov.
Cesta k vítězství nebyla pro hosty vůbec jednoduchá. Hráči Energie nedokázali využít několik dobrých šancí a dovolili tak hokejistům Kladna zdramatizovat utkání. Při závěrečné Power Play domácích skóroval Janata a rozhodl tak definitivně o dalším vítězství Karlovarských, kteří mají nejlepší obranu a nejvyšší počet nastřílených branek v této skupině žákovské ligy osmých tříd.

7.třída

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie 2:7

8. třída

HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 7:3 (3:0, 2:3, 3:0)
Branky: Svoboda 2, Čejka 3, Binias, Janata.
Po první třetině se zdálo, že domácí kráčí k hladkému vítězství, ale zbytečnými chybami v prostřední části si zápas částečně zdramatizovali. Ve třetím dějství se karlovarští vrátili k agresivnímu pojetí hry a dovedli zápas k přesvědčivému vítězství. Střelcem zápasu byl Čejka, který vsítil hattrick.

7. třída

HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 8:1 (2:1, 2:0, 4:0)
Branky: Vildumetz 2, Salva 2, Kunc, Rozhon, Šála, Baxa.
Již v 18. vteřině vstřelili hosté branku, ale v dalších 59. minutách se horko těžko bránili proti velmi dobře hrajícím Karlovarským, kteří ještě v první dvacetiminutovce stav otočili a s přibývajícím časem navyšovali své vedení k jednoznačnému výsledku.

Žákovská liga mladších žáků

6.třída

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 7:1 (2:1, 0:0, 5:0)
Branky: Nídl 4, Tocik, Přibyl, Habr.
Asistence: Tocik 2, Parshakov 2, Přibyl.
Až zlepšenou hrou ve třetí části si Energie zajistila přesvědčivé vítězství.

5.třída

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 6:5 (2:3, 1:2, 3:0)
Branky: Glanc, Zázvorka, Kořán, Novotný, Jílek, Šťastný.
Asistence: Bubeliny, Šťastný, Jiskra, Kořán.
V dramatickém utkání prohrávali domácí již 2:5, ale zlepšeným závěrem nakonec dokázali vývoj utkání otočit a těsně vyhrát.

6. třída

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 2:3 (2:0, 0:1, 0:2)
Branky: Maloušek, Hoang a Parshakov.
Hostům se nepovedla první třetina. Od druhé se jejich výkon zlepšoval a ve 3. části nejenom že se jim podařilo vyrovnat, ale 2 minuty před koncem utkání v oslabení rozhodli o své těsné výhře.

5. třída

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)
Branky: Šik 2, Novotný.
V utkání prvního s druhým celkem tabulky měli hosté po většinu utkání převahu, ale o vítězství museli bojovat až do samotného závěru, kdy až v 58. minutě třetí brankou definitivně rozhodli.

Západočeský regionální přebor elévů

4.třída

HC Energie - HC Tachov / Mariánské Lázně 4:2
Branky: Hnízdil 2, Matoušek, Hlaváček.
Asistence: Lafek, Poizl.
Karlovarští předvedli kolektivní výkon po celé utkání a zaslouženě vyhráli.

3.třída

HC Energie - HC Tachov / Mariánské Lázně 7:5
Branky: Korčmaroš 2, Janda, Kempf, Smolka, Bečka, Vondráček B.

Branky: Tomáš Zdeněk, Mašek 2.
Velmi dobře hrající hráči Energie nedávali soupeři mnoho prostoru. Po většinu času hru kontrolovali a případné šance domácích likvidoval s jistotou chytající Milan Kovářík. Jen díky chabé produktivitě Karlovarských bylo utkání dramatické až do konce.