Přehled výsledků mládeže: Junioři urputně bojují o přímý postup do play off

Play off - karlovarští junioři zřejmě nemyslí na nic jiného. Pro větší klid se v elitní šestce zkrátka potřebují udržet. Vysoká produktivita Michala Vachovce (na snímku) by tomu sice mohla pomoci, procházka růžovým sadem je v závěru základní části přesto nečeká. Mezi elitními mužstvy se totiž Karlovarští drží jen tak tak. Ztěžujícím faktem navíc je, že týmy okolo šestky mají před sebou pět utkání, zatímco energetici už jen tři. V klidnějších vodách se pohybují starší dorostenci. Ti nebodovali naposledy koncem listopadu a první příčka jim patří zcela zaslouženě. Mladší dorostenci navázali na sérii proher sérií pěti výher. I nadále jsou ale druzí. Výsledky ostatních kategorií shrnujeme v článku.

Extraliga juniorů

Pátek 7. ledna

HC Energie - BK Mladá Boleslav 2:1 sn. (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky: Hudák, Kverka.
Asistence: L. Klíma, Hudák.
Karlovarští junioři nezačali zápas vůbec špatně. Již v první třetině se ujali vedení po brance Hudáka a těsné vedení si udrželi až do sirény. Ve druhé třetině se však hra citelně vyrovnala a hosté z toho vytěžili i srovnávací branku na 1:1. Brankové hody se nekonaly a toto skóre překvapivě vydrželo i přes celou třetí třetinu. V prodloužení nakonec vystřelil druhý bod pro Energie Jaromír Kverka gólem v přesilové hře.

Sobota 8. ledna

Bílí Tygři Liberec - HC Energie 5:1 (4:0, 0:1, 1:0)
Branky: Švec.
Asistence: Valeš, Hudák.
Utkání v Liberci se karlovarským juniorům vůbec nepovedlo. O čtyři branky prohrávali již po první třetině. Prvním a zároveň posledním střelcem energetiků byl ve druhém dějství Marek Švec, když se z kruhu přesně trefil nad rameno jinak výborného Jelínka. V závěru zápasu ještě Tygři přidali pátý gól a energetici ze severu Čech vyšli na prázdno.

Pondělí 10. ledna

HC Energie - HC Slezan Opava 1:2 sn. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Asistence: Daniška, Záhora.
Energie sehrála s Opavou vyrovnanou a zajímavou bitvu, které však chyběly branky. K vidění bylo mnoho šancí i dvě trestná střílení. Naděje domácích na tříbodový zisk dlouho držel brankář Vladislav Habal. O konečném výsledku přesto nakonec rozhodovaly nájezdy. Ty zvládli lépe hokejisté Slezanu, kteří si tak ze západu Čech odvezli dva body.

Úterý 11. ledna

HC Energie - HC Vítkovice Steel 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)
Branky: Vachovec 2, Sýkora, Kverka, Funk.
Asistence: Vachovec 2, Schusser, Záhora, Funk, Sýkora, Vaněk.
Karlovarští se utkali s lídrem tabulky z Vítkovic a porazili je po velkém souboji. Na začátku druhé třetiny vedli už 3:0. Hosté se ale zvedli a dokázali snížit na 2:3, a zdramatizovat tak zápas. Domácí ho ale přesto dovedli do vítězného konce.

Extraliga staršího dorostu

HC Energie – HC Dukla Jihlava 6:1 (0:0, 3:1, 3:0)
Branky: Csamango, Vrána J., Novák, Tomeček, Koblasa, Kubáč.
Asistence: Zadražil 2, Hroch, Kubáč, Svoboda, Winkler.
Samotné utkání nabídlo vyrovnanější poměr sil, než se podle výsledku může zdát. Hosté se představili jako houževnatý a bojovný protivník, avšak jejich snažení domácí usměrnili vysokou produktivitou v koncovce. Karlovarští totiž dokázali využít šancí z přečíslení i možností vypracovaných z nátlakové hry. Body tak zaslouženě bral domácí tým.

HC Energie – HC Kometa Brno 3:2 (3:1, 0:1, 0:0)
Branky: Zadražil, Svoboda, Csamango.
Asistence: Táborský 2, Hroch, Csamango, Kubáč.
Vyrovnané utkání, ve kterém se obě mužstva střídala v aktivitě. Rozhodující částí hry byla první dvacetiminutovka, ve které Karlovarští třikrát rozvlnili síť branky hostů po kombinačních akcích zahraných přímočaře do předbrankového prostoru soupeře. Ve druhé třetině byla aktivnější Kometa a snížila na rozdíl jediné branky. Dramatická třetí část již branku nepřinesla, a tak se ze zisku všech bodů radovali domácí.

Extraliga mladšího dorostu

Čtvrtek 6. ledna

HC Energie - HC Slovan Ústečtí Lvi 7:2 (2:0, 4:0, 1:2)
Branky: Hroch 2, Vrána 2, Zikmund, Molnár, Veverka.
Asistence: Veverka 2, Michálek 2, Jirušek, Zikmund, Řezníček, Petrov, Hroch, Šafář, Priškin.
Domácí tým sehrál velmi důležité utkání se sousedem z tabulky. Po rozpačitém začátku se energetici pomalu dostávali do zápasového tempa. Po vstřelení první branky se uklidnili a začali přebírat taktovku utkání. Přestože soupeř občas zahrozil, vypracovaný šestibrankový náskok po dvou třetinách si domácí nenechali vzít a připsali si důležité body.

Neděle 9. ledna

HC Energie - HC Vagnerplast Kladno 3:1 (1:0, 0:0, 2:1)
Branky: Molnár, Zikmund, Řezníček.
Asistence: Vrána 2, Zikmund, Řezníček.
Pro domácí družstvo další důležité utkání, které po urputném boji dotáhli k vítězství. Získaný jednogólový náskok v první třetině vydržel až do 41 minuty, kdy se soupeři podařilo srovnat. Necelé dvě minuty na to domácí opět odskočili o branku. Dále se hrál atraktivní hokej v maximálním tempu, šance se střídaly na obou stranách, ale brankaři obou družstev podávali výborný výkon a řadu šancí pochytali. Zisk vítězných tří bodů pojistil Karlovarským v 58. minutě Řezníček.

6. třída

HC Most - HC Energie 0:20 (0:5, 0:8, 0:7)
Branky: Nídl 4, Hoang 3, Habr a Prošek 2, Šetek, Maloušek, Chmiel, Kellner, Šik, Parshakov a Tocik.
Asistence: Nídl 4, Tocik a Šetek 2, Hoang, Prošek, Habr, Šik, Maloušek a Chmiel.
Individuálně vyspělejší a herně kvalitnější hosté s přehledem dominovali a vysoko zvítězili.

5. třída

HC Most - HC Energie 0:15 (0:1, 0:6, 0:8)
Branky: Zázvorka 4, Novotný 3, Kořán 2, Vávra, Cankov, Ptáček, Jiskra, Šťastný, Glanc.
Asistence: Jiskra 3, Kořán, Cankov, Šťastný a Jílek 2, Vávra, Zázvorka a Glanc.
V 1. třetině držel domácí celek dobře chytající brankář, ale v dalších dvou třetinách ani on nezabránil gólovému přídělu od jasně lepších hráčů Energie.

Západočeský přebor elévů

4. třída

HC Meteor Třemošná – HC Energie 9:2
Branky: Zdeněk, Denk.
V utkání byli hosté nebezpečnější a vytvářeli si větší počet brankových příležitostí. Karlovarští nesehráli špatné utkání, ale každá individuální chyba byla nekompromisně od Třemošné potrestána, naopak šance hostů zůstaly nevyužity.