Přidusí Slavia karlovarské naděje na šestku?

Výhrou na Kladně boj o play off nekončí a minimální bodové rozdíly mohou Energii vyřadit z postupové desítky během jediného kola. Mají-li hokejisté Energie navíc stále myšlenky na přímý postup do čtvrtfinále, potřebují v neděli od 16:00 nutně porazit sedmou Slavii. V KV Areně přivítají družinu Vladimíra Růžičky, která navzdory zraněním a velkému počtu mladíků trápí i mnohem zkušenější soupeře. Trenéry Baďoučka a Pešouta tedy rozhodně nečeká jednoduchá domácí premiéra. Přijďte jim i hráčům pomoci!
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis | Video přenos
Vstupenky zakoupíte na: Ticketportal.cz

Mladíci ženou Slavii do play off

Sedm kol před koncem základní části nemají hokejisté Slavie postup do vyřazovací části jistý, vzhledem k osmibodovém náskoku na jedenáctý Litvínov však o jejich účasti v play off pochybuje málokdo. Pražané naopak zůstávají horkým kandidátem na přímý postup do čtvrtfinále, o klíčovou šestou příčku se aktuálně dělí s jihočeským Mountfieldem.

Současný kádr se přitom nemůže opírat o výrazné individuality. Obranu soupeře už nestraší hráči jako Klepiš, Bednář či Červenka, kouč Vladimír Růžička dává velký prostor hráčům, kteří na své hvězdné hodiny teprve čekají. Ať již je důvodem velká marodka nebo omezené finanční prostředky klubu, trenérovi zlatých hochů z posledního hokejového šampionátu tento krok zatím vychází. Například v pátek dokázali slávisté v prodloužení zdolat silný Liberec, a to měli v sestavě hned pětici hráčů, kteří ještě nedovršili 20 roků. Pro porovnání dodejme, že jediným takto mladým hráčem v sestavě A-týmu Energie je pouze osmnáctiletý Michal Vachovec.

Osobnosti týmu

Neproduktivnějším stejně jako před minulým vzájemným zápasem zůstává Michal Vondrka, kterého si pozorný fanoušek Energie pamatuje z krátkého působení v Karlových Varech během sezony 2006/07. Osmadvacetiletému forvardovi patří i titul nejlepšího střelce Slavie, ke kterému mu stačilo pouze 14 zásahů. Dostáváme se tím ke skutečnosti, že Slavia letos příliš branek nestřílí, ještě méně jich však inkasuje. Pouze další tři extraligové celky se vešly pod hranici 120 obdržených gólů.

Brankářskou jedničku nejen podle čísla dresu letos tým z vysočanské O2 Areny našel v Miroslavu Kopřivovi, jenž si drží slušný průměr 2,5 inkasovaných branek na zápas. Výraznou postavou defenzivy je pak Jiří Vašíček se sedmi plusovými body a 120 trestnými minutami, které jej řadí do čela extraligových rebelů.

Poslední kolo

HC Vagnerplast Kladno - HC Energie Karlovy Vary 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 4. T. Klíma (Skladaný), 16. Nosek (Kumstát), 54. Dej (Pech), 58. T. Klíma (Dej, Sloboda).

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:1pp (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Vondrka (Krenželok), 65. Jelínek (Krenželok) - 2. Bartovič (Podkonický).

Statistiky

Utkání v extralize45 - 14 - 6 - 10 - 15 – 137:134 – 64 b
Průběžné umístění9. místo
Nejproduktivnější hráčLukáš Pech, Petr Kumstát - 35 bodů (13+22, 16+19)

Průběžné umístění7. místo
Nejproduktivnější hráčMichal Vondrka - 32 bodů (14+18)

Sestavy z posledního utkání

HC Energie Karlovy Vary: Mensator - Nosek, Čutta, Dobroň, Gřegořek, Sloboda, M. Rohan, Přindiš, Prošek - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Skladaný, T. Klíma, Dej - Sailer, Pech, Zaťovič - Zucker, Vachovec, T. Rohan.

HC Slavia Praha: Kopřiva - Barák, Žižka, Roth, Kolařík, Kuboš, Vašíček, Krejčík, Jeník - Krenželok, Třetina, Vondrka - Jaškin, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Sklenář, Poletín, Pospíšil.

Obstojí Energie proti slávistickým mladíkům?