Připomínalo mi to utkání za pana Venery, hodnotí svou druhou nulu v sezoně Lukáš Mensator

Lukáš Mensator se vrátil po pauze, kdy chytal karlovarský náhradník a jmenovec Lukáš Sáblík a má za sebou výborné utkání. Ve 23. kole Tipsport extraligy vychytal na ledě Litvínova své druhé čisté konto. Výhra s nulou se však nerodila lehce. Po první třetině šli hosté do šaten za těsného vedení po brance Hrušky. Svými zákroky však karlovarská gólmanská jednička Energii podržela, a tak mohl Hruška v poslední minutě zápasu zpečetit výhru hostů. „Prosadili jsme se, když jsme hráli pět na tři. Následně jsme to dlouho drželi a to je hodně znervóznilo,“ komentuje úspěch enegetiků v podkrušnohorském derby.
Lukáši, jaký to byl podle vás zápas?

Bylo to hodně vyrovnané. Šance byly na obou stranách. Mně to trochu připomínalo utkání, které jsme hráli za pana Venery. Dlouho jsme drželi jednobrankový náskok a nakonec jsme to dotáhli do vítězného konce.

Začátek zápasu nebyl to pravé ořechové. Hodně jste hráli ve čtyřech…

V sedmé minutě jsme byli potřetí venku. Což je opravdu hodně. Litvínov na takovéto šance spoléhá, protože doma mají opravdu velice dobrou diváckou kulisu. Snaží se na začátku rychle vstřelit branku. To se jim naštěstí tentokrát nepovedlo.

Na druhou stranu vám přesilovka vyšla...

Ano, prosadili jsme se, když jsme hráli pět na tři. Následně jsme to dlouho drželi a to je hodně znervóznilo.

Bylo to krušnohorské derby se vším všudy?

Já si myslím, že určitě ano. Myslím si, že si to diváci opravdu užili. Všichni máme v paměti minulá play- off, když jsme je dokázali výsledky 4:0 a 4:1 vyřadit. Myslím, že si to všichni dobře pamatují.

Myslíte si, že z vás mají přehnaný respekt? Proto to Litvínovu na Vary nejde?

Těžko říct. Opravdu nevím. Letos jsme je dokázali porazit, ale jestli se nepletu, tak předloni jsme s nimi čtyřikrát v základní skupině prohráli.

Extraliga je hodně vyrovnaná. Každé utkání je jiné a každý může porazit každého. Vaše zápasy jsou toho důkazem...

V Boleslavi nám padlo do branky všechno, co mohlo. V Litvínově jsem zase slyšel třikrát cinknout tyčku. Jednou to bylo za mnou. Pravda je, že v soutěži každý může porazit každého a každé utkání je jiné. Zase se budu opakovat. mně osobně je jedno, jestli vyhrajeme 9:8, nebo 1:0.