Přistoupili jsme k tomu hrozně, láteří po debaklu Melenovský

Velmi nevyrovnanou partii sehrála o nedělním odpoledni domácí Energie proti soupeři ze Zlína. Hosté odstartovali jízdu za ziskem tří bodů již v první třetině tříbrankovým náskokem, který následně zvýšili na konečné skóre 0:5. Domácí vyšli střelecky naprázdno, a tak jsme zpovídali Marka Melenovského, v čem byl problém. „Zlín zavřel svoje pásmo a velmi dobře bránil a my jsme zkrátka nevěděli co s tím,“ začal své hodnocení odchovanec Pelhřimova.
Utkání se už zpočátku nevyvíjelo příznivě. Jak byste zhodnotil první třetinu?
Z naší strany byl vstup do utkání žalostný, od čehož se odvíjel celý zbytek zápasu. Po první třetině byl stav 3:0 a my už jsme na to prostě nedokázali odpovědět. Zlín dobře brání, zavřel svoje pásmo a my jsme de facto tlačili do plných a zkrátka jsme nevěděli co s tím.

Dostali jste před vstupem do druhého dějství za nepříznivého stavu nějaké pokyny od trenéra?
Došlo k promíchání sestavy a malinko i na zvýšení hlasu. Pak jsme ale přišli do druhé třetiny a dostali dva rychlé góly a bylo po zápase.

Dnes došlo i na střídání brankářů. Myslíte, že zrovna zde byl kámen úrazu?
Myslím si, že to nebylo v gólmanech. My jsme k tomu celkově přistoupili hodně laxně a mysleli jsme si, že když se nám teď nějaké zápasy povedly a v tabulce jsme se trošku posunuli, tak že to půjde samo. Je vidět, že to samo nepůjde a my si musíme sednout na zadek a začít zase hrát tak, jako jsme hráli doteď.

Vinu dnešního výsledku vidíte spíše ve Vaší hře nebo v perfektním výkonu Zlína?
Každý zápas je o tom, jak k tomu přistoupí domácí mužstvo. My jsme k tomu dneska přistoupili hrozně a strašně rychle jsme prohrávali a už s tím pak nešlo nic dělat.

Vy i Vaše formace jste si spoustu šancí vytvořili především ve třetí třetině. Co bylo největším problémem v koncovce?
Šance jsem tam nějaké měl, ale z toho jsem dvakrát netrefil branku. Ty střely měly razanci, ale bohužel nešly směr brána, a to pak těžko můžu někoho překonat. Takže je to moje chyba a gólů se dočkám, až ty střely půjdou směrem na branku.

Konec základní části je již v dohlednu. Každý bod tedy bude ceněn zlatem, že?
Samozřejmě. Teď jedeme do Liberce a poté hrajeme doma s Budějovicemi, takže musí urvat co nejvíce bodů z těchto dvou zápasů. Jsou to hrozně důležitá střetnutí, jelikož to jsou soupeři kolem nás v tabulce a pro účast alespoň v předkole tyto zápasy musíme zvládnout.