Rastislav Dej: Byli jsme zdivočelí a Kometa dobře bránila

Pojala Energie začátek nového roku jako začátek lepších výkonů? O tom se chtěl přesvědčit včera každý v KV Aréně. Po rozmetání Plzně a užitečných bodech z Vítkovic ale energetici narazili. Po slibně vypadajících dvou třetinách - kdy Energie dokonce vedla - přišel ale zlom v podobě vyrovnání a od té doby si Kometa už nenechala do ničeho mluvit, přidala branku rozhodující a bylo vymalováno. Své nám k tomu řekl i Rastislav Dej, který byl z výsledku očividně zklamaný.
Rasťo, když porovnáte dnešní výkon Energie a Komety, co zazní?
V tomto zápasu jsme měli první dvě třetiny jasně navrch, dobře jsme bránili, měli jsme více šancí.

Šancí bylo opravdu dost, ale na první gól se i tak dlouho čekalo a celkově nebylo toto utkání brankově nějak více úrodné. Čím to bylo?
Obrana a i samotný gólman Komety dobře zapracovali, ovšem i tak jsme dokázali jít do vedení 2:1.

Dvě třetiny byly opravdu více pod vaší taktovkou, ani Lukáš Mensator se v bráně moc nezapotil. Ale co třetina třetí?
Do té jsme šli se čtyřminutovou přesilovkou, ovšem dostali jsme góla, což nás asi položilo. Potom už jsme nedokázali vystřelit na bránu.

Hosté takový problém očividně neměli, že?
My jsme potom byli trochu zdivočelí, snažili jsme se tlačit, jenže Kometa výborně bránila a sami jsme inkasovali třetí branku.

Bylo potom už velikým problémem vyrovnat a zkusit to v prodloužení?
Nevím, své sehrála asi i únava, zkusili jsme ještě power play, které také nepomohlo, je to určitě škoda.