Roman Prošek si z častých oslabení nic nedělá, věří v sobotní vítězství

Zatím nejdramatičtější bitva podkrušnohorského čtvrtfinále byla k vidění v pátek na Stadionu Ivana Hlinky. Energetici zde dokázali čelit rychlému vedení domácích i sporným výrokům rozhodcovské dvojice a v infarktovém závěru podlehli až v samostatných nájezdech. Vyrovnávací trefy Karlových Varů zajistili obránci Jakub Grof a Roman Prošek, který se nám svěřil se svými dojmy i pocity.

Romane, byl dnešní zápas zatím nejtěžší z celé série?
Byl určitě nejtěžší. Hráli jsme poprvé venku, dvakrát jsme prohrávali a dvakrát jsme dokázali vyrovnat. Myslím si ale, že ke konci jsme měli více sil a v prodloužení se nám hrálo lehčeji.

Právě v prodloužení jste měli mnoho šancí. Byla velká škoda, že jste tam nedokázali rozhodnout, že?
Byla to smůla. Chyběla nám troška štěstí, abychom vstřelili gól. Na nájezdy vůbec nemuselo dojít. V penaltách už to bylo vabank.

Jak hodně vaší produktivitu ovlivnil návrat Petra Fraňka?
Franěk má asi více zkušeností než Hübl, ale i on dělal chyby, občas mu vypadávaly puky. Šance dát mu o nějaký gól navíc tam rozhodně byla.

V minulém i dnešním zápase vstřelili dvě branky Energie vždy obránci. Podobně tomu bylo i v samostatných nájezdech. Vy jste si to s útočníky vyměnili?
To určitě ne, spíše je to jen shoda okolností, že to tak vyšlo. Důležité je ty branky střílet a je jedno kdo je dá. Dneska se to prostě povedlo nám obráncům.

Můžete popsat, jak se vám podařilo vstřelit branku na 2:2?
Chytil jsem v útočném pásmu puk a trošku jsem zariskoval. Viděl jsem, že přede mnou už je jenom gólman, tak jsme zkusil vystřelit nahoru a vyšlo to.

Často jste hráli v oslabení. Nezdálo se vám, že se s domácím prostředím trochu změnil i metr rozhodčích?
Tak nějaké fauly jsme samozřejmě dělali. Ale už to tak bývá, že rozhodčí domácím trošku pomůže. Hlavní ale bylo, že jsme ta dlouhá oslabení ubránili. To nám spíš psychicky pomohlo.

Jaké ponaučení si vezmete do čtvrtého zápasu?
Myslím, že když budeme hrát jako dneska a budeme mít trochu víc štěstí, tak odsud budeme odjíždět za stavu 3:1 na zápasy.