Rozhodla první branka Litvínova, smutní Michal Gulaši

Po utkání to bylo na Michalu Gulašim hodně vidět. Pětadvacetiletý obránce přišel mezi novináře pokleslý. Mrzel ho špatný přístup týmu k utkání i obrovský rozdíl mezi úterním zápasem s Boleslaví, který Energie vyhrála 6:0, a utkáním čtvrtečním, ve kterém Západočeši zaostávali za soupeřem skoro ve všem, kromě střel na branku. I proto vyhrál Litvínov 5:2 a odskočil na rozdíl pěti bodů.

Michale, skoro celé utkání to nebylo tak úplně ono. Litvínov hrál minimálně dvě třetiny velmi dobře a k ničemu vás nepouštěl. Čím to bylo?
Hráli jsme špatně, ale dokázali jsme vstřelit dvě branky v první třetině, což bylo štěstí. Bohužel jsme si vedení nevážili a hráli pořád stejně a prohráli jsme 2:5, takže si za všechno můžeme sami.

Kdy podle vás přišel zlom? Ve druhé třetině, při vyrovnání hostí, nebo při rychlé brance na začátku třetiny třetí?
Určitě ve druhé třetině. Litvínov dal první gól, což je nakoplo a pak se to celé začalo sypat jako domino.

K přesilovkám. V úterý proti Mladé Boleslavi jste dokázali vsítit čtyři góly v přesilovkách a i dnes jste měli řadu přesilovek, ale tentokrát se nedařilo. Co chybělo a co bylo špatně?
Velmi rychle k nám přistupovali. To je velký rozdíl oproti zápasu s Boleslaví. I když jsme se snažili střílet, tak dobře blokovali a bránili a k brankáři se dostala jen část z našich střel. Na to se ale nesmíme vymlouvat, protože se i s rychlým přístupem musíme vyrovnat a vytěžit z přesilovek branky.

Na závěr třetí třetiny přišlo zredukování sestavy od trenérů. Na led se nepodívali ani zkušení hráči jako Melenovský a Gřegořek. Proč zrovna tihle? Cítil jste na střídačce nějaké špatné klima?
To bych neřekl. Myslím si, že tahle otázka není pro mě, ale spíš na trenéry.

Mrzí vás ta porážka víc, protože byl Litvínov sousedem v tabulce? Sledujete vůbec tabulku?
O tom se nemá cenu bavit. Pro nás je to obrovská prohra, kdy jsme se mohli dotáhnout na soupeře a teď jsme od něj zase vzdálení. Mohli jsme být blíž k desítce, i když máme nějaké zápasy navíc, ale totálně jsme to nezvládli. A na tabulku se raději nedívám. Beru to zápas od zápasu a jsem šťastný za každou výhru, která je. Musíme naši hru o milion procent zlepšit.

Jste rádi, že máte po tomhle zápase volno a čas na přípravu taktiky proti Pardubicím?
Já osobně nejsem rád vůbec. Kdybychom hráli další zápas hned v neděli, tak bychom mohli na ten s Litvínovem rychle zapomenout, protože bychom se museli soustředit na další utkání. Takhle budeme muset čekat a já doufám, že nám to rychle vypadne z hlavy.