Škoda, že jsme nedali čtvrtou branku, mohlo to být jiné, litoval Nedorost

Prakticky bez odpočinku naskočila šestice českých reprezentantů do úterní předehrávky 34. kola v Karlových Varech. Únava ovšem na žádném z nich nebyla znát a všichni patřili k oporám svých týmů. Kumstát se Skuhravým obstarali dvě branky, liberecký Václav Nedorost zaznamenal dva kanadské body a po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem svého týmu. „V závěru mi trochu docházely síly, ale celkově to bylo v pohodě,“ popisoval své pocity.
Vašku, co podle Vás bylo rozhodujícím momentem dnešního utkání?
Nevyšla nám třetí třetina, ve které jsme dostali ty dva góly. Jeden dali šťastně z rohu. A pak nás tam jejich silná lajna sevřela, nepustili nás vůbec z pásma a krásně dali gól.

Neodvážíte si žádný bod, to Vás po takovém vývoji musí mrzet.
Je to škoda. Myslím si, že ve druhé třetině jsme byli lepší. Měli jsme tam hodně šancí a kdybychom dali i čtvrtou branku, tak by je to asi dostalo ještě víc dolů. Takhle to bylo jenom o gól, a to je vždycky těžké. Nastoupili nás a zápas obrátili.

Ukázal tento zápas, jak hodně je hokej o psychice? Za stavu 2:3 byli domácí hodně dole, ale po šťastné brance se ohromně zvedli.
Určitě je to o psychice. Góly tým vždycky nakopnou, a to se dnes potvrdilo na obou stranách. Nejdříve oni byli jasně lepší, pak jsme ale vyrovnali a celou druhou třetinu jsme byli zase lepší my, Vary neměly skoro žádné šance. To trvalo až zase do gólu na 3:3, po kterém se to zase otočilo.

Evidentně Vám činilo potíže bránit karlovarské reprezentanty Kumstáta se Skuhravým. Ti dva se asi hodně špatně oddělují od puku, že?
Je to pravda, takhle lajna nám dala dva góly. Osobně jsem byl rád, že naše lajna na ně nemusela chodit. Ta jejich síla byla vidět v závěru, kdy tam Petr Kumstát za bránou držel puk, dva naši hráči mu ho nebyli schopní vzít a nakonec jsme ho museli faulovat. Dvě minuty před koncem. Závěr jsme si pokazili sami.

Bavili jste se spolu o tomto zápasu během Karjala Cupu?
Probírali jsme to, když jsme se vraceli. Že už hrajeme v úterý a že je blbý, že se ten zápas musel přeložit. Taky jsme se trochu hecovali s Mensim (Lukáš Mensator, pozn. red.), jestli proti nám nastoupí. V minulém zápase totiž nechytal, ale dnes mu to šlo výborně.

Společně s karlovarskými reprezentanty jsme měl minimum času na odpočinek. Jak jste se dnes na ledě cítil?
Čekal jsem, že to bude horší. Určitě se na nějakou únavu nechci vymlouvat, v zápase jsme se necítil špatně. Trenér mi včera dal volno, trochu jsem si jen zašlapal na kole. Ke konci mi tedy síly již trochu docházely, ale to se u takových nepovedených zápasů stává běžně. Takže bych řekl, že to bylo v pohodě.