Skvělá domácí série karlovarských dorostenců

K a r l o v y  V a r y - Dorostenci HC Energie odehráli poslední čtyři extraligová utkání na domácím ledě. Po výhrách nad Opavou a Třincem sehráli svěřenci trenérů Bednáře (na snímku) a Bláhy tento týden úspěšná střetnutí se Znojemskými Orly a Olomoucí. Pozadu tentokrát nezůstali ani junioři. Z moravského zájezdu přivezli tři cenné body. Mezi žáčky zazářila osmá třída, která získala skalpy Slavie i Plzně.

Extraliga juniorů

HC Sareza Ostrava - HC Energie Karlovy Vary 3:4 (0:0, 2:1, 1:3)
Branky: Kocek, Pražák, Tašner, Vrba. Asistence: Charousek, Bauer Jakub, Pražák.

K prvnímu dvojutkání na moravských kluzištích vyjeli karlovarští junioři v Ostravě. Po úvodní bezbrankové třetině se domácí během čtyř minut v polovině zápasu dostali do dvoubrankového vedení. To jim ale vzápětí sebral přesnou ranou obránce Kocek. Důležitou vyrovnávající trefu v první minutě třetí části zaznamenal navrátilec ze zámoří Roman Pražák. Karlovarští vycítili, že by mohli získat plný počet bodů a stále více ohrožovali branku Moravanů. Aktivní hra nakonec ovoce přinesla. V rozmezí dvou minut překonali domácího brankáře Tašner s Vrbou. Ostravané se v závěru pokusili o power play, která jim však přinesla jen zkorigování.

HC Prostějov - HC Energie Karlovy Vary 3:3 (2:1, 0:2, 1:0)
Branky: Bušta 2, Pražák. Asistence: Hamerle, Bauer, Hlubuček.

Den po ostravském vítězství nastoupila Energie na ledě druhého celku moravské skupiny. Prostějov měl raketový vstup do utkání a již po 80 vteřinách se ujal vedení. Na konci desáté minuty pak přidali domácí druhou branku. Karlovarští ukázali, podobně jako v Ostravě, velkou bojovnost. Krátce po druhé brance snížili Buštou. Druhá třetina patřila Energii. Nejprve Pražák vyrovnal, aktivní hru korunoval svým druhým zásahem v zápase Bušta. Ve třetí části Prostějovští Západočechy zatlačili před jejich branku, i díky čtyřem přesilovým hrám měli místy drtivou převahu, ale skvěle chytajícího Jakubala překonali až v power play na začátku 60. minuty.

Extraliga dorostu

HC Energie Karlovy Vary - HC Znojemští Orli 7:6 (4:2, 1:2, 2:2)
Branky: Kalousek 2, Petružálek, Sláma, Pfistr, Bauer, Dudek. Asistence: Mrkvička 2, Štryncl 2, Račanský 2, Hájek, Kuběna, Kalousek.

Dorostenci Energie nastoupili do zápasu jako na rekreaci a po šedesáti pěti vteřinách prohrávali o dvě branky. Pak se přece jen dokázali vzpamatovat a během sedmi minut zápas otočili z 0:2 na 4:2. Jenže to ještě nebyl konec dramatu. Ve druhé třetině se Orli dotáhli na Energii na rozdíl jednoho gólu a ve třetí znovu střemhlav zaútočili. Deset minut před koncem zápasu se opět ujali vedení. Na domácí by v této fázi vývoje utkání vsadil jen bláznivý optimista. Jenže tým trenérů Bednáře a Bláhy opět zabojoval a v 54. minutě vyrovnal. Hosté znervózněli a nakonec přišli i o bod, když přesně dvě minuty před koncem využil Kalousek přesilovku. V závěrečné taktické partii karlovarští dorostenci své vítězství uhájili.

Na střeleckých manévrech šťastnější karlovarští dorostenci – reportáž ze zápasu (Karel Psohlavec)

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Branky: Bauer 2, Hartman. Asistence: Petružálek, Kuběna, Chotaš.

Dorostenci HC Energie odehráli poslední čtyři extraligová utkání na domácím kluzišti. I díky vítězství nad posilněnou Olomoucí získali z této série maximální bodový zisk. Po bezbrankové první třetině se přece jen projevila převaha Energie. Ve 26. minutě zápasu se prosadil po přihrávce Petružálka Hartman. Lehce rozhozenou Olomouc pak po necelé půlminutě srazil do kolen Bauer. Zápas gradoval, Olomouc se snažila snížit, ale obrana Energie v čele s gólmanem Závorkou odolávala všem atakům. V závěrečné části hry karlovarští mladíci v přesilové hře své vedení ještě zvýraznili. Olomouc se však stále nevzdávala. Dvě minuty před koncem zápasu se hostům podařilo dopravit puk do sítě a okamžitě znásobili své úsilí ve snaze vyrovnat. Důsledná domácí obrana ovšem další drama nepřipustila.

9. Třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 0:2 (0:1, 0:0, 0:1)
Branky: T. Rohan, Záhora. Asistence: Truhlář, M. Rohan.

Karlovarská devítka podala velmi zodpovědný a aktivní výkon. Soupeře po celé utkání nepustila do vyložené šance a po zásluze si odvezla dva body.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Branky: Záhora. Asistence: T. Rohan.

Karlovarská „devítka" sehrála velmi kvalitní utkání. Ovšem za stavu 1:1 je srazila inkasovaná branka po hrubé individuální chybě. V poslední třetině se náš tým trpělivě snažil vyrovnat. Soupeři se ovšem podařilo odskočit na rozdíl dvou branek. V závěru se trenér Mlejnek rozhodl pro power play, ve které jeho svěřenci inkasovali do opuštěné branky.

8. Třída

HC Lasselsberger Plzeň - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: Mistoler 2, Čaniga. Asistence: Kellner, Zíka.

V úvodu střetnutí působili hosté, zřejmě pod vlivem předešlých dvou porážek, dosti nervózně. Nakonec velkou bojovností a nasazením urvali v posledním dějství vítězství na svojí stranu.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 2:6 (0:3, 1:3, 1:0)
Branky: Chodounský 2, Balšán, Mistoler, Čaniga, Šaling. Asistence: Mistoler 2, Kellner, Šaling, Hodek.

V první polovině zápasu podali Západočeši vynikající výkon ozdobený kombinační hrou a slušnou koncovkou. Zřejmě pod dojmem náskoku nepochopitelně polevili a zbytek utkání byl ve znamení iniciativy domácí Slavie. Konečná spokojenost byla nejenom s celkovým výsledkem, ale i s faktem, že se během utkání mohli zapojit do hry všichni hráči karlovarské sestavy.

7.třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)
Branka: Černý. Asistence: Schusser, Holba.

Karlovy Vary se v prvních minutách duelu dopouštěly zbytečných chyb. V dalším průběhu se herně zvedly, na lepší výsledek to však nestačilo. Soupeř byl po všech stránkách lepší, jeho vítězství mohlo být ještě výraznější.

6.třída

HC Energie Karlovy Vary - HC Lasselsberger Plzeň 1:7 (1:1, 0:1, 0:5)
Branka: Červinka. Asistence: Funk.

Oslabený domácí tým odehrál utkání s dvanácti hokejisty, z nichž někteří nastupovali s velkým sebezapřením. S lídrem soutěže hráli Karlovarští dlouho vyrovnanou partii, ale v závěrečné třetině na domácí dolehla únava a soupeř utkání dovedl k jednoznačnému vítězství.

Utkání 6. a 7. třídy byla kvůli velké marodce v kádru naší 6. třídy odložena.