Snad jsme si góly nechali i napříště, věří Petr Kumstát

Jedním z úspěšných střelců první třetiny, ve které Energie díky třem trefám položila základ svého úspěchu, byl i Petr Kumstát. Pro nejvyššího energetika šlo vůbec o první trefu v letošním play off, předešlým půstem se přesto tolik netrápil. „Pokud tým bude šlapat a vyhrávat, tak je mi jedno, jestli branky dávám já nebo někdo jiný,“ uvedl po zápase v obležení novinářů.
Petře, i s druhým domácím utkáním můžete být spokojení. Jaké bylo z Vašeho pohledu?
Dnes to bylo výborné. Myslím, že jsme utkání měli pořád pod kontrolou, dali jsme i dost gólů. Rozhodla asi první třetina, kterou jsme vyhráli 3:0. Pak jsme přežili i tlak Sparty na začátku druhé třetiny, Lukáš nás skvěle podržel stejně jako v celém zápase i sezoně. Ke konci byl zápas docela nervózní, Sparta chtěla dohrávat souboje, bylo to samé vyloučení, a tak se to kouskovalo. Myslím si ale, že jsme to zvládli dobře.

Experiment s brankáři Vás evidentně nijak nezaskočil…
Asi jim nevyšel, ale pro nás je to jedině dobře, že se tam začali střídat. Tomáš Pöpperle dlouho nechytal a napadaly mu tam góly, ale neřekl bych, že to byla jeho chyba. Prostě jsme na Spartu vletěli a nasázeli to tam.

Také se Vám Sparta zdála až neobvykle zakřiknutá?
Ze začátku určitě, to jsme byli jasně lepší. Později, když dali dva góly v přesilovkách 5 na 3, tak už začali hrát ten svůj hokej a byli opět důrazní. Zase se do toho dostali, dohrávali souboje a byl to i docela tvrdý hokej.

Vstřelil jste druhý gól zápasu. Ulevilo se Vám, že jste se v play off konečně prosadil?
Samozřejmě jsem byl za gól rád. Ale už jsem říkal dřív, že pokud tým bude šlapat a vyhrávat, tak je mi jedno, jestli branky dávám já nebo někdo jiný. Jsme jeden tým, táhneme za jeden provaz a je nám jedno, kdo ty góly dá.

V závěru jste nějaké branky ještě mohli přidat, jako útočníci jste měli hodně volnosti.
Sparta vrhala všechny síly do útoku. V play off je jedno, jestli ten zápas skončí 7:2 nebo 3:2. Počítá se výsledek. Začali tedy hrát dopředu, hodně napadali a my jsme v jejich obraně měli okénka. Škoda, že jsme ještě nějaký gól nepřidali. Třeba jsme si to ale nechali na příště.

V závěru se na ledě přitvrdilo. Chtěl si tím soupeř dodat sebevědomí pro další zápas?
Samozřejmě. My bychom dělali to samé, pokud bychom prohrávali. Hrajeme hokej, semifinále play off. Má to tak být, pokud je to v rámci fair play. Myslím ale, že z nějaké běžné míry tvrdosti to nevybočilo, takže je všechno v pořádku.

Hnala Vás dopředu i atmosféra v hale?
Lidi byli perfektní. Akorát je s podivem, že nebylo vyprodáno. Nevím totiž, kam jinam by se další fanoušci nacpali. Stáli ve čtyřech řadách kolem mantinelů, na schodech, prostě všude možně.

Nyní je asi důležité nic nepodcenit. Letos jsme již viděli, že vedení 3:1 nemusí nic znamenat.
O tom vůbec neuvažujeme, že bychom něco podcenili. Sparta je mužstvo špičkové úrovně, má skvělé hráče, kteří hokej hrát umí. Je to stále jen 3:1 a jeden zápas nám pořád do vítězného konce chybí. I nadále musíme bojovat a nebát se hrát hokej. Pohyb a důraz, to na Spartu platí.