Tenhle zápas musíme vyhrát, uvědomuje si před derby Němec

Třetí letošní podkrušnohorské derby hodně napoví o ambicích obou celků na účast v play off. Čtvrtá porážka v řadě by Energii v boji o desítku odsunula na vedlejší kolej. Je si toho vědom i obránce Ondřej Němec, který včera obdržel pozvánku na reprezentační turnaj EHT. Jeho nominace však tentokrát rozvířila emoce. „K nároďáku se vyjadřovat nebudu. To je záležitost klubu a vedení reprezentace,“ říká Němec v našem předzápasovém rozhovoru.
Vraťme se ještě k utkání ve Zlíně, kde jste prohráli 3:2. Jaká je podle Vás příčina neúspěchu?
Myslím si, že jsme si minimálně bod zasloužili. Dostali jsme dvě branky v oslabení. Jednou při hře pět na tři a jednou při počtu pět na čtyři. Třetí branka padla po naší hrubé chybě. Kdybychom proměnili ty šance, které jsme si vypracovali, tak jsme mohli bod odvézt.

Střelecky jste se trápili už proti Mladé Boleslavi…
Pětapadesát minut jsme pomalu nepustili Boleslav z pásma. Oba tyto zápasy jsme odehráli velice slušně a jeden bod z nich je velice málo. Bohužel jsme se nedokázali prosadit a za to jsme pykali. Škoda, co dodat víc.

Utkání s Litvínovem bude o pomyslných šest bodů. Buď Vám v tabulce uteče nebo se na něj dotáhnete…
Je to jeden ze soupeřů, se kterým hrajeme o desítku, a my tenhle zápas musíme vyhrát. Chceme se na ně dotáhnout a věříme, že budeme mít ještě šanci zahrát si o postavení v předkole play off.

První zápas s Litvínovem vám nevyšel. Ve druhém jste uspěli, když jste soupeře udolali v posledních deseti minutách. Jaké bude toto utkání?
Těžko říci, ale doufám, že odehrajeme konečně jedno utkání, které budeme mít ve své režii. Nemůžeme se spoléhat jenom na obranu. Musíme dávat góly. V posledních zápasech jsme v produktivitě propadli. Myslím si, že máme dost šikovné útočníky na to, aby se dokázali prosadit.

Litvínov bude spoléhat na obranu a na brejkové situace…
Musíme hrát disciplinovaně a natlačit se do útočného pásma. Myslím si, že mají lepší útok než obranu. Když je dokážeme zmáčknout, tak můžou začít dělat chyby, které musíme potrestat. Přesvědčili jsme se o tom v posledním zápase v Litvínově.