Tomáše Sýkoru mrzely po utkání v Boleslavi neproměněné akce

Návrat na místo činu. I tak by se dalo nazvat dnešní vystoupení Tomáše Sýkory v Mladé Boleslavi. Vystoupení na ledě areny, ve které nazouval své brusle k domácím zápasům po úctyhodné tři a půl sezony. Nyní ale v dresu Západočechů litoval po uplynutí šedesáti minut hry neproměněných šancí a prozradil, s čím hostující energetici do utkání nastupovali. A 187 cm vysokého útočníka jsme se zeptali i na jeho názor ohledně předkola play-off.

Tomáši, s čím jste do dnešního důležitého utkání vstupovali?
Chtěli jsme první třetinu odehrát bez inkasované branky, což se očividně nepovedlo. Po našich obrovských chybách se objevili domácí útočníci před golmanem sami. První třetina dopadla tak, jak dopadla, a to výsledkem 1:4 z našeho pohledu. Všechny plány, které jsme s utkáním měli, rázem zkrachovaly. Utkání rozhodla první třetina, protože manko, které jsme v ní nabrali, bylo nad naše síly.

Nepomohl vám vstřelený gól na 2:4? Mysleli jste na střídačce na vyrovnání?
Kdyby padl dřív, tak jsme mohli s utkáním něco udělat, ale přišel až pět minut do konce a nám už nezbývalo moc času. Bohužel přišel pozdě, ale šance na branky jsme měli. Já měl střelu a dorážku, ale do branky se nedostaly. Pokud by se mi podařilo, mohl být konec zajímavější, ale bohužel mi to nevyšlo.

Věříte stále v Karlových Varech na předkolo play-off?
Po tomhle utkání jsme se propadli na poslední místo, ale já stále sleduji desítku a kéž by to vyšlo. Naneštěstí jsme poslední tři utkání prohráli a předkolo se vzdaluje. Myslím si ale taky zároveň, že budou muset začít nějaké záchranářské práce, protože tam kde jsme, být nikdo z nás nechce.

Z Mladé Boleslavi jste odcházel s pocitem, že už se bojů u dna tabulky zbavíte a jste tam zase. Jaký je to pro vás pocit?
Jsem tam zase, ale to se nedá nic dělat. Nemůžu si vybírat a jsem rád, že jsem ve Varech, protože dostávám víc příležitostí než ve Zlíně. Doufal jsem, a stále doufám a věřím, že se to v Energii zvedne a začneme vyhrávat. Vím, že kádr je ve Varech velmi dobrý, ale potřebujeme ze sebe vydat to nejlepší co v nás je.

Jezdíte do Boleslavi i s jinými pocity? Jsou pro vás zápasy ve zdejší Ško-Energo Areně něčím výjimečným?
Jsou specifické, ale postupně ta motivovanost opadá. Vždycky se sem ale moc rád vracím a hraje se mi zde opravdu dobře.

Za domácí do utkání naskočila i nová posila, Tomáš Nouza, který byl vaším dlouholetým spoluhráčem právě v Boleslavi. Kdy jste se dozvěděl, že proti sobě nastoupíte?
Až před zápasem. Kdybych to věděl dřív, tak bych se mu ozval, ale nevěděl jsem to a dozvěděl jsem se to asi až dvě hodiny před začátkem. Mám ale i za něj radost, že se z Písku dostal zase nahoru do extraligy. Přeju mu, ať v Boleslavi zůstane a hraje i dál.