U druhého gólu jsem zaváhal, kál se brankář Denis Rauscher

První zápas play off s Vítkovicemi energetikům příliš nevyšel. V průběhu prvních deseti minut dvakrát nešťastně inkasovali a ztrátu se jim ve zbývajících padesáti minutách nepodařilo, i přes velkou snahu a bojovnost, vymazat. Faktem však zůstává, že se Vítkovice celou sezonu pohybovaly na vrcholu tabulky a jejich brankář je zároveň oporou reprezentace do osmnácti let. Jeho karlovarský protějšek, Denis Rauscher, se ohlédl za nevydařeným zápasem.

Nešťastná první desetiminutovka a dvě laciné branky v síti domácích, tak začalo utkání pro domácí Energii. Ač se ve zbytku utkání snažili, potili krev a stříleli na brankáře Vítkovic ze všech palebných postavení, k úspěchu vedla pouze jedna střela. „Hráli jsme líp, měli jsme spousty šancí, které jsme neproměnili“, litoval po zápase Denis Rauscher.

Jeho podíl na druhé brance soupeře jej mrzel. Ve vlastní přesilovce se mu nevydařila rozehrávka a puk po dvou pokusech vítkovického útočníka skončil v brance Energie. „Tam jsem zaváhal u toho druhéhé gólu, byl jsem trochu nejistý. Pak jsem tu jistotu získal a šlo mi to lépe.“

Přestože Vítkovičtí působili hokejověji a jistěji, energetici se snažili nepříznivý vývoj zvrátit. Poté, co Matěj Zadražil snížil ve třetí třetině na 1:2, se zdálo, že otěže zápasu vezmou mladí energetici do svých rukou. K vyrovnání nebylo daleko. „Dá se říct, že zápas jsme si pokazili sami, protože jsme nedávali góly ze šancí, kterých jsme měli spoustu,“ hodnotil po zápase Rauscher.

Třetí gól, který domácí definitivně morálně srazil, padl po kontroverzním posouzení ofsajdové pozice, když sudí nechali hru pokračovat. Nezbývá tak nic jiného, než energetikům držet palce a věřit, že následující zápas ve Vítkovicích zvládnou lépe a pokusí se vybojovat si třetí, rozhodující utkání. „Vítkovice mají vynikajícího reprezentačního brankáře, ale myslím si, že každého můžeme překonat a ve Vítkovicích to bude určitě jiné, porveme se o to,“ uzavírá rozhovor gólman juniorky.