Umlátit to a nikomu nic nedarovat, prozradil taktiku na Pardubice Martin Zaťovič

Takový zápas energetici přesně potřebovali. Po sérii nezdarů a proher přišla důležitá výhra, a pro energetiky o to cennější, že ji získali na ledě domovské KV Areny. Na první branku sice Pardubičtí odpověď našli. Ovšem další tři přesné zásahy do branky Eatonu srazily hostujícímu celku vaz. Na brankovém přídělu se podílel i Martin Zaťovič (na snímku), který přispěl jednou asistencí a v samém závěru mohl ve slibné šanci utkání definitivně zpečetit. „Zakřičel si, já jsem mrknul, jestli tam je a pak jsem mu poslal puk,“ hodnotí jednoduše asistenci vítězné branky člen druhé formace Zaťovič.
Oproti Liberci se vám začátek utkání vydařil. Jak jej hodnotíte vy?
První třetiny máme doma celkem dobré. Vždycky jsme se pokoušeli dát branku, ale v závěru jsme utkání ztratili. Dnes jsme začali opět dobře, sice první třetina skončila 1:1, ale šli jsme za třemi body, což se povedlo.

Říkal jste 1:1. Byli jste tedy s výsledkem i přes mnoho šancí spokojeni?
Ono to bylo hodně rozházené a roztahané častým vylučováním. Hra tak byla rozkouskovaná. První třetina tedy spíše odplynula a my jsme si řekli, že musíme začít úplně jinak, hlavně co se týče vyloučení. Dneska jsme prostě museli urvat tři body a brali bychom je klidně i za výhru 2:1.

Přihrál jste Rastislavu Dejovi na vítěznou branku...
Já jsem ho slyšel. On si zakřičel, já jsem mrknul, jestli tam je a pak jsem mu poslal puk a on to skvěle proměnil.

S Petrem Sailerem a Lukášem Pechem jste dostávali na ledě hodně prostoru. Jak se vám spolu hraje?
S Pecháčkem hraji již od 10. kola. Pasujeme k sobě, víme kdo se kde pohybuje. Po odchodu Davida Hrušky se to promíchalo a dneska to padlo na Sailiho (Petr Sailer) a myslím, že to bylo dobré.

Poslední dobou do áčka nakukuje hodně juniorů. Jak tyto změny vnímáte na ledě?
Kluci už samozřejmě potřebují hrát, protože nejsou již tak mladí, respektive jsou mladí, ale hrají v Kadani. Takže je fajn, když přijdou, pomůžou, lítají tam, hrají do těla. Po vyhraném zápase je spokojenost o to větší.

Omlazení postihlo i brankářský post. Ovlivnilo to nějak hru mužstva?
My jsme se to dozvěděli včera, když Tomáš (Tomáš Závorka) přišel na trénink a řekl, že bude chytat. Myslím si, že to zvládl perfektně. Znám ho dlouho, věřil jsem mu. Je to psychicky odolný hráč, nedělá z ničeho moc velkou vědu a vychytal to dnes výborně.

Vypadalo to, že prostor před brankou kvůli Tomášovi hlídáte víc, než obvykle...
Určitě. Dneska jsme to chtěli umlátit před brankou. Nechtěli jsme nikomu nic darovat. Tomáš to pochytal a závěr byl super.

Ve třetí třetině dlouho nic a najednou karlovarská dvoubranková jízda. Co jste ve své hře tak razantně změnili?
Snažili jsme se hrát stále stejně, ale o tom hokej je, že to tam padá nebo to tam nikdy nespadne. Dnes nám to tam dvakrát rychle spadlo a bylo po zápase. My jsme za to samozřejmě rádi, že jsme se nemuseli trápit až do konce.

Bude po dvou prohrách porážka mistra stačit na zahojení sebevědomí?
My nyní potřebujeme bodovat s každým a je jedno, jestli to je mistr nebo ne. Pamatujeme loni, kdy jsme byli mistři my, a také nám to k ničemu nebylo.