Václav Skuhravý: Každá výhra pomůže a my jsme ji potřebovali

Karlovy Vary dokázaly prorazit sérii několika proher v řadě. Dramatičnost zápasu nabrala na obrátkách, když Liberečtí obrátili stav zápasu ze stavu 0:2 na 3:2. Domácí se však nevzdali a vedení strhli zpět na svoji stranu. "Je důležité, že jsme dokázali takto vyhrát", říká kapitán Energie.
Po čtyřech prohrách přišlo konečně vítězství. Co k tomu říci?
Určitě je důležité, že se nám podařilo vyhrát, i když ten průběh utkání byl divočejší. Prvních šestnáct minut jsme byli lepší, vedli jsme 2:0 a dali jsme pěkné góly. Poté jsme udělali dvě chyby. Při té jedné jsme měli přesilovku a jejich hráč skákal na led. Náš bek to nevyřešil správně. Šel do útočné třetiny a oni jeli dva na jednoho. Dali gól na 2:1 a za chvilku vyrovnali na 2:2. Druhou třetinu jsem potom odehráli hodně špatně. Byli jsme nervózní a puk nám odskakoval navíc jsme dostali nešťastný gól. Do třetí třetiny jsme šli s tím, že to musíme otočit, protože jsme měli za sebou řadu zápasů, které nám nevyšly a ten zápas jsme prostě museli obrátit.

Teď jste hráli s Libercem vlastně dvakrát za sebou. Jaký byl rozdíl v těchto zápasech?
V Liberci jsme neodehráli špatné utkání, akorát asi dvě minuty před koncem jsem prohrál buly ve vlastní třetině. Jejich obránce vystřelil a dal gól na 3:2 a pak jsme dostali gól ještě do prázdné brány. Rozhodla tam tedy tato moje individuální chyba. Dnes jsme odehráli prvních sedmnáct minut dobře, pak jsme dostali dva góly a padla na nás deka. Druhá třetina byla z naší strany tragická. V přestávce jsme si řekli, že budeme muset hrát třetí třetinu jinak a hru jsme stáhli na tři lajny. Hru jsme výrazně zjednodušili a šli jsme do toho po hlavě. Chodili jsme do brány a podařilo se nám dát dva góly.

Zvedla se morálka nebo sebevědomí po dnešní výhře?
Určitě. Každá výhra pomůže a my už jsme ji potřebovali protože jsme měli řadu proher, které jsme si způsobili sami. Nebylo to o tom, že bychom hráli špatně ale vždycky někdo udělal individuální chybu to rozhodovalo ty zápasy.

Vy jste vyrůstal na Kladně. Jak vzpomínáte na ta léta?
Hrál jsem tam od čtvrté třídy až do chlapů, takže na to vzpomínám často a rád. Za tento klub jsem toho odehrál nejvíc, takže určitě je na co vzpomínat.

Teď budete hrát s Kladnem a nastoupíte proti svému spoluhráči z reprezentace. Kopřiva byl i zařazen do All Stars posledního turnaje Euro hockey tour. Co byste o tomto brankaři mohl říci?
Je to výborný gólman. Je hodně vysoký a moc slabin nemá. Každý brankář se dá ale překonat. Musíme hodně střílet a chodit před bránu aby z ní tolik nevyjížděl. Musíme se mu také snažit clonit, to platí na každého gólmana.

A na co je třeba si dát proti Kladnu největší pozor?
Určitě musíme hrát disciplinovaně. Mají výborné přesilovky, což dokazují řadu sezón. Mají tam sehrané dvě pětky na přesilovky. Hlavně první formace to hraje poslepu. Je to jejich největší zbraň.