Venkovní štaci zakončí energetici v bouřlivé atmosféře brněnského Ronda

Energie svojí venkovní třízápasovou šňůru ukončí na ledě brněnského Ronda. To se vyznačuje perfektní bouřlivou atmosférou, která tvoří šestého hráče v poli a v současné době vzhledem k výsledkům Komety své fanoušky odměňuje výbornými výsledky bez proher. Energetici se však rozhodně nejedou jen tak projet a pokusí se narušit vítěznou sérii brněnského celku. Návodem jak na moravský tým vyzrát může být zápas posledního kola základní části, kdy energetici vzali soupeři všechny body už v první třetině. Zápas startuje již tento pátek od 18:00.
Kde sledovat utkání: Online přenos | SMS servis.

Kometa zatím bez porážky

Od ukončení základní části letošní sezony uběhla již čtyři kola zápasů o udržení a nejlepší bilanci si v nich překvapivě drží nováček mezi elitními týmy v české lize - brněnská Kometa. Alespoň se jí tak daří vykompenzovat nevydařený pobyt v základní části a ze všech týmů bojujících o vyhnutí se baráži je na tom aktuálně nejlépe. S energetiky již měli Brňané také čest a z KV Areny si po vyrovnané bitvě odnesli dva body za výhru v prodloužení, když Martin Richter vyrovnal půl minuty před koncem základní hrací doby. Tým pod vedením Vladimíra Jeřábka má v současné době luxusní šestibodový náskok na kladenský Geus a s aktuálními výsledky má setrvání mezi elitou de facto zajištěno.

Oporou týmu v těchto nelehkých časech je bezesporu Tomáš Divíšek (3+1). Hráč, který si nezahrál ani polovinu základní části za Kometu se nyní probudil a nastřílel celou čtvrtinu všech branek Brna v play out. Brněnská střídačka se musela poměrně často obejít bez tahouna týmu Romana Erata. Ten společně s Jiřím Dopitou v základní části bodově tým táhl, ale při zápasech play out strávil dohromady na trestné lavičce necelé dvě třetiny (36 TM). V zápase s Karlovými Vary obdržel osobní trest už v první třetině. Mezi tyčemi brněnské svatyně nalezme bez překvapení Sasu Hoviho. Gólman se týmu hodně osvědčil a svými výkony nyní sklízí finský mág mezi tyčemi zasloužené ovoce.

O utkání s Václavem Baďoučkem

I když se svěřencům Josefa Palečka a Václava Baďoučka nedaří, jdou do utkání s bojovnou náladou. „Uvidíme, jak se to přenese samotného utkání. Nejsme a ani nemůžeme být s vývojem soutěže o udržení spokojení. V prvních čtyřech zápasech to žádná sláva nebyla,“ poznamenal na úvod Baďouček.

Cílem energetiků v Brně bude zastavit nepříznivý vývoj soutěže a přivést si nějaké body. „Musíme s tím něco udělat. Takhle to už dál nejde,“ přiznává karlovarský asistent.

Václav Baďouček sezonu začínal na lavičce Komety, a pátečního soupeře Energie tak velice dobře zná. „Brno hraje v domácím prostředí velice nepříjemně směrem dopředu. Diváci hráče doslova ženou. Jestli má mužstvo Komety někde nějakou slabinu, tak je to v obraně. Jejich výkony, ale nahrazuje výborný gólman. Nicméně obránci jsou schopni udělat chybu a my jí musíme potrestat. Další věcí je, že je musíme k těm chybám donutit,“ pokračuje Baďouček.

Ze všeho nejvíc zatím Karlovaráky trápí koncovka. „V posledních čtyřech zápasech jsme dali jenom šest branek. To je celý náš problém. Neprohráváme zápasy tak, že nás někdo přehraje a drží nás podtlakem. Prohráváme je proto, že nedokážeme využít šance, které máme. O tom to je. O ničem jiném,“ přiznal Baďouček.

V zápase s Kladnem se v dresu Energie objevil Jan Košťál. Duel začal ve třetí formaci vedle Lukáše Pecha, ale postupem času ho trenéři vrátili ke Skuhravému a Kumstátovi. Štěpán Hřebejk pak zaujal jeho místo ve třetí řadě. „Necháme to tak, jak jsme dohrávali zápas s Kladnem. Zatím žádné změny nechystáme,“ podotkl.

Obránci Energie mají problém vyvarovat se individuálních chyb, které soupeř dokáže ihned potrestat. „Nesmíme vymýšlet nějaké komplikované situace. My ty góly soupeřům sami nabízíme. Na druhou stranu, každou chybu, kterou uděláme, tak dokáže soupeř nemilosrdně potrestat. Toho se také musíme vyvarovat,“ dodal.

Poslední kolo

HC Geus Okna Kladno - HC Energie Karlovy Vary 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Patera (Diviš, Kaberle), 19. Patera, 32. Bílek (Kalla), 32. Stieler (Bělohlav, Šmach), 38. Eberle (Patera) - 5. Pech (Cyganov, Košťál).

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Jindra (Pabiška, Král), 49. Lehikoinen (Macho) - 15. Divíšek (Hubáček, Novák), 22. Ovčačík (Novák, Procházka), 35. Šindel.