Věříme, že v sobotu postoupíme, mluví za celé mužstvo Lukáš Pech

I v pátém utkání semifinále play off bylo velmi napínavé a obě mužstva předvedla dobrý výkon. Energie nastoupila do utkání s tím, že pokud vyhraje, může se těšit na finále. Sparta však ručník do ringu nehodila a zvítězila 2:1 po trefě Kratěny v prodloužení. Několik skvělých šancí ke vstřelení branky za hostující mužstvo měl Lukáš Pech, který v play off vyniká jak jen může. „Nesmíme myslet na to, že se prohrálo. Výkon byl dobrý. Doufám ale, že doma to bude ještě o sto procent lepší a zvítězíme,“ říká s odhodláním šikovný útočník Energie.
Lukáši, jak byste zhodnotil dnešní nešťastný zápas?
Bohužel smolně. Prohráli jsme v prodloužení. Myslím si, že jsme odvedli dobrý výkon. Byli jsme sice hodně vylučovaní, ale přestáli jsme to. Kratěna bohužel v prodloužení ujel a dal nám gól.

Možná se dalo trochu čekat to dnešní vylučování. Nešlo se tomu trochu vyhnout?
Fauly byly i na druhé straně. Dvě minuty tam byl jasný faul do konce na mě. Nevím, proč se teď nepíská dvě minuty do konce. Nebudeme to raději řešit.

Na Spartě je širší kluziště než v Karlových Varech, kde jste suverénně vyhráli. Cítíte velký rozdíl ve hře?
Určitě je to znát. Když nahodíme, tak je to o kus dál. Oni na tom umějí hrát, ale my musíme hrát svoji hru do obrany a jít na rychlé protiútoky. To se nám občas dařilo, ale ke kotouči jsme byli dále. Musíme se z toho poučit a doufám, že se na Spartu už nevrátíme.

V první třetině jste ujížděl na domácího brankáře Přikryla. Jak byste popsal tuto situaci?
Nevšimnul jsem si, že Přikryl lehá a až když jsem byl u něj, tak jsem si toho všimnul, že leží. Byl to faul a rozhodčí to odpískal. Myslím si, že to mohlo být klidně trestné střílení. Pak jsme jedno trestné střílení měli, ale bohužel jsme ho neproměnili.

Jak hodně ovlivní hru nevyužité trestné střílení?
Kdybychom ho proměnili, tak by to možná vypadalo trochu jinak. My jsme ale hru vyrovnali a nějak nás to nepoznamenalo. Bylo to jedna nula, kdyby to bylo o dva, tři góly, tak je to horší situace. Takhle se nám podařilo ještě vyrovnat. Čeká vás opět zápas na domácím ledě, kde se Energii daří. Uhrát dobré výsledky jste dokázali i na ledě Sparty. Je šance, že bychom Spartu v domácím zápase opět přehráli?
Doufám, že ano. My si věříme, že postoupíme.

V zápase došlo k hrůzostrašnému pádu Ondřeje Němce a dlouho to s ním nevypadalo dobře. Nakonec se ukázalo, že zranění není až tak zlé, jak to na první pohled vypadalo. Jaký to je pocit, když vidíte takhle svého spoluhráče ledět bezmocně na ledě?
Je to strašně nepříjemné. Byl jsem tři metry od toho a viděl jsem, jak se to stalo. Byl to čistý pád. Hráli jsme pak i za Ondru a Ondra je zkušený bek, který táhne celý mužstvo. Tým na něm visí a hodně nám chyběl.

Čeká vás den volna, a pak zápas o finále. Co uděláte pro to, abyste do něj v sobotu postoupili?
Nesmíme myslet na to, že se prohrálo. Nepodařilo se nám to a doufám, že doma to bude o sto procent lepší než na Spartě a dáme do toho celé své srdce.