Výsledek neodpovídá naší hře, smutnil Melenovský

Utkání s Vítkovicemi dlouho nenasvědčovalo vysoké prohře, kterou nakonec skončilo. Hosté sice šli poměrně záhy do vedení, povedené trefa Václava Skuhravého ale přinesla vyrovnání. „Stav 1:1 byl podle mého zlomový. Kdyby se nám podařilo dát další branku, mohlo to být úplně jiné utkání,“ litoval v kabině posmutnělý útočník Marek Melenovský.

Vítkovice potvrdily roli favorita. Téměř k ničemu vás nepustily. Co myslíte?

Tak bych to neřekl. Hosté hráli hokej, který byl efektivní. Kdyby se nám podařilo za stavu 1:1 dát další branku, tak to mohlo být úplně jiné utkání. Bohužel. V poslední třetině nám to tam nasypali a výsledek je takový jaký je. Ale myslím si, že neodpovídá hře, kterou jsme předvedli.

Ve třetí třetině jste otevřeli více hru a zatlačili jste Vítkovice do defenzívy. Je to trochu paradoxní, ale byl to soupeř, kdo dával góly…

Chtěli jsme vyhrát a snažili jsme se pro to udělat všechno. Vrhli jsme se do útoku, ale oni dokázali ujet a dávali góly z brejků.

Podíváme se podrobněji na dvě branky hostí. Jednu dal Kvapil, druhou Burger. Obě tyto akci byly na jeden dotek a střelec zakončoval do prázdné branky. Vypadalo to, že tahle formace hraje po slepu…

Nevím, kdo dával branky za hosty. Ale oni hráli velice chytře. I když chodili do plných, tak se dokázali překřížit na modré čáře a my jsme nepochopitelně zůstali stát. Následně přes nás lehce přešli a byli před brankou sami. Proto dávali góly do prázdné.

Kde podle vás byl zlom zápasu?

Podle mého za stavu 1:1. My jsme nedokázali vstřelit branku a hosté ano.

Vyrovnat, nebo alespoň snížit jste mohli ve třetí třetině. Dostali jste dvě přesilovky v řadě. Co k tomu více říci?

Bušili jsme do nich. Snažili jsme se střílet, ale bohužel nám to tam nespadlo. Prostě to tak je. Když je na mužstvu deka, tak se nic nedaří. Nesmíme věšet hlavu a hrát dál. Sezona je ještě dlouhá a my máme silné mužstvo. Věřím, že dáme o sobě ještě vědět.

Mužstvo stále čeká na nějaký impuls. Co by to podle vás mohlo být?

Nikdo to za nás neodehraje. Výsledek 1:0 nebo něco podobného by nás mohlo nakopnout.