Výsledky mládeže: Junioři i dorostenci na cestě z výsledkové minikrize

Drobnou výsledkovou krizi si prožili dvě nejstarší mládežnické kategorie. Zatímco juniory trápila především koncovka, svěřencům Václava Eismanna nepřálo štěstí. Junioři ale svou produktivitu již zlepšili a starší dorostence začal usměrňovat k výhrám David Fečo (na snímku), který dvakrát za sebou vychytal čisté konto. Podrobnější informace i o nejmenších mládežnických kategoriích naleznete uvnitř článku.

Junioři si prožili problémy s koncovkou

Ze čtyř zápasů jediná výhra, tuto nepříznivou bilanci potřebují junioři napravit. O to více, když ve dvou případech vyšli střelecky naprázdno. Koncovku už si polepšili, ovšem zda tuto vzestupnou tendenci i potvrdí, ukáží až další zápasy. Situace v tabulce Západočechům příliš nenahrává, v konkurenci osmnácti týmu obsazují až příčku dvanáctou.

Čtvrtek 17. listopadu (17. kolo)

Piráti Chomutov – HC Energie 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
Utkání bylo velmi vyrovnané a o konečném výsledku rozhodly dvě hrubky hostů ve středním pásmu, které domácí potrestali a výhru dovršili v powerplay.

Sobota 19. listopadu (18. kolo)

HC Energie – HC Verva Litvínov 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Proti lídrovi soutěže Karlovarští ve čtvrtém společném měření sil podruhé prohráli, a to především díky vysokému počtu vyloučených, čehož Severočeši hned třikrát využili. Pro energetiky je alarmující, že ve dvou zápasech za sebou nebyli schopni vstřelit ani jeden gól.

Čtvrtek 24. listopadu (19. kolo)

Bílí Tygři Liberec - HC Energie 4:5 pr. (3:1, 1:3, 0:0 - 0:1)
Branky: Půlpán (2), Kverka (2) a Kubáč.
Nahrávky: Koblasa, Novák, Táborský, Vrána Winkler.
Karlovarští měli velmi špatný vstup do utkání. Když inkasovali na 4:1 ve 24. minutě, jako by je to nakoplo a předvedli dokonalý obrat na 4:5.

Sobota 26. listopadu (20. kolo)

HC Energie - HC Plzeň 1929 3:4 (1:0, 2:2, 0:2)
Branky: Kverka (2) a Táborský.
Nahrávky: Winkler, Vrána, Schusser, Habal.
Derby se odehrálo v Mariánských Lázních v rámci propagace hokeje v regionu. Necelé dvě třetiny energetici utkání herně ovládali. 17 sekund před koncem druhé části ale inkasovali po fatální individuální chybě na 3:2. Inkasovaný gól s Karlovarskými hodně zacloumal, čehož Plzeňští využili k obratu ve skóre. K vyrovnání Energie nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.

St. dorostenci se dostávají z výsledkové krize

Čtyři nepříjemné prohry si na účet nedobrovolně připsali starší dorostenci. Zamrzí to tím víc, že šlo většinou o vyrovnané zápasy. Už se ale stalo, a tak nezbývá než zabrat v nadcházejícím průběhu sezony. Poslední dvě výhry navíc s čistým kontem brankáře Feča jsou pro to dobrým příslibem. Celkově svěřenci Václava Eismanna drží čtvrtou postupovou příčku.

Čtvrtek 17. listopadu (20. kolo)

PZ Kladno – HC Energie 3:2 (2:0, 0:0, 1:2)
Branky: Gorčík a Csamango.
Asistence: Csamango a Gorčík.
Energetici inkasovali v úvodu dvě laciné branky, které poznamenaly další průběh utkání. Střetnutí se následně změnilo ve festival neproměněných karlovarských příležitostí. Kuriozitou duelu bylo pět nastřelených tyčí hostů, kteří prohráli především vlivem nedostatečné kvality v koncovce.

Sobora 19. listopadu (21. kolo)

HC Energie - HC Plzeň 1929 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky: Vrána a Molnár.
Asistence: Michálek, Gorčík a Klíma.
Karlovarští vložili do utkání značné úsilí a byli vynikajícímu soupeři vyrovnaným protivníkem. V průběhu utkání ubránili množství přesilových her hostů, dokonce ještě v 50. minutě vedli 2:1, avšak zbytečnými vyloučeními nabídli Plzni možnost otočit utkání. Při vyrovnání na 2:2 domácí vyhodili kotouč z obranné třetiny za mantinel a následoval trest za zdržování hry. Vítězná branka hostů pak padla v přesilovce za příliš mnoho hráčů na ledě. Hloupá vyloučení tak zhatila karlovarské snažení a všechny body brali hosté.

Čtvrtek 24. listopadu (21. kolo)

HC Energie - HC VERVA Litvínov 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: Zikmund a Tomeček.
Nahrávky: Gorčík a Zadražil.
Střetnutí sousedů v tabulce nabídlo rychlý a dramatický duel, ve kterém se o aktivitu rovnoměrně dělila obě mužstva. Energetikům se podařilo jednu z příležitostí úspěšně realizovat, a tak to byli hosté, kteří se v závěrečných minutách usilovně snažili o vyrovnání. Litvínov sáhl k power-play, ale domácí dokázali vybojovat kotouč a pojistit zisk bodů střelou do prázdné brány. Velký podíl na karlovarském vítězství měl bezchybný brankář Fečo.

Sobota 26. listopadu (22. kolo)

HC Energie - HC Slavia Praha 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: Hroch a Harkabus.
Nahrávky: Harkabus a Tomeček.
Karlovarskému týmu patřila první a třetí část hry, ve druhé dvacetiminutovce byli aktivnější slávisté. Domácí po většinu času pozornou defenzivou eliminovali útočné snažení hostů a chránili tak jednobrankový náskok, který si vybojovali po Hrochově dorážce v 11. minutě. Pojistku tří bodů přidal v 57. minutě Harkabus, který úspěšně zakončil samostatný únik. Energetici v druhém utkání po sobě neinkasovali a zaradovali se z dalších bodů.

Mladší dorostenci na vzestupu

Od doby, co svěřenci Radka Škardy zaznamenali sérii porážek, si mladší dorostenci vedou vskutku výborně. V posledním měsíci prohráli pouze jedinkrát, přesto stále zůstávají na čtvrté pozici o tři body za Plzní, na kterou se však mohou dotáhnout v dohledném vzájemném utkání.

Čtvrtek 17. listopadu (14. kolo)

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Energie 4:3 sn. (2:2, 1:1, 0:0 – 1:0)
Branky: Rubeš, Čejka a Janata.
Nahrávky: Svoboda, Janata, Čejka a Vodička.
V zápase s Ústím chtěli hráči Energie navázat na šňůru zápasů bez porážky, bohužel úvod utkání nezvládli a dovolili soupeři ve 2. minutě jít do vedení. Hosté dokázali na domácí gól odpověď poměrně rychle. Podobný scénář měly i další změny stavu skóre, kdy po brance Ústí energetici poměrně rychle kontrovali. Celkově měli hosté nebezpečnější brankové příležitosti, ale s koncovkou byli jaloví a dá se tak říct, že přišli o dva body.

Neděle 20. listopadu (15. kolo)

Rytíři Kladno - HC Energie 3:4 (0:1, 0:2, 3:1)
Branky: Kozák (2) a Janata (2).
Nahrávky: Hubáček (2), Svoboda, Červenka a Pfister.
Hráči Energie odehráli zatím nejhorší utkání, co se defenzivní činnosti týče. Kladno se dostávalo velmi často do přečíslení a samostatných úniků a jen díky vynikajícímu Jakubu Frčkovi byl stav po druhé části 3:0 pro hráče Energie. V posledním dějství ale vyrobili karlovarští hráči množství nevynucených chyb a dovolili soupeři dotáhnout stav. V utkání nakonec získali 3 body jen díky Jakubi Frčkovi a střelecké pohotovosti Adama Kozáka a Jirky Janaty. Výborný defenzivní výkon podal Dominik Beer.

Neděle 27. listopadu (16. kolo)

HC Energie - Piráti Chomutov 1:13

Ml. dorost B: Občasná zaváhání

Mladšímu dorostu B se relativně daří, jejich hru však kazí občasná zaváhání (příkladem budiž prohra 8:0 na ledě Třemošné). Zatím se však drží v lepším středu tabulky, konkrétně na pátém místě. Ze soutěže nedávno odstoupili chomutovští Piráti, jejichž veškeré výsledky byly anulovány.

HC Energie - Piráti Chomutov
(Utkání neodehráno, celek Chomutova odstoupil ze soutěže)

Neděle 20. listopadu (14. kolo)

HC Meteor Třemošná - HC Energie 8:0

Neděle 27. listopadu (15. kolo)

HC Energie - HC Litoměřice 12:1

Osmáci čtvrtí

Žáci osmé třídy sice drží až čtvrtou příčku, jediný bod je však dělí od druhé. V tomto ohledu zamrzí prohra v zápase s aktuálně druhou Kadaní. Jinak si ale osmáci počínají suverénně, a pokud nebudou zbytečně ztrácet body, mají velkou naději na to, aby si v tabulce polepšili.

Sedmáky dělí bod od pozice lídra

Devět výher, jediná remíza a pouhé dvě prohry - bilance sedmáků v letošní sezoně, kteří navíc disponují nejúdernějším útokem a nejpevnější obranou v lize. Ani to však nestačí na první Litvínov, na který ztrácí malí energetici jediný bod.

Sobota 12. listopadu (10. kolo)

HC Energie - HC Rebel Ostrov 22:0

Čtvrtek 17. listopadu (11. kolo)

HC Baník Sokolov (SŽ) - HC Energie (1999) 1:8 (0:3, 1:3, 0:2)
Branky: Hoang (2), Parshakov (2), Přibyl, Prošek, Šetek a Šik.
Asistence: Kellner, Prošek, Habr a Maloušek.
Z očekávaného vyrovnaného utkání se nakonec stala jednoznačná záležitost karlovarských hráčů, kteří především ve 2. třetině soupeře zcela přehráli.

Sobota 26. listopadu (12. kolo)

HC Klášterec nad Ohří (SŽ) - HC Energie (1999) 2:7 (1:5, 0:2, 1:0)
Branky: Parshakov (3), Glanc, Bernáth, Kratochvíl a Tocik.
Asistence: Maloušek (3), Tocik (2), Kellner, Bernáth, Parshakov, Šetek a Šik.
O vítězi se prakticky rozhodlo již v první třetině, poté se už utkání pouze dohrávalo.

Šestá třída na třetí pozici

Šesťáci si připisují suverénní výhry, nedaří se jim však proti Hvězdě Praha, se kterou prohráli letos už podruhé a která momentálně vede tabulku šestých tříd. Šesťáci Energie jsou třetí, od druhé místa je dělí pět bodů. Na zcela suverénní Hvězdu ale ztrácí téměř propastných jedenáct bodů.

HC Hvězda Praha – HC Energie 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)
Jednoznačný výsledek neodpovídal hře, která nebyla tak jednostranná, jak by se mohlo zdát. Do poloviny utkání byla hra vyrovnaná a dvě smolné branky ke konci druhé třetiny zlomily odpor hostů. Karlovarští ve třetí třetině soupeře přestříleli, byla to však opět Hvězda, která dávala branky. S vedoucím celkem žákovské ligy sehráli Karlovarští solidní utkání, přestože výsledek tomu neodpovídá.

HC Energie – SK Kadaň 10:3 (2:0, 5:2, 3:1)
Branky: Ptáček (2), Hlaváček, Šťastný, Zázvorka, Doubek, Cankov, Novotný, Kořán a Glanc.
Asistence: Jiskra (3), Novotný (2), Cankov (2), Bubeliny (2), Pašek (2) a Šťastný.
Velká převaha domácích vyústila pouze v 10 vstřelených branek. Hlavním rysem zápasu byla nedůslednost Karlovarských v koncovce.

HC VERVA Litvínov – HC Energie 2:8 (1:1, 0:4, 1:3)
Branky: Novotný (4), Jiskra (2), Zdeněk a Jílek.
Asistence: Šťastný (2), Jiskra (2), Novotný, Zdeněk a Ptáček.
Velmi dobrým týmovým výkonem se podařilo hostům ovládnout utkání a zaslouženě si odvezli dva body za vítězství v podkrušnohorském derby.

Páťáci na čtvrtém místě

I žáci pátých tříd si vedou úspěšně, a ačkoli jim patří čtvrtá příčka, nic nebrání tomu, aby své postavení v tabulce pravdy zlepšili. Pouhé tři body totiž dělí malé energetiky od druhého místa.

HC Baník Sokolov (MŽ) - HC Energie (2001) 7:5 (3:3, 3:1, 1:1)
Branky: Hnízdil, Matoušek, Mašek, Šťástka a Bílek.
Asistence: Hadáček a Poizl.
Proti staršímu a tělesně disponovanějšímu soupeři neměli tentokrát hráči Energie mnoho šancí. Přesto se do poloviny utkání alespoň výsledkově drželi. Ve druhé části zápasu však již odpadli, a tak je výsledek ještě přijatelný.

Sobota 19. listopadu (14. kolo)

HC Energie - HC Tachov / Mariánské Lázně B 11:9

Sobota 26. listopadu (15. kolo)

HC Klášterec nad Ohří (MŽ) - HC Energie (2001) 2:2 (0:0, 1:0, 1:2)
Branky: Hadáček a Raim.
Asistence: Hnízdil.
V utkání velmi dobré úrovně hosté prohrávali v poslední třetině 0:2, avšak dvěma slepenými góly skóre srovnali.