Žáci bojovali se soupeři i marodkou

K a r l o v y  V a r y - Po třech výhrách a stejném počtu porážek si připsala nemocemi zužovaná žákovská mužstva HC Energie. Deváťáci dokázali odehrát vyrovnané utkání s Chomutovem pouze v deseti hráčích. Ani ostatní výběry na tom, co se marodky týče, o mnoho lépě nebyly.
9.třída

6. kolo - 5. února

Chomutov - Karlovy Vary 7:4

Branky: Klcso 2, Sádlo, Juriš.

Především díky množství onemocnění vstoupili deváťáci do utkání pouze v deseti hráčích. Karlovy Vary navíc přišly v úvodu třetí třetiny o dalšího hráče, u něhož došlo k tříštivé zlomenině předloktí, která si vyžádala operaci a týdenní pobyt nemocniční péči. Přesto ještě v 57. minutě hosté snižovali na rozdíl jediné branky. Naprosté vyčerpání už nedovolilo statečně bojující Energii vyrovnání. Chomutov stvrdil své vítězství dvěma góly v poslední minutě. Po zápase se chlapcům dostalo od trenérů pouze slov uznání.

7. kolo - 8. února

Karlovy Vary - Ústí nad Labem 8:4

Branky: Juriš 3, Erneker 2, Fišar, Sláma, Děkan.

Z domácího pohledu velmi špatná první třetina přinesla dvakrát vedení ústeckému týmu. Rozhodnutí přišlo v prostřední části, kterou Karlovarští vyhráli 4:1. I přes pomalejší vstup do utkání, panuje ve varské šatně spokojenost ze ziskem dvou cenný bodů.

8.třída

Chomutov - Karlovy Vary 11:2

Branky: Ozom, Netík.

V sestavě zbylo, i díky nemocem a výpomoci nejlepších hráčů vyššímu ročníku, pouze trio hráčů 8. třídy. Soupiska byla doplněna o sedmáky, což na soupeře, který nastoupil v nejsilnějším složením stačit nemohlo. Ve vyrovnaném prvním dějství jsme propadli v zakončení vyložených šancí, ve zbytku zápasu pak v defenzívní činnosti.

Karlovy Vary - Ústí nad Labem 2:3

Branky: Chodounský, Majer.

Odehráli jsme velmi slušné utkání, přesto jsme vždy skóre pouze dotahovali. Rozhodla naše přesilovka pět na tři, kterou jsme nedokázali využít. Navíc nám soupeř v jejím úplném závěru ujel a zvýšil na 2:3. Nadějně vypadala závěrečná power-play, bohužel skončila bez gólového efektu.

6.třída

23. kolo - 9. února

Karlovy Vary - Kadaň 3:2

Branky: Šaling 2, Šik.

Ve vyrovnaném a tvrdém utkání, ve které měl více ze hry soupeř, si nakonec zaslouženě připsali dva body naši šestáci, když bojovali s vypětím sil až do závěrečného hvizdu.

5.třída

10. kolo - 9. února

Karlovy Vary - Kadaň 10:3

Branky: Kverka 3, Fejtl 2, Nimrichter 2, Vrzal, Baar, Frank.

Po velmi dobrém výkonu, především v první a druhé třetině, nebylo o vítězství karlovarských páťáků od počátku pochyb. Příležitost zahrát si v utkání dostali všichni hráči.

Junioři a dorost mají stále přestávku. Ta končí tento čtvrtek. Junioři se postaví na vlastním ledě Litvínovu. Dorostenci cestují k dalšímu střetnutí nadstavbové části do Třince o den později.

7. ani 4. třída tento týden nehrála pro vysokou marodku.