Zápas jsme ztratili v oslabeních, konstatuje Roman Málek

Plzeňským hokejistům po prohraném utkání na karlovarském ledě příliš do hovoru nebylo. Ještě o druhé přestávce je mohlo těšit těsné vedení, ale v závěru vrhli domácí všechny síly do útoku a otočili skóre na svou stranu. Hlavní předností Energie byly v úterý večer především přesilové hry, které Karlovarští využili hned ve třech případech. Zde také hledali rozhodující momenty duelu brankář Roman Málek a útočník Jakub Šindel.
Plzeňský brankář Roman Málek se v průběhu střetnutí několikrát vyznamenal proti stoprocentním šancím energetiků. Nakonec ale musel čtyřikrát kapitulovat. Rostoucí tlak domácích hasili hráči Lasselsbergeru fauly, které soupeř nekompromisně trestal. „Bohužel jsme se nechali vyloučit a tak jsme ztratili zápas,“ konstatuje smutně jistota v plzeňském brankovišti.

Nedovolené zákroky a zbytečný osobní trest pro Tomáše Divíška, to byly patrně hlavní příčiny plzeňského zkratu ve třetí třetině. Roman Málek nevidí hlavní příčinu porážky ani tak v osobním trestu pro zkušeného útočníka jako ve vyrovnávací brance. „Nemyslím, že to bylo nejdůležitější moment. Nejdůležitější bylo vyloučení, ze kterého jsme dostali gól na 2:2,“ označuje zlomový okamžik duelu.

Na svou předchozí odpověď navazuje popisem dalšího průběhu: „Soupeře povzbudil hlavně ten druhý gól. Pak jsme dostali hned ve dvojnásobném oslabení na 2:3 a pak už to tady bylo hodně těžké srovnat. Vary hrály dobře a myslím, že si dnes vítězství zasloužily.

Hostující útočník Jakub Šindel si připsal pěknou asistenci u vyrovnávací trefy z hole Petera Fabuše. Nakonec ale i on odcházel z ledu se svěšenou hlavou. „Jeli jsme sem jsme sem jednoznačně vyhrát. Plnili jsme to po dvě třetiny, ve třetí to bohužel nevyšlo,“ smutní při vzpomínce na ztracenou poslední dvacetiminutovku.“

Plzeň byla po čtyřicet minut svému západočeskému rivalovi více než důstojným soupeřem, ale po vyrovnání na 2:2 se její koncepce zcela zhroutila. I mladý útočník přiznává, že nalézt psychické a fyzické síly k dalšímu obratu je po takovém průběhu zápasu hodně těžké: „Dneska jsme dvě třetiny předváděli sebevědomý výkon. Ale když soupeř vyrovná a začne vést, tak v sobě tu sílu nacházíme jen těžko.