Závorka: Výpadek ve druhé části nás stál body

V souboji proti Třinci dostal v karlovarské brance přednost Tomáš Závorka. Ačkoli byl vyhlášen nejlepším hráčem domácích, ze zápasu neměl dobrý pocit. „Spíš nevěděli, komu tu cenu dát,“ říká v našem rozhovoru, ve kterém se vrací i k neobvyklému druhému gólu soupeře.

Tomáši, v první dvacetiminutovce vypadala vaše hra o dost lépe, co se ale stalo v té druhé, které dominoval Třinec?
První třetina byla z naší strany hodně dobrá. Nemám ponětí jestli byl Třinec v útlumu po výsledku na Spartě, ale určitě nebyl v tak dobrém rozpoložení jako předešlé zápasy. My jsme se toho snažili využít, měli jsme dobrý pohyb a dokázali jsme v první části vstřelit branku. Ve druhé třetině jsme měli výpadek, těžko jsme se drželi na puku, soupeř nás přehrával a otočil skóre na 2:1, které si ve třetí periodě zkušeně pohlídal.

Druhý inkasovaný gól byl z vaší strany dost nešťastný...
Přesně tak. Nevěděl jsem, kde se kotouč nachází. Viděl jsem, že na modré čáře stál obránce, který dostal přihrávku, ale už jsem nezahlédl jeho střelu. Ta se nejspíše odrazila od některého z hráčů, kteří stáli před brankou. Byl jsem zaklíněný v třineckém hráči, měl jsem betony u jeho nohou, takže jsem se nemohl dostat zpátky do branky. Smolná branka, ale na druhou stranu dobrý důraz třineckých hráčů do brány.

Zaregistroval jste, že váš protějšek Šimon Hrubec nebyl daleko od vstřelení branky?
Ano, všiml jsem si. Já vím, že on hraje s hokejkou velmi dobře. I několikrát během utkání, když "ometal" plexisklo, tak to byly neskutečné rány. Během naší power-play jsem viděl, jak kluci na něj nahazují, tak mi bylo jasné, že to zkusí. Samozřejmě, dostali bychom gól na 3:1, ale ve chvíli, když netrefil bránu, jsem si sám na střídačce řekl škoda. Takový moment se nevidí moc často, obzvlášť u nás v extralize. Takže když už jsme měli prohrát, je škoda ze neskóroval.

Třetí třetina se zdála býti dosti agresivní, hrál se důrazný hokej. Čím to podle vás bylo?
Třinec vedl 2:1 a nemusel se nikam tlačit. My naopak ano, snažili jsme se dostat do jejich předbrankového prostoru Oni tam byli silní, byl to takový boj před brankou. Možná z tohoto důvodu vypadalo třetí dějství agresivněji.

Co byl podle vás základní kámen neúspěchu?
Rozhodně výpadek ve druhé třetině, kde byl Třinec lepší. Nebylo to tak, že by zapnul na vyšší obrátky, to jen my jsme polevili.

Kdy vám osobně bylo nejvíce těžko?
Pro mne bývá nejtěžší pasáž, kdy nás soupeř dlouho nepustí ze třetiny. Když je chvíli potom pauza, tak mi trvá než to rozdýchám.

Záda vám kryla nová akvizice v týmu, Tadeáš Dvořák, jak zapadl do kolektivu?
Je to mladý gólman. Jsou pro něj dobré zkušenosti. Moc mu nezávidím jeho náročný harmonogram, sám jsem si to zažil, když jsem byl v Kadani a jezdil jsem do Energie krýt záda Lukášům Mensatorovi a Sáblíkovi. Co jsem slyšel, tak Tadeáš nedostává v Kadani příliš šancí. Měl možnost naskočit tady v extralize a na to, že to byla jeho premiéra v nejvyšší soutěži, odchytal to utkání velmi dobře. Pro něj to je dobrá šance se ukázat, aby si ho někdo všiml a nastupoval někde, kde bude dostávat víc příležitostí.

Získal jste ocenění nejlepšího hráče utkání, potěšilo vás to?
Důležitý je především týmový výsledek. Ani si nemyslím, že bych podal extra dobrý výkon. V první části jsem sice chytil pár slušných situací a ve druhé třinecké přečíslení, ale jinak z toho zápasu nemám dobrý pocit. Soupeř měl málo střel, což jako gólman nemám příliš v oblibě. Spíš si myslím, že nevěděli, komu cenu dát, tak vybrali mě (smích).