Žraloci si v Chebu otevřeli střelnici

Karlovarští sledge hokejisté vyrazili v rámci 10. kola předvést svůj paralympijský sport poprvé na led chebského zimního stadionu. Proti Studénce se jim v první třetině příliš nedařilo, ale postupem času převzali otěže utkání a díky šesti zásahům ve druhé i třetí části navýšili skóre na jednoznačných 15:1. Jasně tak kralují sledge hokejové lize v počtu vstřelených gólů.

SKV Sharks Karlovy Vary - HC KES Studénka 15:1 (3:1, 6:0, 6:0)

Branky: 5. M. Geier (J. Berger), 17. M. Geier (Hrbek), 19. Čolič (Nejedlý), 29. J. Berger (Čolič), 32. Jiří Berger (Hrbek), 32. J. Berger, 34. Srb (T. Berger), 34. J. Berger (M. Geier), 41. Hrbek (M. Geier), 45. Hrbek (Nejedlý), 54. M. Geier (Kvoch, J. Berger), 55. J. Berger (Kvoch), 58. J. Berger (M. Geier), 58. J. Berger (M. Geier), 59. Hrbek - 14. Fojtík (Kudrna) Rozhodčí: Fagan - Grundler, Červinka. Vyloučení: 3:2, navíc Fojtík (Studénka) 10 minut. Bez využití. V oslabení: 2:1. Diváci: 70. Vývoj utkání: 1:0, 1:1, 15:1. Hráno 15. listopadu 2009 v Chebu.

Karlovy Vary: Janoušek (od 41. Bozděk) - Hrbek, Kvoch, Nejedlý, Frous - J. Berger, Jeřábek, M. Geier, T. Berger, Švec, Janko, Srb, Čolič.

Studénka: Minster (34. - 40. Kopřiva) - Fojtík, Staněk, Keller, Kudrna, O. Novák, Pavelka, Krajča.

Historicky první sledge hokejový zápas na chebském stadionu odstartoval poněkud vlažně. První se na dostřel dostali hosté ze Studénky, když se podle očekávání tlačil dopředu reprezentant Fojtík. Skóre ale otevřel na druhé straně ze sólového nájezdu při vlastním oslabení Michal Geier, psala se 5. minuta a menší trest odpykával Tomáš Berger. Studénka po obdrženém gólu zpřesnila obranu a na polospící Žraloky to stačilo. Na dostřel se skoro nedostali a naopak, když u trestné lavice seděl Staněk, prosmýkl se Erik Fojtík mezi dvojicí beků a na konci 13. minuty odrazem o horní tyč oplatil soupeři gól při vlastním oslabení.

Severomoravská radost však mohla trvat jen něco málo přes dvě minuty. Modrobílý prapor pozvedl z letargie Michal Geier a také jeho druhý vedoucí gól zvonil o břevno. Chvíle pro velkou oslavu přišla v 19. minutě, kdy se Dino Čolič ocitl mezi kruhy a s překvapením sledoval, jak jeho střela zapadla za Minsterova záda. Kromě zvýšení na 3:1 mohl hráč se srbskými předky oslavit také svůj vůbec první gól v soutěžním zápase. První třetina ale přesto slušnou hrstku diváků nemohla nadchnout.

To ve druhé už se podávala jiná káva, na kterou se ale čekalo téměr do poloviny zápasu. Gólovou spršku předznamenala ve 27. minutě situace z očí do očí, v níž se kapitán Žraloků teprve zastřeloval. Ve 29. minutě se ale nad brankou Studénky roztrhl mrak. Během tří minut a 38 sekund zaznamenal Jiří Berger čistý hattrick a rázem svítil na tabuli stav 6:1. Tlak domácích rostl a ve 34. minutě vygradoval v další střeleckou premiéru. Tentokrát se mohl radovat Marián Srb přesně mířící z hranice levého kruhu.

Hosté se snažili zmobilizovat síly oddechovým časem a vystřídáním brankářů. Jenže už po dvanácti sekundách přivítal Kopřivu šťastným gólem Jiří Berger, jehož nepovedené zakončení se skutálelo po zádech nově nastoupivšího gólmana za čáru. Studénka se přesto pokoušela o korekci skóre, aktivní ve směru dopředu byl hlavně Fojtík, hledal však přesnější mušku. Zbytečné emoce na střídačce Studénky vzbudila trefa Miroslava Hrbka, který přesným švihem poslal puk do sítě v samotném závěru druhé třetiny. Gól na 9:1 opravdu nepadl po vypršení hrací doby, jak ze střídačky zaznívalo.

Šestigólový příděl v prostřední části zápasu přišil Žraloků k ploutvím křídla i do závěrečné fáze. Ke změně sice došlo v obou brankách, ale ne na hře v poli. Ve 45. minutě Miroslav Hrbek nerušeně dojel pro desítku, když dvě trestné minuty ubíhaly znovu Tomáši Bergerovi. Žraloci bavili diváky hrou na jednu svatyni, pokusy o pohledné kombinace ale vázly na nepřesných finálních nahrávkách.

Až v 54. minutě to vyšlo a po akci na jeden dotek zvyšoval Michal Geier již na 11:1. To už se Studénka musela obejít bez tahouna Erika Fojtíka, který krátce předtím vyfasoval za komentáře desetiminutový trest. A na hře hostů byla ztráta kapitána znát, puky v jejich síti přibývaly zběsilým tempem. V 55. minutě zamotal hlavu Kvoch černožluté obraně a Jiří Berger těžil dvanáctý gól. V 57. minutě se obránce (!) Hrbek ocitl znovu při oslabení sám na hrotu, ale parádním zákrokem se vyznamenal Minster.

Úplný závěr už nic neřešil a Studénce se navíc vůbec nepovedl. Žraloci soupeře nešetřili, během jedenácti sekund 58. minuty dvakrát asistoval Michal Geier Jiřímu Bergerovi a na konečných 15:1 zaokrouhlil svou kličkovanou minutu a půl před koncem aktivní Miroslav Hrbek. Sharks v dosavadním průběhu sezóny odehráli sedm střetnutí, ve kterých dali už neuvěřitelných 61 branek a jsou suverénně nejproduktivnějším týmem České sledge hokejové ligy.