Extraliga dorostu, 8. kolo, so 27.9.2008
Jihlava
4:5
1:2, 2:2, 1:1
Branky a nahrávky: 6. Pěška (Šidlík, Mikeš), 30. Velecký (Přidal), 33. Přidal (Šidlík), 43. Pěška (Přidal) - 4. Švec (Záhora, Sýkora), 13. Frk (Vachovec), 25. Kverka, 40. Vachovec (Kverka, Urbančok), 42. Vachovec (Kverka). Rozhodčí: Pešina - Novák, Kostka. Vyloučení: 9:10, navíc Šidlík (JIH) 10 min OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 100. Střely na branku: 23:32. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 3:3, 3:5, 4:5.
Jihlava: Šťastný Ji. - Tichý, Šťastný Ja., Šidlík, Tobola, Hlaveš, Zadražil - Pekárek, Kasalý, Brychta - Prokš, Mikeš, Přidal - Velecký, Štěpán, Pěška - Zídek
Karlovy Vary: Nechvátal - Liška, Troška, Urbančok, Valeš, Konečný, Hluchý, Lintemer, Gombár - Švec, Sýkora, Záhora - Táborský, Vachovec, Kverka - Frk, Winkler, Kubáč - Formánek, Vrána, Tomeček

Už začátek zápasu sliboval ofenzivně laděný hokej se šancemi na obou stranách. Hned první dvě přesilovky nabídly góly. Karlovarští rychle otevřeli skóre po trefě Marka Švece z prostoru mezi kruhy, s vyrovnáním dlouho neotálel Ondřej Pěška, který střelou od pravého mantinelu á la Jágr tvrdě k tyči propálil Nechvátala - 1:1. Vedení na stranu hostů strhl ve 12. minutě Martin Frk. Útočník Energie zblízka trefil mezeru mezi betony Šťastného - 1:2.

Ve druhé dvacetiminutovce si hosté vypracovali už dvoubrankový náskok, když hrubku Zadražila na útočné modré potrestal únikem přes celé hřiště a efektním zakončením Jaromír Kverka - 1:3.

Jihlavané však nesložili zbraně a vyrovnali. V polovině zápasu trefil horní roh karlovarské branky nováček v červenožlutém dresu Ondřej Velecký, za dvě minuty zakončil brejk Patrik Přidal - 3:3. Také podruhé do kabin ale nakonec odcházeli s náskokem hosté, minutu před sirénou se prosadil Michal Vachovec - 3:4.

Do třetí části vstoupili hosté razantně a už po minutě a devětačtyřiceti sekundách rozvlnil síť za Šťastným Michal Vachovec - 3:5. Dukle se ovšem povedlo bleskově snížit. Ondřej Pěška si smlsnul na Nechvátalovi a po skvělém blafáku zakončoval do odkryté branky - 4:5. I když jihlavští dorostenci prokázali dostatek bojovnosti, po zbytek zápasu se jim již branku vstřelit nepovedlo, a tak podruhé v tomto týdnu o branku prohráli.

Karel Mlejnek (Karlovy Vary): „Dukla odehrála velmi dobré utkání, my jsme měli s její agresivitou problémy po celý duel. Na druhou stranu měli jsme spoustu šancí, které plynuly z toho, že soupeř v obraně nebyl příliš jistý a my jsme dokázali využít jejich slabin. Vteřinu před koncem jsem si vzal oddechový čas, protože s tím mám zkušenosti. Jsem u dorostu pátým rokem a jednou jsem si ho takhle vzal a dali jsme z buly gól, proto jsem nechtěl dopustit, aby se něco podobného stalo nám.“

František Zeman (Jihlava): „Taková dvě utkání, která jsme tentokrát viděli, se hodnotí velice těžko. Nicméně přítomní divácii viděli, že ti kluci tam nechali znova maximum, ale někteří hráči si musí uvědomit, že extraliga je trochu jinde než první liga a že k tomu musí přistupovat zodpovědně. Nás totiž sráží individuální chyby jednotlivců. Je to pořád dokola. Budeme se muset poohlédnout po jiných hráčích, aby se tihle chytli jak se říká za frňák a uvědomili si, že to místo tady nemají jisté. Co se týká Ondřeje Veleckého, ten je k nám uvolněn na střídavý start ze Žďáru, ale jenom na soboty, v pátek chtějí, aby hrál tam. Jsem rád, že tu dneska byl, protože hrál velice dobře a myslím, že by mohl být platným hráčem extraligy.“