Extraliga staršího dorostu, 8. kolo, pá 24.9.2010, Tréninková hala, Plzeň
Plzeň
3:10
2:4, 1:3, 0:3
Branky a nahrávky: 1. Erben (Soukup), 5. Mašek (Schleiss, Moravčík), 32. Pejchar (Tolar) - 6. Csamango (Lintener), 9. Tomeček (Novák), 14. Csamango (Farný), 20. Troška (Zadražil), 23. Zadražil (Vrána), 26. Motyáš, 37. Csamango, 44. Urbančok, 45. Kubáč, 59. Tomeček. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:4. V oslabení: 0:0 . Diváci: 46. Průběh utkání: 2:0, 2:6, 3:6, 3:1
Plzeň: Polívka (Karafiát) - Houfek, Šmíd, Moravčík, Tichý, Procházka, Marcel, Farný, Kubík, Erben, Pašek, Soukup, Kubalík, Mašek, Schleiss, Noga, Tulačka, Kopta, Pour, Pejchar, Tolar
Karlovy Vary: Rauscher (Fečo) - Gombár, Motyáš, Urbančok, Novák, Čoudek, Sturma, Lintener, Kubač, Csamango, Tomeček, Vrána Lukáš, Zadražil, Gorčík, Troška, Jirůšek, Vrána Jakub, Ziesler, Vilhelm

Plzeňští dorostenci jako by se inspirovali úvodním zápasem svých mužských kolegů a do utkání vstoupili pěkně s chutí, po 28 vteřinách už dokonce vedli 1:0. Stanislav Erben po přihrávce Soukupa nevymýšlel nic složitého a prostřelil gólmana soupeře. V čase 4:02 už to bylo 2:0. První šanci v přesilovce nevyužil Michal Šmíd, ale jeho zaváhání po chvíli napravil Mašek, který šikovně tečoval střelu Schleisse. Kopírování průběhu mužského derby pokračovalo i nadále, to když o minutu později snižoval za Vary Csamango. Rychle obkroužil bránu a překvapil brankáře domácích, který se nestihl přesunout. Karlovarští hráči se poté prosadili ve své první přesilovce a srovnali vývoj utkání. Polívka sice vyrazil střelu od modré, ale nedůrazní obránci mu příliš nepomohli a odražený kotouč za bezmocného gólmana dorazil Tomeček. V jedenácté minutě zelenočerní vstřelili po přečíslení tří na jednoho vedoucí branku, tu však rozhodčí neuznal, protože jí bylo dosaženo rukou. Obrat zápasu se i přesto konal, v další přesilové hře si v rohu vzal puk Csamango, vyjel do střelecké pozice a nikým neatakován střílel mezi Polívkovy betony. 3-2. Na plzeňské hráče padla deka a nemohli se dostat k rozehrávce, nebezpečně vystřelil jen Tulačka, ale jeho střelu vyrazil pozorný gólman Rauscher. Pohroma pro Plzeň přišla 12 vteřin před koncem první části. U mantinelu se šikovně prokličkoval Zadražil, předložil puk volnému Troškovi a ten střelou pod břevno uzavřel účet první třetiny.

Prostřední dějství začalo stejně jako první, velkou šancí Plzně, Erben byl ale při úniku tísněn a vyslal jen lehkou střelu. To bylo ze strany modrobílých na dlouhou dobu vše. Za chvíli si totiž šel sednout na trestnou domácí Kopta a Karlovy Vary v této přesilovce zvýšily vedení už na 5:2, když se jednoduchou střelou za kruhy prosadil Zadražil. Plzeňáci se nepoučili a nechali se opět vyloučit, což byla voda na mlýn karlovarských. Ti využili nedůrazu plzeňských obránců, kteří nevyhodili vyražený puk, toho se zmocnil Jakub Motyáš a dal jeden z jednodušších gólů. Šanci na vstřelení kontaktního gólu pak měla Plzeň v přesilovce, která mohla být i dvojnásobná, kdyby si rozhodčí všimli srážky karlovarských hráčů a hry v pěti, ale hostujícího brankáře téměř neohrozili. Gólu na 3:6 se ale stejně dočkali po krásném úniku dvojce Pejchar - Tolar, z nichž prvně jmenovaný zakončoval do prázdné klece. Další přesilová hra Plzně tak znamenala šanci na návrat do zápasu, ten se ale nekonal, zato udeřilo opět na druhé straně. Csamango neměl těžkou úlohu a pohodlně tak zkompletoval svůj hat-trick. Nebezpečně pak už vypadala jen Maškova přihrávka a Kubalíkova následná střela, to ale bylo do konce druhé třetiny vše.

Závěrečné dějství sice opět začalo výraznou plzeňskou chvilkou, to když Tulačka předvedl povedený bodyček, góly ale stříleli už pouze hráči v zeleném. První přišel na konci čtvrté minuty z hole Urbančoka, který si ve středním pásmu počkal na „námaz“ od jednoho z plzeňských beků, popojel za modrou čáru a střelou o tyč zvýšil na 8:3. Nepoučitelnost pak dokumentovalo další oslabení Plzně, které opět předčasně ukončil gól Karlových Varů. Střelou skrz klubko hráčů se zapsal mezi střelce Ondřej Kubač. Až poté se modrobílí trošku vzchopili, zatlačili soupeře do hluboké defenzivy, tu ale nedokázali překonat a až příliš často trefovali nejbližšího bránícího hráče. Nakonec o svůj tlak zase přišli, aniž by jakkoliv změnili skóre zápasu. Diváci nakonec přece jen třináctý gól utkání viděli, ale zatímco v souběžně hraném zápase juniorské extraligy znamenal vítěznou branku v prodloužení, v tomto utkání dokonal totální debakl plzeňských dorostenců, kteří inkasovali nepopulární „desítku“. Pro dnešní zápas typickou dorážkou se prosadil Vojtěch Tomeček.

Petr Kořínek (asistent trenéra, Plzeň): Začátek byl dobrý, asi tak prvních pět minut. Jinak bylo dneska všechno špatně. Možná to je ale dobře, protože si kluci asi mysleli, že už nemůžou prohrát. Náš výkon byl dnes opravdu hrozný, spousta individuálních chyb. Vůbec jsme dnes nehráli jako tým, což se také výrazně projevilo ve výsledku. Snad teď kluci spadnou na zem a připraví se pořádně na další zápas.