A opět spasitel Hanzlík!

Energie - Vítkovice 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Hattrick vítězných zásahů dokonal v mimořádně náročném duelu s Vítkovicemi karlovarský obránce Jiří Hanzlík. Po rozhodující trefě proti Litvínovu a nedělním vítězném nájezdu ve Zlíně tentokrát přidal nejdůležitější zásah při přesilovce v 57. minutě. Jak je patrné, utkání se dlouho nevyvíjelo vůbec podle představ druhého celku tabulky. Domácí nápor z úvodu Ostravané i díky výbornému Pruskovi ustáli a ve druhé třetině šli dokonce díky proměněné Ujčíkově penaltě do vedení. Chvíli před přestávkou ale srovnal parádní dělovkou Petr Kumstát a stejný hráč ještě později přihrával na již zmiňovanou tříbodovou Hanzlíkovu ránu.
O2 extraliga, 8. kolo, pá 5.10.2007, Zimní stadion Karlovy Vary
Vítkovice
2:1
0:0, 1:1, 1:0
Branky a nahrávky: 40. Kumstát (Skuhravý), 57. Jiří Hanzlík (Kumstát) - 34. Ujčík . Rozhodčí: Homola - Guth, Křivský. Vyloučení: 5:8, navíc Hubáček (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3280. Průběh utkání: 0:1, 2:1.
Karlovy Vary: Mensator - Dobroň, Jiří Hanzlík, Řezníček, Němec, Duben, Grof, Mudroch, Ustrnul - Kumstát, Skuhravý, Košťál - Bílek, Kraft, Skladaný - Melenovský, Kristek, Hluchý - Zucker, Pech, Milan Procházka
Vítkovice: Prusek - Marušák, Trnka, Jurečka, Gulaši, Kuboš, Heš - Ujčík, Petrovický, Prorok - Hubáček, Šimíček, Kremželok - Tomášek, R. Hruška, Köhler - Weissmann, Vala, Klimek

Očekávaný domácí nápor z úvodu byl ještě zesílen přesilovou hrou a Bílkovi hned ve druhé minutě chyběl kousek, aby v pádu poslal puk směrem k ležícímu Pruskovi. Povedenou kombinaci předvedla druhá domácí formace ještě jednou, ale Duben po pěkné křižné příhře měl možná radši střílet. Hosté se poprvé připomněli až v šesté minutě, kdy Hešova dělovka do klubka clonících hráčů Mensatora pořádně vystrašila.

Tlak Energie pokračoval. Bílek se od zadního mantinelu uvolnil a zkoušel zasunout lišácky puk k bližší tyči, vítkovický gólman byl pozorný a následně i dostatečně rychlý na druhém konci brankoviště, když si při pokračující akci najel na přihrávku Řezníček. Zkušený bek vhodný moment pro úder prováhal a pak už jej Prusek vychytal. Ofenzivní myšlení následně potvrdil obránce Grof, když z rohu kluziště našel milimetrovou příhrou před bránou Melenovského. Prusek ovšem vytáhnul výborný skluz. A úspěšný byl i proti úniku Krafta, kterému zakončení notně znepříjemnily hokejky dotěrných obránců.

Jeden z nejdůležitějších momentů celého zápasu přišel hned na začátku druhé části. Na celých 80 vteřin dostali hosté výhodu dvou mužů v poli, ale naložili s ní hanebně. Nebo spíše karlovarská trojice sehrála skvělé okamžiky. Výborně si počínal Kraft s Dobroněm, kteří několika rychlými přihrávkami za vlastní brankou nastřádali dlouhé vteřiny. Musel se předvést i Mensator, jenž lapil Trnkovu dělovku od modré a betonem odrazil i Šimíčkovu dorážku. Ubráněné oslabení domácí na chvilku nabudilo, velké příležitosti ležely před Hluchým a Pechem, jenže Prusek byl opět neskutečně rychlý ve stoje, rozkleku i při poloze vleže. Únik Procházky pak zase skončil střelou nad. Snad tři dorážky měl k dispozici Košťál, aby dopravil puk do poloodkryté branky.

Domácí pomalu začali upadat do střelecké křeče a ještě více se jim přitížilo ve 34. minutě. Nejprve byl v útočném pásmu kontroverzním zákrokem sražen Němec a vzniklý brejk musel řešit Řezníček zákrokem poslední záchrany. K trestnému střílení se rozjel Viktor Ujčík, jehož zakončení švihem nad lapačku nemělo chybu.

Zaskočení energetici se dlouhé minuty nedokázali vrátit do tempa, až jim pomohla spolupráce první formace. Skuhravý vyslal po křídle mimořádně prudkou přihrávkou Petra Kumstáta. Vysoký forvard si kotouč zpracoval až neuvěřitelně obratně, na nic nečekal a dělovým příklepem našel konečně mezeru v Pruskově postoji.

Jenže branka do šatny příliš velké změny ve hře do třetí dvacetiminutovky nepřinesla. Oba celky se spíše ještě zatáhly do obrany s vědomím, že každá chyba může být osudová. Přestože se brankáři nenudili, přílišného vzruchu ani nebezpečí se v útočných třetinách se diváci nedočkali. V padesáté minutě měl rozhodnutí na holi Tomášek, jenže přestřelil. Více štěstí naproti se tak vydali domácí. Skuhravý nezlomnou bojovností vybojoval přesilovku, ovšem kombinace se vůbec nedařila a když už to vypadalo nadějně, zlomil Hluchý hokejku.

Smyčka se ale stahovala dále, Vítkovičtí se nedokázali dostat z pásma a navíc přišel další faul. Kratičkou dvojitou přesilovku Energie ještě nevyužila, pak ale od modré zamířil do chumlu těl Jiří Hanzlík a puk po divoké trajektorii proskočil Pruskovi mezi chrániči za čáru. Ve zbylých třech minutách se Ostravané pokusili o vše možné včetně odvolání brankáře. Největší šanci měl Prorok, jemuž se podařilo narušit domácí rozehrávku. Střela šla ale nad, a tak zůstaly všechny body opět na západě.

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Čekali jsme hodně těžký zápas. Proti Vítkovicím se doma hodně těžko prosazujeme. Podobné to bylo vloni i předloni. Hrají velmi dobře v obraně. Pro vývoj zápasu byl asi rozhodující vyrovnávací gól Kumstáta ve 40. minutě. Ve třetí třetině se hrál otevřený hokej a rozhodl šťastný gól Hanzlíka. Vítězství je vydřené, stálo nás spoustu sil."

Miroslav Fryčer (Vítkovice): "Dnes jsme odehráli kvalitní utkání s nešťastným koncem. Bohužel není to poprvé. Dáváme málo gólů, s jedním gólem se nemůže vyhrávat."